У Черкасах з’явиться «Черкаський ріелторський клуб»
Рішення про об’єднання у спільну асоціацію прийняли агентства нерухомості Черкас. Поява «Черкаського ріелторського клубу» має на меті покращити надання послуг на ринку нерухомості - шляхом створення єдиних стандартів роботи, єдиних цін на послуги та спільної бази даних об’єктів нерухомості Черкас. Асоціація розглядатиме скарги продавців та покупців житла на об’єм чи якість послуг черкаських ріелторів. Про це стало відомо 6 серпня, під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
За словами директора черкаського АН «Март» Михайла Моторного, ринок нерухомості не відразу набере «докризових» обертів, але рух на ньому вже почався і люди до кризи вже адаптувалися, згадавши про потреби продати-купити-обміняти житло.
За результатами моніторингу газетних оголошень про нерухомість, 1 м2 1-кімнатної квартири у центрі Черкас коштує у середньому 971 долар, 2-кімнатної – 925, 3-кімнатної – 1104. Вартість 1-кімнатної квартири на Митниці коливається від 18500 до 51000 доларів, у середньому 1 м2 житла на Митниці коштує 791 долар (1-кімнатна квартира), 925 (2-кімнатна), 1104 (3-кімнатна). При цьому нещодавно на Митниці було продано 1-кімнатну квартиру, 1 м2 якої коштував 714 доларів.
За словами Михайла Моторного, якщо у сусідній Росії основна маса іпотечних кредитів видавалася в рублях, то в Україні – в доларах. Українці ж отримують зарплату у гривнях. Тому найгіршим у ситуації кризи виявилося саме поєднання зниження рівня доходів із ростом курсу долара. Михайло Моторний повідомив, що, зазвичай, по завершенню кризових періодів ціни на нерухомість до «до кризового» рівня не опускаються.
Наразі, за словами Михайла Моторного, практично всі банки уже заявили про готовність надавати іпотечні кредити. Інша річ - що ставки, які вони пропонують – 30% річних – просто «непідйомними» для пересічного споживача.
Михайло Моторний розповів, що наразі на ринку нерухомості зникли схеми, коли люди брали у банку кредит під свою квартиру, купували інше житло, чекали росту цін, продавали, від продажу «гасили» кредит, і ще й отримували прибуток. Внески у нерухомість якщо і є, то більш довготривалі – на 3-5 років.
Найбільш затребуваними, як розповів директор черкаського АН «Престиж» Юрій Кучеренко, є 1-2-кімнатні квартири, які сьогодні купують практично у кожному районі міста. Але й елітне житло також довго не стоїть - днями у Черкасах було продано велику квартиру в центрі міста за понад 100 тисяч доларів.
Якщо говорити про більшість покупців, то, за словами Юрія Кучеренка, коли раніше люди звертали більше уваги на якість житла, то сьогодні, обмежені у коштах, вони зміряють бажання з сумами своєї готівки.
Юрій Кучеренко розповів про випадки масового виставляння на продаж квартир, придбаних на іпотечний кредит, який покупці більше не можуть виплачувати. Квартиру виставлено на продаж за вартістю 37 тисяч доларів, 30 з яких необхідно повернути банку. Продавці пояснюють, що не можуть далі платити кредит і планують перебиратися після продажу квартири у село або до батьків.
Директор черкаського АН «Ваш дім» Олена Крутінь розповіла, що наразі переживає сезонне пожвавлення ринок оренди. За її словами, ціни на оренду зросли на 100-200 гривень – це закономірне пожвавлення перед початком осені і початком навчання. Загалом же, ринок оренди не має таких різких перепадів, як ринок купівлі-продажу. Винайняти однокімнатну квартиру у Черкасах сьогодні коштує в середньому 1000 гривень (залежно від району і стану житла). Щодо продажу квартир, то, порівняно з минулими роками, коли масово видавались іпотечні кредити, кількість угод з продажу нерухомості у Черкасах зменшилась у 2-4 рази. Житло, за словами Олени Крутінь, наразі купують на заощадження або на допомогу родичів з-за кордону.
Олена Крутінь переконана, що сьогодні, коли ціни на нерухомість в доларовому еквіваленті впали вдвічі, саме вдалий час для купівлі та обміну житла (оскільки менша сума доплати).
Однак, обираючи «свій» варіант серед газетних оголошень про продаж нерухомості, слід пам’ятати, що, за словами директора черкаського АН «Март» Михайла Моторного, половина всіх оголошень – це «пустушки» - неіснуючі пропозиції, що подаються як правило новоствореними агентствами для приваблення клієнтів.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]