У четвер, 6 червня ц.р., у Будинку рад відбулося друге засідання 12-ї сесії 6-го скликання Канівської міської ради
Серед основних питань, які розглянули депутати, були такі: "Про внесення змін до рішення від 28.04.2011 р. №4-5 "Про Програму залучення інвестицій в економіку м.Канів на 2011-2015 роки" і затвердження інвестиційного проекту "Міста України - Шевченківському Каневу", "Про хід виконання у І кварталі 2013 р. Програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року", "Про проблеми медичної реформи на Канівщині", земельні питання та інші. Боремося із злочинністю
Заслухали депутати звіт начальника Канівського міського відділу УМВС в Черкаській області О.Штеймана про хід виконання Програми профілактики злочинності в м.Канів на 2011-2015 роки. За словами головного правоохоронця, протягом чотирьох місяців ц.р. у Канівському міському відділі була зареєстрована 1521 заява та повідомлення. До загального реєстру введено 335 кримінальних проваджень, із них 120 - закрито, 215 - знаходяться в провадженні або направлені до суду.
- За цей період на території Канівського району було скоєно два вбивства: у с.Григорівка (розкрите) і в с.Степанці (ведеться слідство). Також було скоєно 106 крадіжок: 18 із них вже розкрито. Великою проблемою для Канева залишаються наркотики. Протягом звітного періоду було скоєно 16 злочинів: 14 - незаконного збуту наркотиків і 2 - утримання наркопритону. Справи направлені до суду, - оприлюднив дані О.Штейман. - Утім, проблема №1 для Канева та Канівського району - це шахрайство. За свою довірливість люди розплачуються доволі великими сумами, а злочини зазвичай залишаються нерозкритими, оскільки шахраї постійно мігрують від одного населеного пункту до іншого.
Після звіту депутати цікавилися у начальника міліції, чи контролюється перебування неповнолітніх осіб у розважальних закладах у пізню пору. О.Штейман погодився, що така проблема в Каневі є і боротися з нею правоохоронці будуть.
- Складемо план, створимо комісію за участі представників міліції, освіти, залучимо інші служби і будемо проводити рейди, - пообіцяв начальник МВ УМВС.
Порушили присутні й питання охорони набережної Дніпра, по якій часто гасають автівки. Депутати запитували, чому цим діям не перешкоджають служби ДАІ. О.Штейман повідомив, що представники ДАІ можуть туди заїжджати періодично. Чергувати ж там цілодобово ніхто не буде, оскільки у відділку бракує людей. Аби вирішити питання, він запропонував перекрити в'їзд узагалі.
Згадали на сесії й проблему паркування автомобілів у недозволених місцях. Зокрема, на Ярмарковій площі, газонах та дитячих майданчиках. Депутати цікавилися, чому служби ДАІ не штрафують порушників. О.Штейман відповів, що, знову таки, службі бракує працівників. А присутні у залі юристи зауважили, що такі штрафи будуть незаконні, ос-кільки немає дорожніх знаків про заборону стоянки.
Вартість поховання - 3000 гривень?
Розглянули присутні й депутатські запити. Так, С.Ткаченка найбільше хвилює проблема із міським кладовищем. За словами депутата, наразі на цвинтарі залишилося вільних всього 15-20 метрів, і невдовзі там ніде буде ховати людей.
Канівський міський голова В.Ніколенко відповів, що питання вирішується.
- Місце для нового кладовища вже знайдено. Документи проходять відповідні інстанції. Проблема - у розробці проекту. На сьогодні більшість компаній у країні не береться за цю справу. А ті, які погоджуються, ставлять дуже високу ціну, - зауважив В.Ніколенко.
Продовжив "цвинтарну" тему Ю.Гамалій. У своєму запиті він порушив питання непрозорості встановлення тарифів КП "Місто" на послуги захоронення на міському кладовищі, що по вул. Бузницького. Мовляв, люди скаржаться, що останнім часом копання ями на кладовищі виконується виключно працівниками КП "Місто", і коштує ця послуга 3000 грн.
- Раніше люди копали ями самостійно - хто як хоче, а взимку, коли грунти мерзлі, виникали ситуації, що нікому було копати ями взагалі, - пояснивситуацію керуючий справами міськвиконкому С.Дубенець. - Тому було створено спеціальну бригаду, яка надаватиме таку послугу. Однак ніхто не наполягав, щоб копання ями виконувалося виключно працівниками КП "Місто".
Окрім того, керуючий справами оприлюднив рішення виконкому щодо встановлення тарифів на послуги захоронення. Так, оформлення договору на організацію та проведення поховання вартує 2 грн., оформлення свідоцтва про поховання - 2 грн., виділення місця на кладовищі - 38,5 грн., копання могили працівниками КП "Місто", опускання труни в яму, закопування, формування надмогильного насипу та одноразове прибирання могили вартує від 327 грн. до 955 грн. (залежно від розміру могили та стану мерзлості грунтів) тощо. Загалом мінімальний перелік послуг КП "Місто" щодо поховання чи перезахоронення обійдеться у 950 грн. улітку та близько 2 тис.грн. у зимову пору.
- Усі послуги сплачуються через квитанцію КП "Місто". Якщо є випадки, коли люди, дійсно, платили по 3 тис.грн., хай звертаються до виконкому. Будемо розбиратися. Це питання стосується кожного, адже це наші рідні, - сказав С.Дубенець.
Депутати незадоволені роботою КП "Місто"
До КП "Місто" мали претензії й інші депутати. Так, С.Ткаченко висловив занепокоєння станом міського парку та набережної загалом.
- Який туризм, який відпочинок, коли на березі Дніпра справжня антисанітарія та безліч сміття? Я розумію, що в міській казні немає коштів, але треба шукати альтернативу, - сказав депутат.
Мер міста відповів, що питанням парку міська влада та КП "Місто" вже займаються.
- Ми плануємо на вході в парк встановити фонтан вартістю 160 тис.грн. Облаштувати міні-футбольне поле, дитячий та волейбольний майданчики. Однак люди самі перешкоджають робити наше місто кращим. Так, нещодавно в місті було висаджено 40 кущів троянд. То їх викрали за дві ночі, - повідомив В.Ніколенко. - Щодо наведення порядку на березі. Це можна здійснити силами підприємців, які мають бажання встановити тут тимчасові торгівельні споруди. Однак наразі рівень води в Дніпрі ще досить високий, і підприємці не мають змоги функціонувати. До того ж, окремі депутати виступають проти торгівельних точок на березі. Щойно рівень води знизиться, ми будемо вирішувати це питання.
Депутат О.Демиденко повідомив, що в районі від СШ №6 до Ісковщини людям заважає сухе гілля, яке звисає над дорогою.
- Під ним ходять люди, їздять автомобілі. Окрім того, поблизу сухих дерев проходять електродроти. Це може накоїти багато лиха. Вже півроку звертаємося до КП "Місто" з проханням зняти гілля, а "віз і нині там", - сказав О.Демиденко.
Нарікав на роботу КП "Місто" і депутат Є.Касіч-Пилипенко. Його непокоїть відсутність освітлення на вулиці 1 Травня.
- Кошти були закладені, а робота так і не ведеться. У темну пору це місце - "розсадник" бандитизму. Якщо комунальне підприємство не здатне виконувати свою роботу, то таке підприємство не потрібне, - вважає Є.Касіч-Пилипенко.
Директор КП "Місто" Дмитро Шайдаров не зміг відповісти на депутатські закиди, оскільки цього дня перебував на лікарняному. Міський голова В.Ніколенко зауважив, що пов-ністю підтримує депутатів у тому, що підприємство має працювати належним чином.
- Однак для цього має бути постійне фінансування, кваліфіковане і керівництво, і пра-цівники. Негативних відгуків багато. Щоб покращити роботу комунального сектору, найближчим часом ми будемо знову пропонувати об'єднати два комунальні підприємства, - сказав В.Ніколенко.
Підготувала Катерина Прудка
Джерело: "Дніпрова зірка"
|