30 липня 2013 року відбулися громадські слухання в с.Яблунів Канівського району стосовно будівництва норкової ферми з поголів’ям основного стада 150 тисяч самок.
Замовником будівництва виступило ПАТ «Миронівський хлібопродукт» (торгова марка «Наша Ряба»). Для майбутнього розташування цього об’єкта обрано майданчик поряд із селом Яблунів на орних землях, що належать пайовикам. Загалом під забудову планується використати до 105 гектарів землі.
Розпочала громадські слухання голова села Валентина Берегова. Головуючим на зборах було обрано депутата Канівської райради Леоніда Грищенка. Представник організації забудовника Василь Бежинець надав інформацію про перспективи, що очікують селян у разі, якщо вони нададуть згоду на таке будівництво. Виступила також і представник проектної організації, яка продемонструвала план-схему майбутньої ферми.
Але після доповідей селяни хотіли почути конкретні відповіді на питання: скільки буде використовуватися питної води із свердловин, чому ферма має розміщуватися у безпосередній близькості до села та чи можна її перенести далі, скільки мешканців Яблунева отримають роботу та яка буде їхня заробітна плата, чи буде сморід від ферми та які екологічні наслідки її діяльності? На жаль, чітких, вичерпних відповідей на всі запитання селяни не почули.
На слуханнях виступив депутат Канівської міськради Володимир Коржов, який зазначив, що хоча ферму планується збудувати на землях Яблунівської сільради, цей об’єкт буде розташований в безпосередній близькості і від Канева. Тому мешканці міста також хочуть бути проінформованими про всі особливості об’єкта й отримати право голосу в процесі прийняття рішення про таке будівництво.
У виступах головного ветлікаря району Юрія Бовшика, депутата райради, колишнього голови Канівської РДА Олексія Гики, представників «Нашої Ряби» та частини селян (які за тиждень до слухань відвідали з оглядинами діючу норкову ферму у Переяслав-Хмельницькому районі) домінуючою була думка про те, що питання слід вирішити позитивно.
Але не все так просто. Для прикладу: за рік планується використовувати близько 90 тис. кубометрів води для потреб звіроферми, в той час як Канів із населенням 26 тис. жителів використовує за рік близько 80-85 тис. кубометрів води. Чи не забагато честі для норок, які «питимуть» більше ніж всі люди, які живуть у Каневі? До того ж, ці норки приноситимуть найбільші прибутки не місцевим жителям, а конкретним особам, у власності яких буде знаходитися підприємство.
Чому не можна відразу спроектувати водозабір з Дніпра, щоб не використовувати воду зі свердловин, запаси якої обмежені?
Однак на слуханнях ніяких навіть обіцянок врахувати пропозиції не було. Більше того прозвучала чи не ультимативно теза: або давайте дозвіл на будівництво, або підемо в інший район.
Після дебатів учасники слухань таки дали згоду (95 голосів «за», 4 – «проти», 15 осіб із числа зареєстрованих не голосували) на будівництво норкової ферми з поголів’ям основного стада 150 тисяч самок.
На додачу до смороду від курятників «Нашої Ряби» та «Укршампіньйону» тепер матимемо ще й «цілющі аромати» від норкової ферми.
А де ж туристична Мекка? Де духовна столиця України? Це що — своєрідний подарунок українцям до 200-річчя Тараса Шевченка?
Це рішення приймається без участі мешканців міста, а тому ми вимагаємо проведення громадських слухань також і в міській громаді Канева – з питання будівництва в с.Яблунів Канівського району норкової ферми.
Володимир Коржов,
депутат Канівської міської ради,
голова Спілки Підприємців Канівщини,
Яків Прогнімак,
голова громадської організації«Фонд розвитку «Шевченків край»
Слід було б негайно звернутись до свого депутата в Верховній Раді, якби ми його мали … аби надати необхідного розголосу проблемі .
Вже тепер гостям національного заповідника, навідь під час проведення там офіційних заходів іноді доводиться вклонятися Тарасу з закритими носами.
За структурну оптимізацію «Ряби» канівщина заплатить подальшим сповзанням в її всепрникаючий сморід та екологічну проблеми.
Робочі місця в заповідному краї слід створювати в нересурсозатратних наукоємких чи гуманітарних галузях.
а тому ми вимагаємо проведення громадських слухань також і в міській громаді Канева ___а Канев тут при чём?..земли выделил район,зарегистрировано предприятие в районе...просто не повезло Каневу...
Было б интересно послушать и посмотреть, какие были слушания в Яблоневе. Но об этом ни где не было информации. Узнал об этом,лишь просматривая сайт Якова. Если будут слушания в Каневе, конечно, приду. Если, конечно, заранее организаторы вывесят объявление о таком мероприятии здесь на сайте или в газете. Понятно, такие экологически небезопасные предприятия влияют на судьбу города.
самое интересное - Коржов всем советует. Сам предлагать решение, даже по городу чего-то не может. Когда будет полностью отремонтирован колектор и БОС Канева? Сколько каневчаны будут терпеть смрад нечистот, которые выливаются на верх через дыры?
Мы забыли "ревизор" в Каневе? Как с подачи Коржова, депутата и еще когото-то там, защищал детское кафе "ЛАсточку" где именно в тот момент (середина зимы) не работал туалет - т.к в нем нет отопления, нет воды. Как он отстаивал грибок на кухне и в зале... Может когда хочет... Совечти у него нет вообще с таким отношением к каневчанам, их детям.
Чи не забагатор честі ІАКОВУ???
«Фонд розвитку «Шевченків край» - Види діяльності:
- Просвітницька
Що з цього фонду має місто??? Жителям Канева доводять що вони живуть в м. Канів? Такими темпами Ви ще не одне тисячоліття будете створювати "туристичну меку"
"А де ж туристична Мекка? Де духовна столиця України?" І це, запитує, депутат міської ради, пан Коржов? Хочеться запитати у кого - у нас пересічних виборців, які його обрали, щоб він відстоював інтереси канівців? Дивно.
ЧТО ЭТО -http://tourism.kaniv.eu???? ОЧЕМ ЭТО????
ДА НА САЙТЕ http://kaniv-rada.gov.ua/page.php?p=540 ЕСТЬ БОЛЬШЕ ПРО САМ КАНЕВ, ИСТОРИЮ И Т.П.
ЧТО ВЫ, ИАКОВ, ПРОСВЕЩАЕТЕ??? ПУДЕШЕСТВИЯ НА ЗАПАД, ОТ КОТРЫХ ВЫ КАК МЗДУ, ПОЛУЧАЕТЕ ПРОЦЕНТ В ЕВРОРУБЛЯХ??? АХ.. КАКОЕ РАЗВИТИЕ ДЛЯ ТУРИСТИЧЕСКОГО БИЗНЕСА КАНЕВА!!!
ГОРОДУ КАК И РАЙОНУ НУЖНЫ ИНВЕСТИЦИИ, РАБОЧИЕ МЕСТА, ТОГДА ГОРОД И РЕГИОН БУДЕТ ПРОЦВЕТАТЬ И ЖИТЬ. А ВЫ С КОРЖОМ ПРЕДЛОЖИТЬ ТОЛКОМ НИЧЕГО НЕ МОЖЕТЕ - КРОМЕ КАК МУТИТЬ НАРОД.
it-kanev
29 серпня 2013, 14:52 «turoc, ню-ню - тогда б точно был бы заповедник. Молодежи нет, денег в бюджете нет, развития нет....»
Ю-ю, it-kanev.
Норкам хвосты крутить, запихая их рябовской гнилью, это конечно самая привлекательная работа для каневской молодёжи. Детей чи внуков своих не забудьте записать в очередь.
В Мошногорье на зверохозяйстве не доводилось бывать? Так оно за горами-лесами и раз в 15-20 меньше.
А 150 тысяч самок это полтора миллиона молодняка и всё что с этим связано, включая вычинку шкур и чистовую обработку мехов. Ю-ю?!
А относительно денег в бюджете, так их же у нас от уже имеющейся «Рябы» и так куры не клюют. Она же и каневщину развила уже дальше некуда.
А где же СВИДОМЫЙ митинг с автоколоннами, вышыванками,транспорантами,мегафонами и с самым большим на планете флагом украины
Опять ПРОЩЁЛКАЛИ ))))))))))))))))
ГВАРДЕЦЫ МЛЯ,,,,,,,,,,,,,,,,,
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]