З початку року на Черкащині Службою автомобільних доріг у Черкаській області відремонтовано зруйноване покриття і проведено ямковий ремонт на 1298 км автодоріг загального користування або 202 тис. кв. метрів покриття. Вартість цих робіт склала більше 50 млн грн.
За словами начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Сергія Болтова, мережа доріг Черкащини побудована ще 40-50 років тому за застарілими технологіями з використанням дьогтів та смол. Багато автодоріг вже відпрацювали нормативні терміни і потребують капітального ремонту або реконструкції.
– З кожним роком дорожнє покриття все більше зношується. Порівняно з 2012 роком площа ямковості на дорогах області зросла в 2,6 рази. Руйнування доріг не припиняється. Більшість доріг ямковий ремонт вже просто не врятує. Необхідно робити, як мінімум, середній поточний ремонт або ж капітальний, – підкреслив Сергій Болтов. Причинами рекордного утворення ямковості на автодорогах Черкащини цього року стала тривала зима зі значними опадами та майже щоденними переходами температури з плюсової на мінусову. Крім того, на стан доріг згубно впливає і недотримання міжремонтних термінів, пов’язаних зі значним недофінансуванням дорожньої галузі.
За словами начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Сергія Болтова, для ліквідації ямковості Службою автомобільних доріг у Черкаській області було максимально залучено виробничі потужності підрядних організацій. Кожного дня на автошляхах області працювало до 30 ремонтних бригад, для приготування гарячих асфальтобетонних сумішей задіяно 9 асфальтобетонних заводів та майже 500 дорожніх робітників. Щоденно на автодорогах області ремонтувалося від 1600 до 2700 кв. метрів дорожнього покриття.
Наразі автодороги державного значення вже відремонтовані. В той же час, на автодорогах загального користування, де останні роки виконувались капітальні чи поточні ремонти - ямковість відсутня.
Ще одна з причин руйнації покриття автодоріг - рух перевантажених вантажівок, особливо влітку при високих температурах повітря. Наднормові навантаження на дорогу від перевантажених вантажівок призводять до деформації дорожнього одягу у вигляді колійності і напливів, втрати несучої здатності і руйнування дорожніх конструкцій.
За словами начальника Служби автомобільних доріг у Черкаській області Сергія Болтова, на дорогах області ліквідують ямковість та інші небезпечні руйнування та деформації. Але для того, щоб привести дороги в той стан, на який очікують черкащани, необхідно провести ремонт на 90% доріг.
Протягом останніх 3-х років в Черкаській області майже не проводились роботи з капітального ремонту автодоріг. Їх технічний стан підтримувався Службою автодоріг області за рахунок поточного ремонту та експлуатаційного утримання.
Служба автомобільних доріг у Черкаській області |