У області три міста і одне село святкували свій день народження
Сміла, Корсунь-Шевченківський, Шпола та Звенигородщина відсвяткували День народження. На черзі й Канів.Смілі дісталася пожежна машина, корсунчанам – враження від авіашоу, шполянам – від військового духового оркестру, а у Водяниках співав Поплавський, пише pres-centr.ck.ua.
Незважаючи на чимало розмов і пропозицій святкувати День Сміли навесні, нову, 612-ту річницю з Дня заснування рідного міста його жителі відзначили цього року 12 вересня.
Сміляни, мабуть, нічим не завинили перед Богом, оскільки всі конкурси, виставки, спортивні змагання, розваги та урочистості на День міста яскраво осявало сонце. Пам’ятаючи торішню зливу, гарну погоду відзначили і гості свята, які прибули з інших міст. Привітати керівництво та жителів Сміли приїхали офіційні делегації з трьох міст-побратимів – Ржева (Росія), Ковеля та Ірпіня. Не оминуло увагою визначну дату міста і керівництво навчального катера "Сміла".
Уже традиційним подарунком місту на День народження стали рятувальні машини. Торік один сучасний реанімаційний автомобіль з’явився в автопарку "швидкої допомоги". Цього ж року нова сучасна автівка дісталась смілянським пожежникам. Її місту подарував далекий гість зі Швеції Йоханес Маттісон.
Також у свій День народження місто Сміла обрало "Чарівну смілянку – 2009". Цей титул віддали Діані Новіковій. Чекала на смілян і першість міста зі стрітболу, танцювальна феєрія, виставка декоративних та службових собак, футбольні турніри, мотокрос, народні розваги, забави, ігрища та справжнє свято сала.
У цей же день – 12 вересня – гуляла Звенигородщина. Навіть із сусідніх сіл району поприїжджали у Водяники люди на святкування 650-річчя з дня заснування села. У цей день у селі дзвонили у церквах і проходив військовий парад, роздавали подарунки і проводили виставки, виступали відомі співаки та гримів салют.
Серед почесних гостей свята був і Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе. Він зізнався, що вже був у Водяниках три роки тому, і за цей час село розквітло. Відвідавши шкільний музей, гості свята поклали вінки до пам’ятних місць села. Далі урочистості перемістилися до Совиного яру, де відкрилася виставка народних умільців. Вироби з дерева, глини, картини природи та вишиванки органічно вписувалися в мальовничий місцевий краєвид.
Прибувши на урочистості, уродженець села, голова Черкаської облдержадміністрації Олександр Черевко говорив про необхідність відродження історії, культури, традицій. Та разом з тим, він не міг не згадати і про своє дитинство, проведене у Водяниках, про свою бабусю, вишиті рушники та перші лижні спуски.
Нині губернатор відбудував свій будинок на родовому місці. Каже, що показує приклад, як треба відроджувати українські звичаї та шанувати свій рід.
Як і на будь-яких урочистостях, на святі села не обійшлося без подарунків. Від Олександра Черевка сільська школа отримала три комп’ютери та кольоровий принтер, ФАП – медичне обладнання та скутер, сільрада – комп’ютер. Цінні подарунки та грошові премії отримали найстаріші жителі села та учасники бойових дій. Не забули і про іменинників свята, зокрема про Іринку – наймолодшу жительку Водяників, що народилася саме у цей день. У свою чергу, Олександр Володимирович отримав цього дня звання почесного жителя села.
Насамкінець гостей та усіх присутніх розважили такі відомі співаки як Михайло Поплавський, Віктор Павлік та Ніна Матвієнко.
Свій 977-ий День народження зустрів і Корсунь-Шевченківський. У гості до корсунчан завітала польська делегація з міста Хойніце. Перед корсунчанами виступили керівники міста та району, які потім разом з гостями відвідали виставку художників та виставку робіт народних умільців. Поляки обмінялися з корсунчанами сувенірами. Усі ж охочі могли скуштувати козацької каші та поласувати іменинним пирогом. Діти на День міста отримали безкоштовне морозиво.
Не обійшлося святкування і без концерту, на який крім художніх колективів з усього району приїхав ще й київський легендарний ансамбль "Кобза", якому виповнилося 35 років.
Та найбільше людей вразило авіашоу, яке подарував землякам уродженець Корсуня Юрій Краснощок, що має міні-завод з виготовлення літаків.
415-ту річницю відсвяткувала Шпола. У місті виступили вихованці дитячих садочків та Шполянської школи мистецтв, відбулися спортивні змагання з волейболу, вуличного баскетболу, легкої атлетики. Уперше свою майстерність шполянам на стадіоні "Колос" продемонстрували військовослужбовці підрозділів повітрянодесантних військ і військовий духовий оркестр (м. Кіровоград). На День міста також працювала виставка художника, уродженця Шполи Віктора Крючкова. Крім місцевих колективів перед шполянами виступила і капела бандуристів Черкаського обласного управління культури і туризму.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]