Фільм Олеся Янчука «Голод 33». Жах, який варто побачити кожному. Через силу. Щоб знати, через що пройшла нація. І щоб у совок, нехай новітній, нікого не тягнуло
Фільм знятий по мотивам повісті Василя Барки - перший художній фільм, який розкриває злочини сталінсько-більшовицького режиму проти українського народу - штучний голод 1932-1933 рр. Західні країни мало знали про цей Голодомор в одній з найурожайніших країн світу. Радянські офіційні органи заперечували факт голоду. Тільки 26 січня 1990 року Компартія України визнала Голодомор. Після краху Російської імперії в 1917 році Українська Народна республіка була насильно включена до складу Радянського Союзу. Коли Сталін заступив до влади в кінці 20-х років, комуністична партія методами систематичного терору встановила контроль над всіма аспектами суспільного і політичного життя. Українське селянство стало першою жертвою нової правлячої сили. У 1932 році вийшов указ, який коштував життя мільйонам людей. Терор зими і весни 1933 року був викликаний насильницькою конфіскацією у селян продовольства і худоби. Тоді, в центрі цієї трагедії опинилася проста селянська сім'я, яка незабаром зазнала з голоду перші втрати...
Область, яка чи не найбільше постраждала від Голодомору, у скорботні дні танцює на кістках.
Харківський осередок ВО "Свобода" обурений тим, що в День пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 років в харківських театрах показуватимуть комедії.
Про це заявив голова Харківської міськорганізації ВО "Свобода" Олександр Гава.
Крім того, активістам політсили не подобається, що 23 листопада в репертуарі багатьох театрів Харкова - вистави, не пов'язані з Голодомором.
"Для більшості людей, батьки і діди яких були знищені під час Голодомору, влаштованого кривавими радянськими диктаторами, розважальні програми в цей день неприпустимі", - вважає Гава.
"Ми вимагаємо від державних, і закликаємо недержавні установи культури утриматися від танців на кістках", - додав він.
За словами політика, відповідні звернення направлені в управління культури Харківської облдержадміністрації.
"Якщо до нас не прислухаються, ми вийдемо під кожен театр і будемо проводити свої акції. Ми візьмемо мегафони, ми зайдемо в зали і ми людям розповімо, який сьогодні день і чи можна сьогодні дивитися розважальні програми", - пообіцяв Гава.
Нет в этом мире мельче, сволочнее и хамовитее особи, чем кацап.
Рождённый в нацистской стране, вскормлённый пропагандой нацизма этот ублюдок никогда не станет Человеком. У его страны нет друзей - либо холуи, либо враги. Его страна способна только угрожать, унижать и убивать. И за сохранение этого статуса Рассеей рядовой кацап готов
пожертвовать собственной жизнью, жизнями своих родителей и детей,
качеством жизни собственного народа. Воистину: кацапы - звери.
Лютые, кровожадные, но... смертные
А. Толстой: «Є дві Русі. Перша Київська має своє коріння у світовій, а щонайменше в європейській культурі. Ідеї добра, честі, свободи, справедливості розуміла ця Русь так, як розумів її увесь західний світ. А є ще друга Русь – Московська. Це Русь Тайги, монгольська, дика, звіряча. Ця Русь зробила своїм національним ідеалом криваву деспотію і дику запеклість. Ця Московська Русь, з давних давен була, є, і буде цілковитим запереченням всього європейського і запеклим ворогом Європи».
Голодомор в Украине организовала власть, - митрополит Владимир...
news.liga.net/news/politics/926397-golodomor_v_ukraine_organizovala_vlast_mitropolit_vladimir.htm
Станісла?в Віке?нтійович Косіо?р (пол. Stanis?aw Kosior) (18 листопада 1889 р. — 26 лютого 1939 р.) — більшовицький партійний і радянський діяч, Генеральний Секретар та Перший Секретар ЦК КП(б)У, один з організаторів Голодомору в Україні 1932—1933[1].
Высказывание Ворошилова на XVII съезде ВКП(б): "Мы пошли изначально сознательно на голод, потому что нам был нужен хлеб, но жертвами голода были нетрудовые элементы и кулачество"
и С.Косиора –там же: «Борьбу с националистическим уклоном мы начали с большим опозданием – только в 1933 году и удалось разгромить национализм и очистить атмосферу".
Історія – надто суворий вчитель. Поганих учнів вона жорстоко карає. Карає знищеними життями мільйонів, ріками крові та морями сліз. Україна чи не найдужче з-поміж інших націй відчула на собі таку науку. Та, схоже, ми все ще не хочемо засвоїти уроки історії, які так нещадно били по нашій нації.
Чи не кожне століття української історії має свої етно- та геноциди, переслідування, утиски, покарання тих, хто не боявся заявити, що він є на своїй, Богом даній землі. Але апогеєм є Голодомор 1932–1933 років. Ця найбільша трагедія української нації є наслідком програних національно-визвольних змагань на початку ХХ століття. Програних через недалекоглядність, хуторянство, надмірну толерантність та чвари тодішніх провідників.
Історія, кажуть історіософи, є циклічною, тобто має здатність повторюватися. Чим обернуться для наших нащадків сучасні національно-визвольні змагання? Новими трагедіями? Чи стане нам мудрості вивчити власні помилки?
Тому кожен, хто вважає себе часткою української нації, зобов'язаний пам'ятати. Бо Голодомор – це не випадковість, а спрямований акт геноциду, це добивання тих, хто не повстав. Ми приречені пам'ятати та не допустити повторення!
Руслан Зелик.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]