Як повідомляє «Антена», із приходом нового начальника Державтоінспекції черкащани були змушені стати благодійниками, котрі допомагають проіснувати у часи кризи стражам дорожнього правопорядку.
Виявляється, аби пройти, наприклад, техогляд автомобіля, окрім затверджених платних послуг з’явилася ще одна: водії заповнюють спеціальні заяви, в яких нібито добровільно пропонують перерахувати 50 гривень для покращення матеріально-технічної бази ДАІ. Звісно, ДАІ не відмовляється... Та навіть ті довідки, які раніше надавалися безкоштовно, віднині — тільки за гроші. Начальник ДАІ Микола Симанчук оголосив повний перелік того, за що водії мають платити, а за що — ні. По-перше, це податок, який стягується з автовласника, а також за установлену плату проводиться огляд автівки.
— Такі види обов’язкових платежів, як колись — сплата за довідку про те, що водій не має порушень, на сьогоднішній день наказом міністра та наказом Уряду заборонено брати, тому проходження техогляду зменшилося, мабуть, на 39 грн., — повідомив він.
Свою версію про те, скільки насправді необхідно заплатити за проходження техогляду, розповіла людина, котра нещодавно це зробила. Щоправда, попросила не показувати її обличчя, побоюючись за долю свого водійського посвідчення.
— Серед цих папірців є квитанції, що я сплатила «благодійну допомогу» 50 грн., крім того, я сплатила 39 гривень за довідку, що я не порушувала Правила дорожнього руху, 39 гривень за довідку, що мій транспортний засіб стоїть на обліку в тому ж таки ДАІ...
Та начальник обласної ДАІ наполягає на своєму:
— Значить, ця людина сплачувала квитанції давно, тому що є відповідні розпорядження керівництва: оцю довідку та ці 39 грн. ніхто не бере, є відповідні розпорядження про те, що необхідності такої немає. Хай людина ця звернеться, ми повернемо кошти як за послугу, яку ми не надавали.
Наскільки реальна процедура повернення грошей водіям, які безпідставно сплатили за безкоштовні довідки, залишається загадкою. На переконання Миколи Симанчука, будь-які необов’язкові платні послуги при проходженні технічного огляду здійснюються лише за бажанням водіїв.
То скільки ж черкаські водії нібито з власної волі платять при проходженні техогляду? Якщо підрахувати всі довідки плюс благодійну допомогу і не забути про комісійні банку, — загалом виходить близько 200 гривень. І це без урахування податків та обов’язкових послуг. Чи не забагато?
На думку начальника ДАІ — не багато, адже усе це запроваджено лише з однією метою — задля покращення матеріально-технічної бази, а грошей на це завжди не вистачає, особливо у часи кризи.
— Вони розуміють, що сьогодні треба допомогти правоохоронним органам, і вони звертаються із власноруч написаними заявами про те, що вони просять, щоб у них прийняли благодійний внесок. Хто 50 гривень, хто 10, хто 20, хтось 30 копійок подарує... — відкриває таємницю такої щедрості черкащан Микола Симанчук.
Аби хоч якось допомогти благодійникам, щоб вони не напружували свої пальці при написанні «добровільних» заяв, працівники ДАІ видають уже готові бланки, де навіть вказана сума — 50 гривень.
— Благодійний рахунок працював і працює не лише в Черкаській області, а й у всіх областях і при правоохоронних органах, і при прокуратурах, тому що не вистачає державного фінансування, — каже начальник обласної ДАІ.
Щоб дізнатися, чи є благодійні фонди при Черкаській обласній прокуратурі, як стверджує Микола Симанчук, журналісти «Антени» звернулися до прес-служб цих відомств. І нам повідомили, що подібних рахунків у них не існує. І дуже здивувались, почувши, що у Державтоінспекції є.
На жаль, Микола Симанчук відмовився сказати, скільки коштів на цей момент зібрано за допомоги черкащан, пославшись на банківську таємницю:
— Я вам скажу, що, наприклад, благодійна допомога прийшла в розмірі 8 млн., а бюджет такого населеного пункту, як Сміла, наприклад, у рік складає 1,5 млн. Що про мене люди подумають?
Черкаські водії не можуть зрозуміти, чому в єдиному банку, через який проходять усі платежі для Державтоінспекції, найвища у місті комісія — аж 5% або 8 гривень за одну квитанцію. Це в той час, коли в інших банках наполовину менше. Де ж турбота з боку Державтоінспекції про своїх благодійників?
— Коли людина йде в магазин і купує ковбасу, там написано, що 1 кг коштує 40 грн., а в кінці чека написано: 15% за охорону, вам ставиться запитання, що ви платите зайві кошти?
Та на щастя, люди можуть на власний розсуд обирати в який магазин йти, а в який ні, бо знають, де дешевше. У цьому ж випадку магазин — це банк, який із подачі автоінспекції став монополістом й сам обирає, який відсоток можна брати з черкащан.
Загалом же новий начальник ДАІ очікував трохи інші запитання, які б не стосувалися грошей автовласників та тих, кому вони ці кошти віддають.
— Я вам хочу сказати, що я працював чотири роки у Вінниці і дуже плідно спілкувався з ЗМІ, і мені ніколи не ставили таких запитань, які стосуються фінансово-економічної діяльності ДАІ...
Єдина проблема, на думку фахівців, полягає у необізнаності багатьох водіїв стосовно своїх прав та зобов’язань. І як наслідок — вони непомітно втрачають свої гроші.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]