У понеділок, 25 листопада 2013 р., в Канівській міськраді відбулася прес-конференція, у якій взяли участь в.о. Канівського міського голови О.Калніболоцький, директор КП "Міський ринок" В.Малінський, спеці-аліст відділу економічного аналізу та прогнозування виконкому Канівської міськради В.Коломієць, представник "Спілки підприємців Канівщини" О.Воюцька, приватні підприємці М.Майстренко, Є.Марікуца та інші
На цей раз присутні обговорювали реалізацію завдань та доручень президента України В.Януковича щодо вирішення актуальних питань продовольчої забезпеченості населення. Спеціаліст відділу економічного аналізу та прогнозування В.Коломієць поінформувала, що наразі в місті нараховується 69 продовольчих магазинів, що розташовані в межах пішохідної доступності для жителів міста. Немає жодного району, де б не було продовольчого магазину.
- Це не рахуючи яток із продовольчими товарами на центральному ринку, де проводять торгівельну діяльність 180 приватних підприємців, - зауважила В.Коломієць. - Загалом торгові площі в Каневі займають близько 13 тис. кв.м. Усього в Каневі наразі зареєстровано 1800 підприємців (1600 із яких працюють). Продовольчу діяльність здійснюють 240 підприємців. Обговорення продовольчого забезпечення населення міста не обій-шлося без порушення ще одного важливого питання - цін на продовольчі товари. А вони у Каневі зависокі.
- Так, у Каневі ціни вищі ніж у Черкасах чи Києві. Навіть на основні групи продовольчих товарів, на які існує державне регулювання, де до ціни виробника додається 10% так званої торгівельної надбавки. Річ у тім, що наші підприємці до цього ще додають фактичні транспортні витрати, адже більшість товарів виробляється в інших населених пунктах. Це ще додаткові 4-5%, - пояснила В.Коломієць.
Порушила спеціаліст відділу економічного аналізу та прогнозування В.Коломієць і питання цін на товар №1 - хліб. За словами Віри Аврамівни, на вартість хліба в Каневі значним чином впливає від-сутність власного хлібозаводу. Разом з тим у галузі випікання хлібобулочних виробів наразі досить висока конкуренція, а тому його відкриття може бути нерентабельним.
Щодо цін на овочі, то за результатами щотижневого моніторингу, в порівнянні з іншими містами Черкащини та України в цілому, в Каневі ціни нижчі. Це пов'язано з тим, що 70% їх вирощується в місцевих домогосподарствах. Окрім того, для їх здешевлення в Каневі проводять ярмарки.
Згадали присутні під час прес-конференції й про супермаркети, до яких відходить значна частина покупців. Під-приємець М.Майстренко зауважив, що магазин "Маркет" зареєстрований у Черкасах і податки платить туди, а не в Каневі, де розташований. Згадали й про бажання підприємців відкрити біля терміналу "Авто-Ріка" в Каневі супермаркет "АТБ". Однак депутати міської ради, захищаючи своїх підприємців, на це згоди не дали.
На завершення в.о. Канівського міського голови О.Калні-болоцький повідомив, що з'ясує питання щодо сплати податків магазином "Маркет" та зустрінеться з керівництвом магазину, аби вирішити цю проблему, щоб Канів отримував прибуток від їх діяльності.
Катерина ПРУДКА
Джерело: Дніпрова зірка |