Як ми уже повідомляли (ВІКА №30, липень 2013), ТОВ “Радіотехнік” з 1 листопада поточного року припиняє надавати послуги фіксованого телефонного зв’язку та інтернету. Проблема перспективи телефонного зв’язку нависла над більш ніж 800 абонентами Канева та с.Бобриця. Це в основному мешканці мікрорайонів Костянець та Магніт — саме тут мешкає більше 700 абонентів, які поки що користуються послугами телефонного зв’язку, які їм надає ТОВ “Радіотехнік”. Всі телефонні номери цих абонентів починаються на “6”.
Про те, що всіх цих абонентів “забере до себе” Укртелеком, користувачі телефонного зв’язку взнали після відповідного повідомлення у пресі про закриття Радіотехніка.
Я попросив прокоментувати ситуацію, що склалася, керівника Канівського відділення Укртелекому Олексадра Мачачу. — У зв’язку з тим, що ТОВ “Радіотехнік” з 1 листопада припиняє надання послуг телефонного зв’язку, було звернення до Укртелекому стосовно переведення абонентів Радіотехніка в Укртелеком, — говорить Олесандр Мачача.— Зараз ми не маємо технічної можливості відразу всіх абонентів переключити на мережу Укртелеком, адже Радіотехнік передає нам лише лінійні споруди, а саму станцію нам не передає. Зараз ми розглядаємо два варіанти вирішення цієї проблеми: або ми розширяємо станцію, яка в нас стоїть в районі училища №23, або повністю переходимо на Магніт і будуємо нову станцію. Але це — кінець року, це капіталовкладення. Зараз це питання розглядається на рівні Києва.
— Чи потрібно нинішнім абонентам Радіотехніка звертатися до Укртелекому із заявами про переведення з Радіотехніка на Укртелеком?
— Так, нинішнім абонентам Радіотехніка ми пропонуємо звернутись до Укртелекому і написати відповідні заяви. Нам потрібно знати, скільки абонентів до нас перейде, бо не всі ж переходять. Скажімо, ми побудуємо станцію на тисячу номерів, а візьмемо лише 500 абонентів — це будуть зайві затрати. Один порт зараз коштує 60 доларів, множимо цю суму на кількість абонентів — на 800 і виходить 48 тисяч доларів, які зараз потрібно вкласти в це будівництво.
— В яку суму для нинішніх абонентів Радіотехніка обійдеться переключення на Укртелеком і чи мінятимуться телефонні номери цих абонентів?
— Номери абонентів, звичайно, будуть мінятися. Що стосується переключення, то воно буде залежати від кількості людей, яка влаштує Укртелеком. Переключення для цих абонентів обійдеться в одну гривню. Другий варіант, який ми пропонуємо для тих, хто переходитиме в Укртелеком, одночасно замовляти й послугу інтернету. Їм буде вигідніше оформляти переключення як нове встановлення. Для них буде знижка: 60 гривень за встановлення і цілий рік у таких абонентів буде знижка 30% на абонплату та на інтернет.
— З ваших слів я зрозумів, що Укртелеком зацікавлений, щоб нинішні абоненти Радіотехніка при переході в Укртелеком одночасно замовляли і підключення до інтернету. Це не стане певним обмеженням для тих абонентів Радіотехніка, які вже користуються інтернетом іншого надавача цієї послуги, чи яким інтернет взагалі не потрібен?
— Ні, обмеження не буде, — говорить керівник Укртелекому. — Ми зацікавлені забрати всіх абонентів, адже це наші доходи. Але в першу чергу будуть переключатись на послуги Укртелекому ті, хто буде брати й послугу інтернету. Якщо, припустимо, складеться така ситуація, що буде у нас один вільний номер і буде двоє бажаючих підключитись, то перевага надаватиметься тому, хто підключатиметься й до інтернету.
— Якщо вам доведеться встановлювати нову станцію, чи встигнете ви до 1 листопада, адже залишилось всього два місяці?
— Зараз все залежить від Києва. Як тільки там буде прийняте відповідне рішення, відразу піде сюди необхідне обладнання. Зараз було б доречно, щоб до цього процесу підключився Канівський міськвиконком, адже це соціальне питання і цілий мікрорайон залишається без зв’язку.
В даній ситуації простіше з Бобрицею — Радіотехнік нам передає цих абонентів разом з обладнанням і, думаю, з їх переключенням проблем не буде, лише змінимо номери телефонів.
— Скільки зараз в Бобриці телефонних абонентів?
— Трохи більше 80-ти.
— Припустимо, абонент звернувся зараз до Укртелекому, написав заяву, а 1 листопада піднімає слухавку, а зв’язку немає. Куди йому звертатись в такій ситтуації?
— В таких випадках людям потрібно зателефонувати на номер 3-54-99 або на 3-20-89 і їм нададуть всю необхідну інформацію.
Для довідки. Вартість інтернету в Укртелекомі: 2 Мбіт/сек — 55 грн на місяць; 5 Мбіт/сек — 95 грн; 10 Мбіт/сек — 120 грн; 24 Мбіт/сек — 150 грн.
Валерій РЕВА, газета ВІКА №35, серпень 2013 |