Лічені дні залишаються до святкування Нового року. Свята, що дарує віру і сподівання, що Новий рік буде кращий за попередній. В кожну домівку він приносить радість, веселощі, святковий настрій.
Свято Нового року у більшості з нас асоціюється з образом зеленої красуні – ялинки. Та так було не завжди. В сиву давнину наші пращури в своїх домівках ставили дідуха – сніп, що символізував свято врожаю, прихід весни. Лише за часів Петра I , перейнявши традицію західноєвропейських країн, двори та оселі почали прикрашати гілочками хвойних дерев. Тепер всі забули про гілки і ставлять цілі хвойні деревця. А й справді, не обов’язково ставити ціле деревце в своїх помешканнях, адже кожна ялинка – це жива рослина, а всі разом – це прекрасні хвойні ліси, отже – чисте повітря.
Існує безліч варіантів прикрасити домівку до новорічних свят. Наприклад: складіть композицію із хвойних гілок, їх також можна прикрасити гірляндою, іграшками. Імпровізовані «ялинки», самотужки виготовлені із підручних матеріалів. Штучні ялинки - одна з альтернатив, що буде служити вам довго, тим паче вибір в магазинах зараз їх чималий, навіть існують із запахом хвої. Також цікавим варіантом є використання ялинки в горщику, її можна висадити потім навесні в грунт. Таким чином ви зробите дві хороші справи для матінки-природи. Чудова заміна ялинки на Новий рік - араукарія – кімнатна рослина, схожа на ялинку, вона легко вирощується та прикрашає інтер’єр. Якщо ви все ж вирішили ставити вдома зрубане деревце, дуже вас просимо, купувати у тих продавців, які мають документи, що засвідчують право на його продаж. Щороку в Україні, напередодні новорічних свят в лісництвах заготовлюються сотні тисяч хвойних дерев для продажу, що не шкодить основним лісовим насадженням і заповідним лісам. Новорічні ялинки чи сосни вирощують на спеціальних ділянках працівники лісового господарства. Там їх саджають, за ними доглядають, а у віці 5-7 років зрізають до новорічних свят. Легально зрубані ялинки маркують клеймом та біркою, бірки - пластмасові, чорно-білого кольору з штрих-кодом і номером. Всі ялинки чи сосни, що не матимуть цього клейма - незаконно зрубані.
Не заохочуйте браконьєрів! Якщо ялинка - то законно зрубана.
Таким чином ви зробите свій внесок в збереження природи.
Адміністрація Канівського природного заповідника. |