2 вересня Клуб-музей ветеранів у Каневі приймав гостей: голову облдержадміністрації Сергія Тулуба і його заступників, мера Канева Віктора Ніколенка, голову Канівської райдержадміністрації Олександра Павлова, голову районної ради Михайла Балу...
Ця зустріч була ініційована ветеранами війни та праці Канева вже давно, але лише “в день знань” ветеранам вдалося зібрати посадовців, які так чи інакше причетні до вирішення проблем Канева та району, до вирішення ветеранських проблем.
Сергій Тулуб на початку роботи круглого столу надав слово Віктору Ніколенку та Михайлу Балі — аби керівники міста та району розповіли, що робиться в плані соцзахисту ветеранів у місті та районі. Потім виступали канівські ветерани — говорили про наболілі проблеми, які не вирішуються з тієї чи іншої причини. Говорили ветерани про неприпустимість форсування в Каневі так званої медичної реформи, в суті якої більше питань, ніж відповідей. У розрізі “медичної реформи” ветерани акцентували увагу губернатора на тому, що в Канівському районі 65% дітей мають відхилення по здоров’ю і всі вони потребують досконалого обстеження та лікування, а натомість на цих дітей виділяється лише 20% від необхідної кількості путівок для їх оздоровлення. Говорилось про колишній піонерський табір поблизу Канева, який зараз “пішов по руках”. Ветерани попросили Сергія Тулуба посприяти поверненню цього табору громаді міста та району аби там можна було оздоровлювати дітей.
Були нарікання на автоперевізників, які виконують автобусні рейси міжрайонними маршрутами і не надто “дружать” з законодавством щодо перевезення ветеранів. Говорили ветерани про необхідність повної телефонізації помешкань, де живуть ветерани. Говорили ветерани і про те, що більше десяти років Канів і Канівський район “ведуть війну” — ніяк не знайдуть спільного знаменника щодо меж міста. Говорили про необхідність будівництва об’їзної дороги аби прибрати з міських вулиць вантажний транспорт. Говорили ветерани і про те, що Канів неможливо зробити привабливим для туристів, оскільки його з усіх боків обклали “смердючими підприємствами”, чергове з яких збираються будувати в селі Яблунів поруч з Каневом — норкову ферму...
Вислухавши всіх виступаючих, Сергій Тулуб взяв слово і почав з того, що його заступники недопрацьовують в тому плані, що не доносять до відома ветеранів і громади всієї інформації про те, що робить влада і що планує робити...
Говорячи про проблему дитячого табору поблизу Канева, який “пішов по руках”, С.Тулуб зробив зауваження керівникам міста і району — чому вони не піднімають це питання і самі не беруть участь у його вирішенні: “...Чому ви мовчите, що у вас є така проблема? Звертайтесь, а ми вам допоможемо!”, — заявив обласний губернатор, звертаючись до місцевих керівників.
Щодо перспектив будівництва норкової ферми в Яблуневі Сергій Тулуб зокрема сказав: “...Ніяких офіційних звернень, ніяких проектів щодо цього будівництва не було. Тому це питання на совісті районної держадміністрації і міста — розберіться, будь ласка, (звертається до мера міста та районного губернатора, - авт.) удвох, проведіть громадські слухання. Органи місцевого самоврядування погоджують ці проекти, вони дають дозволи на будівництво. І ви розберіться з цим питанням: що це таке, хто там що збирається будувати і як це відіб’ється на громаді, а я з вас спитаю!”
Щодо медичної реформи і закінчення будівництва поліклініки в Каневі, Сергій Тулуб зокрема сказав: “...Зараз вирішується питання по виділенню додаткових коштів для завершення будівництва на теритирії Канівської центральної лікарні і створення там філіалу обласного медичного діагностичного центру, який побудовано в Черкасах. Ми хочемо зробити такий філіал у Каневі і в Умані, щоб люди не їхали до Черкас, а тут, на місці, могли б отримати ті ж послуги. Всі листи з цього питання підписані, урядом виділяються кошти і я думаю, що до кінця року ми це питання закриємо.” А що стосується медичної реформи, звертаючись до обласного керівника медичного департаменту, Сергій Тулуб зокрема сказав: “...Щоб ви і пальцем не поворухнули поки не буде впевненості в людей в тому, що це (медична реформа, - авт.) принесе людям користь, що це буде на благо людей. Протягом місяця потрібно ще провести зустріч з людьми, вислухати, що їх хвилює...”
Щодо ремонту доріг у Каневі Сергій Тулуб зокрема сказав: “27 мільйонів виділено на ремонт доріг у цьому році, але я не бачу, щоб ви вже почали. Я бачу, що район робить дуже багато в цьому плані, а в місті ще кінь не валявся. Тому, Віктор Володимирович, розберіться і будете звітувати перед громадою — чому дороги не ремонтуються, вони мають бути вже відремонтовані. Гроші на це виділені ще з весни...”.
Щодо розмежування Канева і району Сергій Тулуб дав доручення своїм заступникам створити комісію, яка протягом тижня має приїхати і розібратися тут, на місці, чому ця проблема до цих пір не вирішена, комісія має перевірити, як формується міський і районний бюджет, як витрачаються кошти...
Валерій РЕВА, газета ВІКА №36, вересень 2013 |