kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Каневаhaykakan serial | Напишите номер соблазнительной массажистке для того, чтобы получить качественный массаж. Только они приятные массажистки будут рады согласиться на ваше требование в любое время дня и ночи.

Головна > Новини > www.kaniv.net 

Розширити Канівський природний заповідник та зберегти у державній формі власності залишки нерозбазареної землі

Останнім часом у місцевих засобах масової інформації висвітлюється питання щодо розширення меж Канівського природного заповідника Київського національного університету імені Тараса Шевченка (надалі по тексту – Заповідник) та створення на його базі біосферного заповідника.

У зв’язку з перекручуванням в ряді публікацій речей щодо заповідника ми пропонуємо наш матеріал, який базується на офіційних даних, діючому законодавстві України та нормативних актах, якими керується заповідник у своїй діяльності.
Канівський природний заповідник був заснований згідно з постановою №156 Народного Комісаріату Земельних Справ 30 липня 1923 року. Нині у відповідності до Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи місце проведення державної реєстрації заповідника - виконавчий комітет Канівської міської ради Черкаської області (податок сплачується заповідником в місцевий бюджет м. Канева); правовий статус заповідника – юридична особа;
організаційно - правова форма за КОПФГ - державна установа;
форма власності заповідника – державна власність.

Згідно Статуту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, заповідник є структурним підрозділом університету з правом юридичної особи. Київський національний університет імені Тараса Шевченка має статус самоврядного (автономного) державного вищого навчального закладу IV рівня акредитації.

Статтею 15 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» передбачено, що «…Природні заповідники - природоохоронні, науково дослідні установи загальнодержавного значення, що створюються з метою збереження в природному стані типових або унікальних для ландшафтної зони природних комплексів …».

Відповідно до положення про Канівський природний заповідник Київського національного університету імені Тараса Шевченка затвердженого наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України №105 від 22 березня 2005 року «… Канівський природний заповідник є природоохоронною, науково-дослідною, освітньо-виховною, неприбутковою установою загальнодержавного значення…», «… Землі заповідника та його охоронної зони належать до земель природоохоронного призначення…».

У своїй діяльності Заповідник керується Конституцією України, законами України «Про природно - заповідний фонд України», « Про охорону навколишнього природного середовища», « Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про освіту» та іншими підзаконними актами.

Основним завданням Заповідника є:
-збереження природних комплексів та об’єктів на території заповідника;
-проведення наукових досліджень і спостережень за станом навколишнього природного середовища та розробка на їх основі природоохоронних рекомендацій в заповіднику та регіоні;
-сприяння у підготовці наукових кадрів та спеціалістів у галузі охорони навколишнього природного середовища, біології, географії, екології, краєзнавства, заповідної справи;
-поширення екологічних знань;
-ведення навчальної та освітньо-виховної роботи.

Державний контроль за додержанням вимог природоохоронного законодавства на території заповідника та за його діяльністю здійснює Міністерство охорони навколишнього природного середовища України, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Державне управління екології та природних ресурсів в Черкаській області та інші спеціально уповноважені державні органи.

Згідно ст.84 Земельного кодексу України до земель державної форми власності, які не можуть передаватись у комунальну чи приватну власність, належать землі під об’єктами природно-заповідного фонду, що мають національне і загальнодержавне значення, особливу екологічну, наукову, естетичну цінність та земельні ділянки, закріплені за вищими навчальними закладами державної форми власності.

26 жовтня 2001 року заповідник юридично закріпив за собою право користуватися землями, що входять до його складу отримавши Державний Акт на право постійного користування землею, який видано Київському національному університету імені Тараса Шевченка. Законами України «Про природно-заповідний фонд України» та «Про оплату за землю» передбачено, що природні заповідники звільняються від земельного податку.

Стверджувати у засобах масової інформації, що заповідник, який має природоохоронний статус (а це найвища форма заповідання території) і має загальнодержавне значення, може перебувати у «…приватній чи іншій формі власності…» є абсурдним. Згідно чинного законодавства України Канівський природний заповідник, враховуючи його правовий статус, може перебувати тільки в державній формі власності.

Щодо розширення меж території заповідника - це хороша, клопітка справа, яку започаткував природний заповідник, запропонувавши для розширення близько 11756га.

У відповідності до ст.53 ст. 54 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» рішення про створення природних заповідників загальнодержавного значення, зміна меж, категорії та статусу приймається виключно Президентом України, а не «…керівництвом заповідника…».

З метою збереження природних комплексів та для вирішення питань, які б унеможливлювали нецільове використання земель важливих історичних територій Канівщини та на виконання Закону України «Про загальнодержавну програму формування національної екологічної мережі на 2000-2015 роки» та Указу Президента України «Про заходи щодо дальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні» від 23 травня 2005 року №838/2005 голова Черкаської обласної державної адміністрації О.В. Черевко звернувся до Президента України В.А.Ющенка з проханням доручити Кабінету Міністрів України розширити територію Канівського природного заповідника КНУ імені Тараса Шевченка, включивши до нього 5 територій та надання йому в майбутньому статусу біосферного з включенням до мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Мета такого звернення включення зазначених територій до складу Канівського природного заповідника, дало б змогу оперативно вимежувати особливо цінні території, як природний еталон Середнього Придніпров’я від можливого роздержавлення та збереження їх для цільового природоохоронного використання.

1 грудня 2008 року був прийнятий Указ Президента України №1129/2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» в якому і йшлося про підтримання ініціатив обласних державних адміністрацій щодо створення національних природних парків та розширення територій природних заповідників враховуючи і Канівський природний заповідник. Згідно Указу Президента було доручено Кабінету Міністрів України, відповідним обласним державним адміністраціям забезпечити підготовку та внесення в установленому порядку узгоджених пропозицій щодо створення, відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», нових та розширення існуючих природно-заповідних об’єктів.

На виконання Указів Президента України №1129 від 01.12.2008 «Про розширення мережі та територій національних природних парків та інших природно-заповідних об’єктів» та №:611 від 14.08.2009 «Про додаткові заходи щодо розвитку природно-заповідної справи в Україні», в результаті оформлення погоджувальних документів заповідником підготовлено та подано до Черкаського обласного управління екології повні пакети документів по землях семи сільських рад:

Золотоніський район
-Земельна ділянка в адміністративних межах Бубнівсько – Слобідської сільської ради – 1235 га із них: 397 га – ліс, 838 га – вода.

Черкаський район
-Земельна ділянка в адміністративних межах Софіївської сільської ради – 1202 га (виключно землі держлісфонду).

Канівський район
-Земельна ділянка в адміністративних межах Григорівської сільської ради – 1237 га (виключно землі держлісфонду).
-Земельна ділянка в адміністративних межах Прохорівської сільської ради – 879,6 га – (виключно землі держлісфонду).
-Земельна ділянка в адміністративних межах Хмільнянської сільської ради – 660 га (виключно землі держлісфонду).
-Земельна ділянка в адміністративних межах Яблунівської сільської ради – 576 га (виключно землі держлісфонду).
-Земельна ділянка в адміністративних межах Пекарівської сільської рад – 69 га (виключно землі держлісфонду).

Таким чином, загальна площа земельних ділянок після розгляду та ретельного вивчення для заповідання складає 5858,6 га.

Окремо слід наголосити – в складі територій, запропонованих до заповідання, немає жодної ділянки, жодного гектара розпайованих чи запланованих до розпаювання.

Усі зазначені ділянки належать до земель державної форми власності, а тому заповідник ніяк не порушує конституційне право громадян, які отримують акти на землю.

Канівський природний заповідник за свою 85-літню історію не відмежовувався від навколишнього світу ні колючим дротом, ні високими парканами, а виконуючи свої функції, передбачені чинним законодавством України, слугував потребам громад і суспільства.

Слід зазначити, що під час проведення працівниками заповідника роз’яснювальної роботи, бесід щодо необхідності розширення Канівського природного заповідника часто іде у відповідь тільки супротив і небажання співпрацювати. А тому склалася думка у працівників заповідника, що хтось навмисно перешкоджає виконувати Указ Президента і таким чином розширити територію заповідника і залишити нерозбазарену землю в державній формі власності.
Провідний юрисконсульт Канівського природного заповідника С. Матвійчук

Lenusik

20 жовтня 2009, 10:57

Теги статті:
Канівський природний заповідник   розширення  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 3

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Колапс: як українці зруйнували Імперію зла | Без ейфорії | Дефолт

Черкащина переходить на «жовтий» рівень епіднебезпеки

Пропонуємо роботу!

Завтра Черкащину накриють грози та дощі

Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради

Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду

Навчання після оптимізації: у селі на Черкащині закрили школу

"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України

Яскравий концерт, запальні змагання, колоритні майстеркласи та виставки – у Каневі відзначили 943-тю річницю із дня заснування міста

Шевченківський національний заповідник у Каневі готується до реставрації

Популярні за тиждень:

Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради [2]

Завтра Черкащину накриють грози та дощі [0]

Пропонуємо роботу! [0]

Черкащина переходить на «жовтий» рівень епіднебезпеки [0]

Колапс: як українці зруйнували Імперію зла | Без ейфорії | Дефолт [0]

Про що зараз спілкуються:

valera_shabala
Предлогаем услугу по уходу за престарелыьи
Уход за престарелыми [1]

святослав
«За меншу суму я просто не готовий возити людей. З цих грошей ще й треба утримувати судна і платити екіпажу. Я зустрічав суми і 600 і 900 гривень за квиток. Чи може дотувати держава? Тоді ви.. [весь]
Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [5]

offset
"- За маршрут на теплоході разом із подібною екскурсією планують брати від 1600 до 2000 грн, - каже Даша, одна з організаторок туру." Пффффф, за такі гроші навряд чи зто захоче подорожувати. Хіба.. [весь]
Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [5]

Анті-гоблін
Мені він не подобається.
Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради [2]

святослав
"Заради Бога, сядьте!" - як знаменита "Ракета" плавала з туристами до Канева10 Корабель ходив в Нідерландах. - Компанія викупила теплохід та повернула на Батьківщину. Тепер "Нібулон" буде ходити в Україні.
Уперше за багато років: перша "Ракета" здійснила рейс від Києва до Канева [5]

Анті-гоблін
Зеленський vs Генсек ЦК КПРС, міністри на вихід | Суботній Політклуб Espreso.TV 11 сент. 2021 г. Перші висновки роботи парламентської ТСК щодо вагнерівців: хто злив спецоперацію та чи будуть по.. [весь]
«Слуги» vs США | Віталій Портников [2]

святослав
Пізно, виборчу кухню, де можна було виборцям розбавити меню двома клонами Даценків, щоб напевно пройшов Голуб ПЕРЕНЕСЛИ
Голуб оголосив, що візьме участь у виборах до Верховної Ради [2]

Анті-гоблін
Наш шановний губернатор вимагає "Посилити контроль за дотриманням екозаконодавства". Невже тут хтось може ослухатися та піти проти? Але ж справа в тому, що місцеві, як і будь де, можновладц.. [весь]
Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

rod
простой уклад бабла. Взрослым дядям не понятно?
"Врятувати Дніпро" - черкаська ОДА ініціювала загальнодержавну програму порятунку головної річки України [4]

rod
Неужели там будет Ильенко с журналистами скоро???
Житлові мікрорайони Канева поблизу Магніту потерпають від заводського смороду [3]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Вересень
НдПнВтСрЧтПтСб
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006-2020 Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"