У четвер, 11 червня, розпочалась чергова сесія Канівської міської ради. Перед початком роботи сесії біля будівлі міськвиконкому відбувся мітинг прихильників ВО “Свобода” на знак протесту щодо позбавлення їх однопартійця Юрія Гамалія депутатських повноважень. Потім учасники мітингу зайшли до сесійної зали аби взяти участь в обговоренні ситуації, що склалася.
В порядку денному сесії було близько 20 питань. Серед додаткових питань, які запропонували депутати розглянути на сесії, депутат Володимир Коржов вніс пропозицію розглянути питання, яке стосується оприлюдненого в газеті ВІКА №27 “Повідомлення про намір отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря” ТОВ “Торговий дім “Клуб сиру”.
Після майже годинного обговорення цих додаткових питань щодо їх розгляду на сесії, депутати перейшли до порядку денного. Першим розглядалось питання позбавлення депутата Канівської міської ради Юрія Гамалія депутатських повноважень. Як ми уже повідомляли (ВІКА №25, червень 2013 р.), за невчасне подання декларації про доходи Юрій Андрійович за поданням прокуратури і відповідних судових рішень позбавився депутатського мандата. Така ж доля очікувала й депутата Сергія Ткаченка (фракція “Батьківщина”) та ряду інших депутатів... Було запропоновано прийняти звернення до депутатів Верховної ради України щодо цих подій. Після його обговорення депутати одноголосно прийняли звернення до ВР. У зверненні зокрема сказано: “...Ані прокуратурою, ані Канівським міськрайонним судом та Апеляційним судом Черкаської області не було доведено, та навіть і не було спроби довести, що депутат діяв умисно та отримав чи мав наміри отримати від несвоєчасного подання декларації хоч якусь вигоду, а отже вчинив корупційне правопорушення. І все ж депутат був визнаний винним в адміністративному корупційному правопорушенні, що і стало причиною автоматичного позбавлення його депутатських повноважень. Переконані, що застосування такого покарання без згоди виборців, міського депутатського корпусу є жорстоким та перебільшеним і спотворює волевиявлення виборців... Тому просимо вас, шановні депутати, переглянути нині діючі закони України “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про засади запобігання корупції” <...> та внести відповідні зміни, які встановили б відповідальність порушника адекватно до ступеню його вини і до наслідків порушення норм закону та щоб не допускалося вибіркове позбавлення депутатських повноважень як помста в стосунках між окремими людьми чи групами людей, якщо в порушених нормах закону не доведено визначених законом ознак корупції, а саме: “використання особою наданих їй службових повноважень та пов’язаних з цим можливостей з метою одержання неправомірної вигоди <...>”.
Потім депутати перейшли до обговорення ситуації, що склалася з “депутатами-корупціонерами”, які невчасно подали декларації про доходи. Виступи практично всіх депутатів були досить емоційними. Вершиною такої емоційності став виступ депутата від фракції “Батьківщина” Сергія Ткаченка. Він зокрема сказав: “...У справі щодо Юрія Гамалія і мене є одна мета — прибрати нас звідси (з сесійної зали, - авт.)... Тому що скоро — повторні вибори до Верховної ради і тут не потрібні такі депутати, як ми — Юрій Гамалій, я та інші... Питання про позбавлення депутатства Юрія Гамалія було вирішено дуже швидко. Коли ж ішли вибори до Верховної ради по 197 округу, коли йшла неймовірна фальсифікація, коли за ніч розбомбили архів і викрали бюлетені — прокуратура до цих пір нічого не може зробити... Якщо в такій ситуації депутати не можуть себе захистити, то як ми, депутати, можемо захистити наших виборців?.. Наша фракція на своєму засіданні прийняла рішення, що таким прокурорам, як Кожушко Олександр Миколайович, не місце на канівській землі. І до тих пір, поки Кожушко О.М. буде у нас прокурором, ми, депутати фракції Батьківщина, не братимемо участь у роботі сесії!” Цей виступ закінчився бурхливими оплесками учасників мітингу, які були присутні в залі.
Подібним був виступ і секретаря міської ради Олега Калніболоцького (Партія регіонів), який теж потрапив “під корупційну статтю” з того ж приводу, що й Ю.Гамалій. О.Калніболоцький зокрема сказав: “...Ситуація, яка склалася з цими деклараціями — це просто прокурорський “беспрєдєл”... Я бачу в цьому, що канівський прокурор намагається депутатів Канівської міської ради просто притиснути, поставити на коліна...”
Після цих виступів депутати фракції “Батьківщина” залишили сесійну залу. До них приєднались депутати ВО “Свобода” та декілька депутатів від Партії регіонів на чолі з Олегом Калніболоцьким. Залишили сесійну залу й кілька позафракційних депутатів. Оскільки для проведення сесії в сесійній залі має бути не менше 24 зареєстрованих депутатів, а після такого протестного залишення сесійної зали групою депутатів кворум не набирався — сесію було зірвано.
Спроба зібрати сесію наступного дня, 12 липня, теж закінчилась нічим — зібралося лише 20 депутатів...
У зв’язку з цим варто зазначити, що фракція “Батьківщина” у міській раді представлена 9-ма депутатами, ВО “Свобода” — трьома... Чи відбудеться зірвана сесія і чи відбуватимуться взагалі сесії Канівської міської ради після таких подій, покаже час...
Валерій РЕВА, газета ВІКА №29, липень 2013 |