Опубліковано 30/09/2013
Батьківщинівці в Канівраді
Операція з ліквідації в Черкасах мера і переформатування міськвиконкому так сподобалась губернатору Сергію Тулубу, що він вирішив її повторить і в менших містах області. Та хоч комунальними неподобствами у нас нині найбільше славиться Сміла, очільник ОДА чомусь накинув оком на Канів. А після погрому місцевого самоврядуваня в Каневі, кажуть, мала дійти черга до Золотоноші і Умані. Тут замість народнообраних мерів в крісла міських керівників планується всадити відданих пану Тулубу „товаріщей”. Найбільше ж Тулубу пече Канів. Адже наближається шевченківський ювілей, і на Канів як на головне „шевченківське” місто України підуть бюджетні асигнування. Як же не „долучитись” до тих мільйонів?
Але ще більше панів в ОДА турбує Канів як центр „проблемного” 197-го виборчого округу, де вже за якийсь тиждень почнеться складна і бурхлива виборча кампанія і де кандидат опозиції – поет, журналіст і політичний стратег Леонід Даценко нізащо не повинен перемогти. Бо це стане кісткою в горлі пана Тулуба, який здавна веде з головним опозиціонером області різку заочну полеміку і неприкриту війну.
Сам Леонід Даценко, як завжди, уїдливо прокоментував наміри Тулуба на канівському напрямку. Губернатор, за його словами, топчеться по місцевому самоврядуванню тому, що міські голови не брали надто активної участі у фальсифікації виборів у жовтні 2012 року. „Може, треба, щоб мери тепер разом із „Максами Бєшеними” і „Беркутом” штурмували окружні виборчі комісії, рвали і їли бюлетені?”, — знущається з Тулуба опозиціонер.
А тим часом події закрутилися в пришвидшеному темпі. 25 вересня губернатор відвідав Канів, де мав зустріч з депкорпусом міської ради. За геніальним задумом обласної влади міські депутати мали вже наступного дня внести до порядку денного сесії питання про відставку секретаря Канівради, а потім проголосувати і за недовіру міському голові Віктору Ніколенку.
Сам мер на даний час різко зліг у лікарню і, як жартують нині канівчани, мабуть, до виборів з лікарняного ліжка не підніметься – щоб бути подалі від халепи. Втім, підкреслимо, це лише жарти, адже мери від хвороб все ж таки не застраховані.
Секретар Канівради Олег Калніболоцький у президії сидів сам
Отже, 26 вересня депутати зібрались на сесійне засідання, куди прибули з Черкас і високоповажні наглядачі від Тулуба – заступник голови облради пан Касян та заступник голови ОДА пан Івакін. Для контролю ситуації. Але – о диво! – міськрада міста-героя Канева наче сказилася: плани Тулуба були показово спущені депкорпусом в унітаз. Так мало того, що в порядок денний не внесли „рекомендоване” обласним вождем регіоналів питання відставки секретаря ради Олега Калніболоцького, то ще й почали одне за одним голосувати питання, на які обласна влада давно наклала табу. Пропозиції вносив голова міської „Батьківщини”, він же голова однойменної фракції Сергій Ткаченко, а депутати-регіонали радесенько підтримували ініціативи опозиції.
Такої одностайності в голосуваннях канівчани не бачили давно
Касян та Івакін також намагались вставити свої “п’ять копійок”, та їх ніхто не слухав
Сергій Ткаченко практично вів сесію
Тож сесія проголосувала у скандальних та болючих питаннях в інтересах канівчан:
– доручила депутатській комісії вивчити питання будівництва екологічно проблемного звірокомплексу по вирощуванню норок;
– ухвалила організувати і провести громадські слухання і громадську експертизу з цього питання;
– дала доручення депутатській комісії з екології вивчити питання про будівництво канівської ГАЕС;
– ухвалила і на цю тему підготувати громадське обговорення;
– вирішила остаточно визначатися щодо майбутнього Центральної районної лікарні також лише після масштабних громадських обговорень.
Після того, як “стратегічні” для опозиції питання пройшли, в сесійну залу прибіг захеканий головний “лобіст” звірогосподарства, ексголова району Олексій Гика. Він не думав, що депкорпус вчинить такий фінт і проголосує першими за ті питання, які спочатку запхнули на кінець засідання, щоб вони “втонули”…
А це ж ті об’єкти, які обласна влада намагалась „пропхати” за будь-яку ціну і, здавалось, вже пропхала… Та механізм „одобрямсу” несподівано дав збій, а потім закрутився в протилежному напрямку і „одобрив” ідеї опозиції.
Це був ляпас Тулубу від Канівради. За хамський тиск на депутатів, за диктат, за приниження, за інтриганство. Вочевидь, побачивши і почувши за день до сесії пана губернатора наживо, депутати-регіонали жахнулися від поведінки, від методів і від планів цього стратега. І на хвилинку приміряли ці методи і плани вже не до свого міста, а до себе особисто. І депутатам-регіоналам не захотілося такого майбутнього, яке вибудовує пан Тулуб.
Ольга Синицька
http://dzvin.org/lyapas-tulubu-vid-kanivrady/ |