На прес-конференції, яка відбулась у понеділок, 11 листопада, у міськвиконкомі, було розглянуто кілька питань: про роботу волонтерського руху в Каневі, про міжміські перевезення та завершення будівництва нового будинку культури. Піднімалось питання і про проведення громадських слухань стосовно будівництва під Каневом ще одного “джерела ароматів” — норкової ферми. Волонтер-організатор незалежного руху “Твоя небайдужість врятує життя” Олександр Кагаловський розповів, що 17 листопада виповнюється перший рік діяльності цього руху. “В минулому році ми зібралися, щоб зробити свято для канівських дітей, для Канівської школи-інтернату, для Будинку матері і дитини, для малозабезпечених та багатодітних родин, — розповідає Олександр. — Протягом місяця збирали речі, подарунки, іграшки — за місяць люди принесли дуже багато речей, і ми 19 грудня виїхали до школи-інтернату, подарували дітям подарунки, потім поїхали до Будинку матері і дитини — передали подарунки. У квітні наша організація взялась допомогти хворій на рак 6-річній Настусі Кравченко, протягом півроку було проведено більше десяти акцій. В ці акції входили: проведення концертів за участю українських зірок у Каневі, Смілі, в Умані; півроку ми збирали картини, щоб організувати їх виставки, нам дарували картини відомі художники, роботи яких коштують від 20 тисяч євро. За рахунок цих заходів було зібрано близько 100 тисяч гривень, які пішли на лікування Насті. Настуся тиждень тому повернулась уже додому, хвороба її минула — їй зробили 10 хіміотерапій та трансплантацію — можливо, за нашою допомогою, за допомогою людей, за допомогою Господа Бога. Зараз ми збираємо іграшки і речі — для канівських дітей. Планів у нас дуже багато. Зараз наш волонтерський рух нараховує 75 осіб. Проблема в тому, що наш рух ніким не фінансується, працюємо, як кажуть, на чесному слові...”
Олександр КАГАЛОВСЬКИЙ, волонтер-організатор руху “Твоя небайдужість врятує життя”
На питання журналістів, що спонукало Олександра зайнятися цією благородною справою, відповідь дещо шокувала журналістів: “До цього я працював 8 років охоронником у музеї Тараса Шевченка. Спонукало мене до діяльності, якою я зараз займаюся, своє особисте лихо — у мене виявили пухлину головного мозку. Після цього я вирішив допомагати людям. Мене підтримують мої друзі і знайомі...” На питання, чи успішно пройшло лікування Олександра, пролунала ще більш шокуюча відповідь: “На мою операцію потрібно 80 тисяч доларів, яких у мене немає, і ця операція залишається тільки в моїх мріях...”
На питання журналістів, куди мають звертатись небайдужі до чужого горя мешканці Канева та району аби допомогти хворим та малозабезпеченим дітям, Олександр Кагаловський повідомив координати, де знаходиться його офіс: у правому крилі міського Будинку культури — справа від центрального входу в БК; телефони: 093-366-81-88, 068-02-02-545.
Другим питанням, яке розглядалось на прес-конференції, знову було питання міжміських перевезень. Як повідомив директор ПП Канівавтотранс Євген Маланчев, у приміщенні автовокзалу “Авто-ріка” розпочалась реалізація квитків в окремо обладнаній касі на міжобласні та міжміські маршрути. Так, за словами Є.Маланчева, “вартість квитка до Києва — 44 гривні, до Черкас — 27 гривень. Квитки реалізуються за однією ціною — при продажу їх попередньо, у день відправлення в рейс автобуса чи на додаткові рейси”. (Заявляючи, що попередня реалізація квитків до Києва здійснюється “за однією ціною — 44 грн”, директор підприємства-перевізника або не володіє інформацією, або лукавить: наступного після прес-конференції дня автор цих рядків особисто купував попередньо квиток на час відправлення 15.10 на 17 листопада до Видубичів: ціна квитка — 46,54 грн, з яких 43,50 грн — тариф, 0,54 грн —страховий платіж, 2,50 грн — комісійний збір, - авт.).
“На рейси з Києва до Канева квитки поки що коштують близько 52 гривень”, — заявив диретор ПП Канівавтотранс. Відновлені також зупинки по місту автобусів Канів-Київ та Київ-Канів. Директор підприємства-перевізника повідомив, що рейс автобуса Канів-Харків та Харків-Канів скасовано через його збитковість.
Що стосується завершення будівництва нового будинку культури, перший заступник міського голови Ігор Ренькас зокрема сказав: “Уже місяць тривають роботи на оздобленні фасаду будинку культури та прилеглої території, перекладаються теплотраси, яким там уже більше 20 років. Зараз роботи виконуються на перший мільйон гривень, з яких — 600 тисяч наші, 400 тисяч — дала область. Ще 30 мільйонів прийшли в область на ці роботи, але поки що є проблеми з їх залученням... Губернатор поставив завдання — уже 9 березня провести заходи в новому будинку культури, присвячені роковинам Тараса Шевченка...”
“Новий будинок культури розрахований на 700 місць, там є конференц-зал на 250 місць, є буфет, сцена. Там можна буде проводити концерти, вистави, і бібліотека там передбачена”, — говорить Ігор Ренькас.
На прес-конференції журналісти також підняли питання щодо необхідності проведення громадських слухань у Каневі стосовно початку будівництва в с.Яблунів під Каневом норкової ферми — ще одного “джерела ароматів” навколо “духовної столиці”. При цьому виконуючому обов’язки міського голови Олегу Калніболоцькому журналісти нагадали про доручення №76-Д від 10.10.2013 р. голови Черкаської державної адміністрації Сергія Тулуба, в якому зазначено: “Забезпечити виконання в повному обсязі п.12 протоколу наради від 02.09.2013 за підсумками зустрічі з ветеранами та керівниками ветеранських організацій Канівщини щодо вивчення технологічних процесів, пов’язаних із діяльністю звірогосподарства в с.Яблунів Канівського району. Провести громадські слухання, результати яких розглянути на сесіях міської та районної рад. Термін — до 08.11.2013”.
На що в.о. міського голови О.Калніболоцький відповів, що не збирається брати на себе відповідальність за організацію громадських слухань, нехай, мовляв, цим займається організаційний комітет — “нехай збирає 200 підписів канівців на проведення слухань і організовує, а я сам перший підпишусь під цим списком”.
Дивна позиція в.о. міського голови, чи не так? Доручення губернатора для нього не указ?
Підняли журналісти і питання стосовно набережної Дніпра: “23 вересня на прес-конференції у цьому кабінеті виконуючий обов’язки міського голови Анатолій Леонтьєв на питання журналістів, коли, врешті-решт, будуть встановлені забороняючі щити на набережній Дніпра з забороною туди в’їзду і розведення багать на набережній та про штрафні санкції до порушників, пан Леонтьєв запевнив журналістів, що до 15 листопада щити будуть встановлені. Сьогодні уже 11 листопада — про обіцянку в.о. мера влада уже забула?” Це питання дещо спантеличило головуючого на прес-конференції, однозначної відповіді журналісти не почули. Пролунало, правда, щось на зразок “навесні займемось цим питанням”.
Черговий раз ловимо посадовців на обіцянках, а з приходом весни знову почнемо їх “клювати” аби вирішилась ця проблема...
Валерій РЕВА, газета ВІКА №46, листопад 2013 |