Вранішні дзвони древнього Успенського собору у місті Каневі 30 липня звучали особливо урочисто – цього дня сотні вірян, представники влади зібралися біля християнської святині, аби відзначити 1025–річчя хрещення Київської Русі. До цієї дати італійські майстри виготовили і змонтували новий мармуровий іконостас.
Серед гостей, котрі завітали цього дня до Канева, – митрополит Черкаський і Канівський Софроній, голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, голова обласної ради Валерій Черняк, керівники районів Черкащини, поважні гості з Києва та інших міст.
Святкову літургію відслужив владика Софроній. Виголошуючи проповідь, високоповажний священик вкотре наголосив на необхідності створення в Україні єдиної помісної православної церкви, зауваживши, що наша держава стане заможною і щасливою тоді, коли українці будуть єдиною православною родиною. Поділився і рецептом щастя: "Віруюча людина щаслива, і їй легко жити". Митрополит Софроній освятив новозбудований іконостас Успенського собору. Наразі Собор повністю реставрований, виглядає він велично. Відбувся завершальний етап реконструкції храму, яка тривала кілька років. Успенський собор – один з п’яти храмів домонгольського періоду в Україні і є пам’яткою архітектури національного значення.
Митрополит Черкаський і Канівський Софроній нагородив орденами Православної церкви голову облдержадміністрації Сергія Тулуба і новопризначеного голову Канівської РДА Олександра Павлова. Сергій Тулуб подарував Канівському собору ікону. Прийняв її з рук очільника області настоятель Успенського собору отець Георгій Поштовий.
Разом з представниками місцевої влади гості з Черкас оглянули місце неподалік пам’ятника Іванові Підкові. Тут планується спорудити церкву Покрови Пресвятої Богородиці. На цьому місці з ХІІ століття до зруйнування турками у 1678 році існував монастир Пресвятої Богородиці. Учені провели дослідження і з’ясували, що поряд з монастирем знаходилася церква Пресвятої Богородиці. В архівах було віднайдено велику кількість документів, які підтвердили існування і монастиря, і церкви. Тут знайшли вічний спочинок кілька українських гетьманів. Наразі планується відтворення церкви у її справжніх розмірах у стилі козацького бароко.
Делегація побувала також на Тарасовій горі, поклала квіти до могили Великого Кобзаря. З працівниками Шевченківського національного заповідника обговорили питання продовження реконструкції Нижнього парку, співочого поля, виставкового центру, будівництво яких має здійснюватися у рамках підготовки до 200–річчя від дня народження Тараса Шевченка.
Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО Джерело: Прес-Центр |