Людям труда - пошана. А тим, хто придумав цей каскад ГЕС в густонаселених і родючих землях слід показати фото затоплених сіл, садів, лугів, озер, повних риби...
Тому, aspid, вважай мене свідомітом канівським.
Интереснейшие фото. Это конечно уже история. На нескольких фото видно, как работу строителей принимает высокое начальство. У меня только один вопрос: а у кого-то из тех людей, что на фото, спрашивали хотят ли они строительство этой ГЕС?
Ты удивишся, но многие хотели. Это и современные квартиры и высокие на тот момент зарплаты и отпуска и дома отдыха и пайки да много чего, даже такая мелочь как возможность купить автомобиль.
Ну вообщем что бы это понять нужно было жить в то время.
Если я не ошибаюсь именно в Каневе были применены впервые генераторы горизонтального типа. Очень чётко виден на фото их монтаж.
Кстати такие фото имеют и практическую ценность ремонтному персоналу понятнее их конструкция.
Лаки, наглядный пример, тогда каневчане смогли осилить такую грандиозную стройку, а сейчас не могут построить на Костянце небольшую церквушку, а способны только на склоки. Тут уж я тебя поддержу Слава героям труда! и укор в сторону инфантильных каневчан.
Горизонтальні генератори вперше задіяли на Київській ГЕС, вона все ж трохи старше нашої.
Одвічне питання, чи потрібен взагалі каскад, краще втримаюсь від коментарів, скажу тільки, що завдяки ГЕС маємо "намив", нинішній центр міста і тд і тп.
В селі виконання домашніх завдань школярі починали з витирання скла гасової лампи.В хаті,як правило,вона була одна.Переносили з кімнати в кімнату по потребі.Коли з"явилась електрична енергія,навіть на вулиці кілька ліхтарів світило,це було чудо.Канівська ГЕС ще проектувалась,а ЛЕП уже крокували на захід.Кілька років тому був,зайшла розмова про лічильник.Ніхто не знає,що це таке,не бачили.За все платить сільрада.ГЕС-джерело відновлювальної енергії,були б люди дурниками,якби не скористались.А затопили неміряно,особливо Полтавську сторону,цілими селищами.На мерсах люди не їздили,а обличчя,скажемо так,на фото не похмурі.Сьогодні ж анекдот людина слухає і не сміється.
На фото є знайомі обличчя й знайомі пейзажі...
Перші бульдозери, які прибули на будівництво Канівської ГЕС ми ще школярами у 1962 році бігали оглядати на вкритий лозами пустир (територія сучасного "намиву" в районі вулиці О.Кошового). В захваті дивилися ми як ці велетенські, в нашому сприйнятті, машини почали "шкребти" канівську землю під майбутню споруду ГЕС і селище гідробудівників...
А в 1963-му, закінчивши школу, першим записом в моїй трудовій книжці зафіксовано зарахування мене вантажником в БУ Канівської ГЕС. Ми приймали і розвантажували будівельні матеріали, що проибували вагонами на лівому березі на станцію Ліпляво та по Дніпру баржами до будівельного майданчика, розташованого поблизу руїн залізничного мосту. Власними руками мені "пощастило" розвантажувати вручну металевими "волокушами" розсипний цемент з 60=тонних вагонів, "зачисщати" баржі від будівельного каміння та щебню після роботи плавкрану по їх розвантаженню...
Потім, відслуживши 3 роки в армії, я знову працював на будівництві Канівської ГЕС, але вже столяром лісозаводу, який був на місці сучасної території "Закордоненгерго". Лісозавод розпилював ліс на дошки для опалубки, що використовувалась при бетонуванні елементів споруд котловану ГЕС, шлюзу, а потім і самої станції, та виготовляв конструкції опалубки і інші вироби з дерева, що використовували будівельники. Періодично нас "кидали" й на монтаж опалубки в самому котловані ГЕС.
Але яка пройшла агітація перед початком будівництва! Нам успішно навішали локшини про те, що ГЕС прикрасить і Дніпро і місто. І ми чекали прекрас, а отримали сплюдровану колись могутню ріку, знищені унікальні природні угіддя і населені пункти...
Олекса,
Знищіть перш за все усі ваші зручності дома, поспіть на голій підлозі, поїште руками, потім збудуйте шалаш в лісі, або знайдіть печеру і пірніть з головою у симбіоз з природою. Думаю за вами підуть тисячі.... та що там тисячі - сотні однодумців.)
M@ximko, комсомольцем я був. Навіть активним комсомольцем. Але комуністом не був. Тягнули мене туди, та не втягли.
В комсомол приймали в "зеленому" віці в шкільні роки з 14 років. Тому це виходило добре. Хто здобував повну середню освіту в загальноосвітніх школах (10 - 11 класів) майже поголовно всі були комсомольцями. Я не був виключенням. Був обраний навіть секретарем комсомольскої організації свого класу. Якби в комуністи приймали в школі, то в дитячій свідомості я й туди "влип" би.
Ще на службі в армії я був готовий вступити в КПРС, але спасла мене від такого кроку особиста сварка з замполітом військової частини, в якій я служив, гвардії майором Пузіком. Але в армії я був членом комітету комсомолу військової частини (дивізійної сержантської школи, в якій прослужив всі 3 роки в постійному складі) і від того майора Пузіка я отримував грамоти за активну комсомольську роботу та грамоту Пружанськоро райкому комсомолу (Брестська обл., Білорусь).
Був я в активі комсомольців Дніпробуду коли працював на лісозаводі (членом комітету комсомолу БУ Канівської ГЕС). Зараз зустрічаюся з своїм тодішнім комсомольським секретарем паном Миколою Даниленком, нині пенсіонером, і нам є що згадувати з періоду бурхливої молодості. Наприклад, як з моєї ініціативи комсомольська організація будівельного управління відмовила надати рекомендацію для вступу в КПРС молодому прорабу Гінзбургу Михайлу Іллічу (нині громадянину Ізраїлю), який тільки оформився на роботу, а парторг будівельного управління пан Дісса вже пхав його в партійні лави.
Навіть завершуючи свою комсомольську біографію вже працюючи в нашій канівській школі № 4 вчителем трудового навчання, я був членом комітету комсомольської організації вчителів і за цю роботу мені протягом двух років на районних вчительських конференціях оголошували про нагородження мене грамотою Черкаського обкому комсомолу та про те, що грамота буде вручена в колективі, але так її мені й не вручили. Залишилась їм. )))
Без Канівської ГЕС Канів так би і був поганеньким містечком у Косунському районі... А зараз місто обласного підпорядкування. І це завдяки клятим комунякам. Комсомолець Скорина будував,а націоналіст Скорина руйнував. Такі то діла....
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]