9 вересня ц.р. у Канівській міськраді пройшла прес-конференція, присвячена питанню можливого відновлення будівництва Канівської ГАЕС, у якій взяли участь виконуючий обов'язки Канівського міського голови Анатолій Леонтьєв, представники ПАТ "Укргідроенерго" Тарас Кравчук та Василь Субота, журналісти, депутати, представники громадських організацій міста
Розмова вийшла принциповою і доволі гострою. Присутніх, насамперед, цікавило питання безпеки майбутнього об'єкта, вплив роботи станції на довкілля, можливі наслідки для Канева і сіл району у випадку надзвичайної ситуації (землетрусу, теракту, руйнування станції і т.д.). Фахівці з "Укр-гідроенерго" в межах своєї компетенції дали відповіді на запитання. Зокрема, вони проінформували, що проект уже отримав позитивний висновок комплексної державної експертизи, що його проводило Державне під-приємство "Укрдержбудекспертиза". Порівняно з проектом, що розроблявся за радянських часів, нинішній проект Канівської ГАЕС містить багато змін та доповнень, що дозволить звести ризики до мінімуму. Представники "Укргідроенерго" також зазначили, що із запланованих радянськими інженерами 16 агрегатів на Канівській ГАЕС наразі встановлять лише 4 гідроагрегати, відтак потужність станції буде втричі нижчою від початкової. На самому будівництві ГАЕС буде задіяно близько 2000 осіб. Під час експлуатації штат працівників складе 230 осіб. Наразі площа, на якій у 80-х роках минулого століття було розпочате будівництво, а нині планується його відновлення, складає 950 га. Сама станція та накопичувальна водойма займуть 260 га.
Необхідність відновлення будівництва Канівської ГАЕС, як стверджують представники "Укргідроенерго", продиктована нагальною потребою держави у збільшенні регулюючих потужностей в енергосистемі України. На місцевому рівні завдяки будівництву станції буде розв'язано ряд соціальних питань: комунікації, об'єкти інфраструктури, нові робочі місця.
Втім, не всі канівці ставляться до відновлення будівництва ГАЕС позитивно. Це підтвердила прес-конференція, на якій було висловлено чимало критичних зауважень на адресу майбутнього будівництва й наголошувалося з боку представників громадських організацій на необхідності проведення на цю тему громадських слухань.
В цілому ж ситуація наступна: державі потрібна ГАЕС, нові потужності, додаткова електроенергія - місцевим людям потрібне житло, робота, дороги. Якщо це буде гра в одні ворота - канівська громада навряд чи дасть добро, бо вже навчена "шампіньйонами" і "рябами". Якщо ж підходити мудро (а таку мудрість, у першу чергу, має продемонструвати наша влада), питання можна вирішити взаємовигідно.
Як зреагують канівці на пропозицію відновити будівництво Канівської ГАЕС? Про це стане відомо вже найближчим часом.
Євген Бруслиновський
Джерело: "Дніпрова зірка"
|