«Казахстанское понимание базировалось на том, что дальше должно быть еще лучше, тем более если мы решили интегрироваться. Но в итоге дальше получается интересный результат…
Три года назад мы говорили гражданам, что ЕЭП — это рынок на 170 млн человек, масса совместных проектов, у переговорщиков правительств была эйфория по поводу интеграции. А сейчас по многим вопросам создалось бюрократическое напряжение.
До создания ТС у нас была некая цена на потребительские товары. Сейчас она становится выше. Почему? Потому что мы вместе закрылись от Китая. Население резонно спрашивает: а зачем нам ТС, если цены на товары растут? А тут мы должны показывать выгоды. Отвечать, что мы вместе что-то строим и создаем, что-то совместное производим.
У европейцев вот есть проект Airbus, хотя Франция и Германия наверняка могли бы производить самолеты поодиночке. А у нас есть такие проекты? Пока пара недостроенных автомобильных заводов."
КОКА, Само смешное что когда они видят у нас такое кол-во новых машин, или ремонты в квартирах, или кол-во еды на столах они начинают понимать что ХОРОШО на самом -то деле у нас.
В Каневе особенно природа.... Альпы отдыхат
Ага, потрудитесь ещё немного, так нещасные европейцы щас все в Рашу ламонутся, везде Таможенный союз станет.
Казахов, правда жалко, не вкурили бедолаги, рановато выходят.
turoc, анехдот:
Приходит Путин к гадалке и спрашивает:
— Скажи, пожалуйста, что будет через 10 лет
— Через 10 лет будет война с Украиной.
— Не–е–ет, это не интересно. Это Я и сам знаю. А сколько через 20 лет в
Москве будет стоить хот–дог?
— 15 гривен.
Літала в Астану минулого місяця. Хочу поділитись враженнями.
В літаку мої попутники допомогли скласти перше враження про Казахстан. Поруч зі мною сиділи дівчинка казашка років 12-13 і чоловік казах.
Дівчинка була дуже комунікабельною і розумненькою. Розповіла, що вони групою з 9 чоловік+вчителька прямують з Лондона, де жили, навчалися і мали екскурсії протягом двох тижнів. Проживали в сім'ях, отримуючи практичні навички спілкування. Ця я поїздка була вже третьою для дівчинки.
Чоловік, що сидів поруч, працює в університеті Назарбаєва і повертався з Германії, куди літав у відрядження. Розповів, що університет Назарбаєва дає кращу освіту, а випускники мають попит і далеко за кордоном. В університеті нема жодного викладача казаха. Вся професура прилітає на лекції з кращих світових вишів, найбільше з Європи. Викладання йде англійською. Навчання безкоштовне, але потрапити туди дуже важко.
Попутник з гордістю говорив про свій університет і про Астану. Коли спитала, чи люди задоволені урядом, відповів, що, в принципі, так, курс вірний. Спитала, чи крадуть, сказав - крадуть. Але нехай краще крадуть вже ситі, ніж прийдуть голодні і почнуть красти ще більше. Взагалі, у них уряд критикувати не прийнято. Назарбаєв у пошані.
Новий приятель зауважив, що казахи не їдуть заробляти за кордон, бо надають перевагу труду на благо рідної країни. Хоча, пізніше я почула від людей іншу версію:
Сподобалось. Нова оригінальна архітектура, бездоганна чистота і на вулицях, і в парках, розкішні доглянуті клумби та газони. Поливають їх двічі, вранці та ввечері.
В центрі неподалік розташовані християнська православна церква, мечеть і синагога. Без проблем.
За тиждень перебування жодної бродячої собаки не побачила. Попутник, що сидів поруч у літаку на Астану розповів, що в місті є ресторан корейської кухні, де можна замовити собачину. Коли я розповіла йому, що у нас вуличні собаки розплодились, бо їх заборонили відстрілювати, мій попутник щиро здивувався, й запитав: "чому"?
Вибачте, випадково натиснула і повідомлення пішло недописаним. Після "почула від людей іншу версію" мало бути: "не їдуть, бо не хочуть працювати, пастухи від парироди". До речі, дороги у них теж армяни будують, сама бачила))).
Говорять між собою російською мовою.
В маркеті спитали касирку, скільки вона отримує, перерахували - вийшло гривень 3700. Продукти дорожчі, ніж у нас. Одяг теж.
Своє землеробство як таке не розвинене. Земля неродюча і в камінцях, так що полів майже не бачили. Але в степах пасуться стада корів та коней.
Були в невеличкому районному центрі Ерейментау. Тут відкрилась така картина: розбиті дороги, в основному грунтівки, занедбані сільські хати з жахлиаими тинами в латках зі шматків металу і фанери. Взагалі на місто не схоже, чоча районний центр. Половина населення казахської зовнішності, половина европейської. В Астані 95 відсотків типові казахи.
Взагалі траплялися люди приємні у спілкуванні.
aspid, на рахунок "троль" : Людина практично живе на сайті. Може, така робота, але видно творчий підхід. Якщо людина веде цілеспрямовану агітацію, то намагається знайти прихильників. Депутат навпаки, веде себе провокативно. Он тему з вишиванками зліпив: щось від Бузини, щось від себе.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]