9 вересня ц.р. у Канівській міськраді пройшла прес-конференція, присвячена питанню можливого відновлення будівництва Канівської ГАЕС, у якій взяли участь виконуючий обов'язки Канівського міського голови Анатолій Леонтьєв, представники ПАТ "Укргідроенерго" Тарас Кравчук та Василь Субота, журналісти, депутати, представники громадських організацій міста
Розмова вийшла принциповою і доволі гострою. Присутніх, насамперед, цікавило питання безпеки майбутнього об'єкта, вплив роботи станції на довкілля, можливі наслідки для Канева і сіл району у випадку надзвичайної ситуації (землетрусу, теракту, руйнування станції і т.д.). Фахівці з "Укр-гідроенерго" в межах своєї компетенції дали відповіді на запитання. Зокрема, вони проінформували, що проект уже отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи, що його проводило Державне під-приємство "Укрдержбудекспертиза". Порівняно з проектом, що розроблявся за радянських часів, нинішній проект Канівської ГАЕС містить багато змін та доповнень, що дозволить звести ризики до мінімуму.
Представники "Укргідроенерго" також зазначили, що із запланованих радянськими інженерами 16 агрегатів на Канівській ГАЕС наразі встановлять лише 4 гідроагрегати, відтак потужність станції буде втричі нижчою від початкової. На самому будівництві ГАЕС буде задіяно близько 2000 осіб. Під час експлуатації штат працівників складе 230 осіб. Наразі площа, на якій у 80-х роках минулого століття було розпочате будівництво, а нині планується його відновлення, складає 950 га. Сама станція та накопичувальна водойма займуть 260 га.
Необхідність відновлення будівництва Канівської ГАЕС, як стверджують представники "Укргідроенерго", продиктована нагальною потребою держави у збільшенні регулюючих потужностей в енергосистемі України. На місцевому рівні завдяки будівництву станції буде розв'язано ряд соціальних питань: комунікації, об'єкти інфраструктури, нові робочі місця.
Втім, не всі канівці ставляться до відновлення будівництва ГАЕС позитивно. Це підтвердила прес-конференція, на якій було висловлено чимало критичних зауважень на адресу майбутнього будівництва й наголошувалося з боку представників громадських організацій на необхідності проведення на цю тему громадських слухань.
В цілому ж ситуація наступна: державі потрібна ГАЕС, нові потужності, додаткова електроенергія - місцевим людям потрібне житло, робота, дороги. Якщо це буде гра в одні ворота - канівська громада навряд чи дасть добро, бо вже навчена "шампіньйонами" і "рябами". Якщо ж підходити мудро (а таку мудрість, у першу чергу, має продемонструвати наша влада), питання можна вирішити взаємовигідно.
Як зреагують канівці на пропозицію відновити будівництво Канівської ГАЕС? Про це стане відомо вже найближчим часом.
В цілому ж ситуація наступна: державі потрібна ГАЕС, нові потужності, додаткова електроенергія============ Брусиловский это полный бред. ГАЭС это энергопотребляющий обьект. Потребляет энергии больше чем производит. И даже та энергию которую производит ГАЭС нужна АЭС которые находятся сейчас в упадке или частным ТЭЦ? А может всё дело очень просто Владельцы ГАЭС покупают электроэнергию по 4 коп собственные затраты ещё 2 коп, а продают по 26коп? или сколько там? Обычное отмывание денег. Хотите ГАЕС? Стройте, но собственностью она должна быть жителей Канева и каневского района, они должны от неё получать прибыль. Какую прибыль имеют каневчане от ГЭС? Никакой а потери? даже говорить не стоит.
"із запланованих радянськими інженерами 16 агрегатів на Канівській ГАЕС наразі встановлять лише 4 гідроагрегати, відтак потужність станції буде втричі нижчою"
это обычный отчет с прессухи, ничего особенного, что сказали, то писаки и пишут, в Зирце есть поинтереснее ОЧЧЕРК. Со строительством ГАЭС по каневщине прям молочны реки польются с кисельными берегами
Как отреагируют? Вот бином Ньютона - никак. Каневский люд испытавший на себе два десятилетия демографической деградации, из-за уменьшения населения на около 8000 человек, выезда самых толковых граждан то в Россию, то в Аргентину или Италию, но больше, конечно, в Киев, переориентации хозяйства Канева из наукоемкого (завод "Магнит") в трудоемкое (Ряба, шампик, пак и прочие)... Так вот эти события превратили каневчан в глупых ленивых и бестолковых граждан духовной столицы Украины. Я не собираюсь баллотироваться в меры, поэтому мне не резон льстить ему. Каждые выборы его убеждают в обратном и, он поверил.
По моему на Львівщині також довго забороняли видобуток сланцевого газу. Питання зрушидло з місця тільки після того як в умову про видобуток було включено положення про те що 10відсотків видобутого газу зостається в розпорядженні громади. навряд чи канівська громада зможе протидіяти будівництву ГАЕС, але є можливість поставити умову що вся єлектроєнергія вироблена цією ГАЕС повинна бути власністю канівської громади. Тоді ви і побачите всі приховані нюанси.
То може давайте атомну вже будувати? Робочі місця знову ж таки. Це ж "набагато важливіше" ніж те, чим будуть дихати наші діти і яку воду пити. Ще за радянських часів екологи, які дійсно мають право так називатися, заявляли, що ця ГАЕС знищить в 100 разів більше, ніж принесе користі. Вони били на сполох ще до Чорнобиля. А після Чорнобиля, коли вся ця радіоактивна гидота осіла на дні Дніпра, проблема побудови ГАЕС взагалі страшна. Воно все підніметься і в Каневі почнеться "нова довбана ера" - чорнобильська. Порівняно з ГАЕС "Ряба" і "Шампік" це дитячі іграшки...Для загального розвитку кіношка https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dV9Vnbfnq5Q
Хто хоче жити в Чорнобилі, їдьте туди і жеріть там радіоактивні гриби. А я хочу жити в Каневі, поки що порівняно в чистому місці.
Не вдається викласти відео. "Про що мовчать енергетики" - дуже цікаве відео про "пречудову" ГАЕС тут https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=dV9Vnbfnq5Q
Шановний пане Бруслиновський!
Разом зі своїми кореспондентами ви акцентуєте увагу на нюансах будівництва та можливих потужностей. А треба кричати про те, що екологічної експертизи НЕМАЄ!!! Існують лише математичні моделі
наслідків порушення стабільності реології Дніпра. Це слова головного інженера проекту, на які ви принципово не звернули увагу. Державними установами екологічна експертиза не прийнята!!! Повернена на доопрацювання і всі ці маневри лукаві лише для можливості потенціальних підрядників розпочати будівництво "по просьбам трудящихся".
Ще було б доцільним довести до відома мешканців міста світову практику державного та власників потенційно небезпечних об"єктів страхування громадян від катастрофічних наслідків.
Громадяни Японії, постраждалі внаслідок Фукусіми отримали компенсацій близько мільона$ кожний(це подовжило світову економічну кризу), а що отримаємо ми крім болячок і балачок про поміч?
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]