kaniv.net logo

Веб-камера в центрі Канева














Головна > Новини > Регіональні новини 

Доньку Наталі Хабарової забрали люди на джипах

Із 2 липня Наталя Хабарова та її чоловік Євген Логвинюк із села Тіньки Чигиринського району Черкащини оголосили голодування. Через день стоять на центральних площах у Чигирині та обласному центрі. Вимагають повернути дочку. 17 червня цього року суд позбавив їх батьківських прав на 2-річну Євгенію. Батьки підозрюють, що дитину продали.

Минулого четверга близько 11.00 в центрі Черкас перед облдержадміністрацією Наталя і Євген стоять із жовтогарячими стрічками ”голодую”. Біля них саморобні стенди з написами: ”Женічка, донечко, де ти? Хто має право забрати тебе у мене?”, ”Люди, допоможіть вернути дитину”. Під фотографією Віктора Ющенка написано: ”Президенте, допоможи”. 67-річна Валентина Бондаренко перечитує написи.

Наталя Хабарова та її чоловік Євген Логвинюк голодують під Черкаською облдержадміністрацією. Жінка показує фото дочки Євгенії, яку батьки намагаються повернути— А де ж дитинка? — піднімає голову на Наталю Хабарову, 40 років.
— Продали. Ми не знаємо, де вона, — плаче мати.
— Як продали? Оцю манєнічку? — вдивляється у фото пенсіонерка. — А чим пояснили, що забирають дитину?
— Алкоголічкою зробили, по всьому селу розтрубили.
Натля Хабарова згадує день, коли в Чигирині відбувся суд, який позбавив її батьківських прав.
— Чоловік із дитиною стояв під судом. На засіданні була представник соцслужби, секретар сільради, суддя і прокурор. Суддя проторохтіла швиденько. Я стала на колінах плакать і просить. Сказали, що запізнилася, немає чого ридать. Будете бачити дитину в Будинку малютки. Ми з чоловіком і Женею поїхали додому. Я підігріла їй картошки і курочку. Думаю, поїсть і спатки покладу. Коли приїхала секретарша і ще кілька людей. Наказали бистро одягати дитину. Це вже зараз я знаю, що без апеляційного суду не мали права забирати. Женя кричала ”мама! папа!”. Увезли її на темно-зелених ”жигулях”, сказали, в лікарню. Наступного дня в Женічки був день народження. Та мене туди не пустили. Відтоді дитину не бачила. Ми їй ні в чому не відмовляли. У нас у селі є багато сімей, що в секонд-хендах одягаються. А ми все купляли в магазині.
Я стала на колінах плакать і просить. Сказали, що запізнилася, немає чого ридать
Наталя гортає дитячий фотоальбом. Дівчинка на знімках одягнена в різнокольорові костюмчики і шапочки.
Питаю, чи є ще діти.
— У мене дорослий син, він із нами не живе. Не хочу про це розказувати. Я маю вернути доньку, — каже жінка.
Свідком того, що відбувалося з Євгенією Хабаровою в лікарні, був фермер із Чигирина 50-річний Борис Коваленко.
— Моя дружина з двома доньками лежали в тій палаті, куди мали привезти дівчинку. Її в лікарні ще не було, а вже поставили для неї ліжко. Ще й ціну 28 тисяч гривень не здерли. Дружина казала, що дівчинка дуже плакала. Відмовлялася їсти. Потім виснажилася і заснула. У 15 хвилин на першу годину ночі в неї сонної брали аналіз крові. На моїх очах наступного дня дитину забрали люди на трьох джипах. Не було сили слухати крики ”мама-мама-папа, йди, йди”, — кликала батьків. Із лікарні її мала б везти ”швидка”, а не джип. Припускаю, що це продаж дітей. Уся лікарня гуділа, що дитина коштувала 180 тисяч доларів. Знали, що вже є опікун, — розказує Борис Петрович. — За місяць до того секретарша сільради виманила в батьків свідоцтво про народження — ніби на підготовку якихось документів. Виходить, усе це готували. Значить, торгують дітьми, аж тирса летить. Тепер нам хочуть закрити рота. Позавчора в Михайла Шмигаля із сусіднього села Боровиця спалили машину, щоб ми не допомагали цим людям. Я свою сім’ю вивіз.
Через два дні після суду в село поїхала комісія. До неї входили Борис Коваленко і депутат районної ради 56-річний Павло Романенко.
— У документах за підписом сільського голови Тіньок написано, що дитину тримають в антисанітарних умовах, — приєднується до розмови депутат. — Коли ми приїхали, я зрозумів, що це брехня. Там бідно, але охайно. У дитини прекрасне ліжко. Коляска, велосипед, іграшки, одяг. Сусіди з обох сторін кажуть, що батьки за дитиною добре доглядали. Щодня купляли молоко. Я поговорив із членами виконкому села. ”Ну вони ж там п’ють”, кажуть про Наталю та Євгена. Почекайте, ви про санітарний стан скажіть. Були в них вдома? Ні, кажуть, але голова сільради сказав. А батьків на виконком запрошували? Хі-і, а ми й не подумали. Як же ви могли одним підняттям руки долю людини зруйнувати і знищити сім’ю? — обурюється Павло Іванович. Він наголошує: після рішення суду є апеляція. І до цього ніхто не мав права забирати дитину.
До Наталі Хабарової на площі підходять люди. Ставлять підписи на її підтримку. Євген палить одну цигарку за другою.
— Женя мені сниться. Стоїть і плаче. Ніхто ж не каже, де вона, — по щоках Наталі течуть сльози.
Рішення про вилучення дитини виконком села прийняв 7 травня цього року.
— Я сама бачила батьків п’яними. Це підтверджує і медична сестра, яка ходила до Хабарової, — пояснює ”ГПУ” секретар сільської ради 47-річна Євгенія Швиденько. — Є довідка, що мати хронічний алкоголік. І копії документів про старшого сина Наталі Хабарової. Її в 2001 році позбавили батьківських прав із цієї ж причини.
— Після дзвінка медсестри я поїхав до Хабарової, — говорить сільський голова 44-річний Владислав Міщенко. — Вона сиділа в хаті у власній калюжі. Євген Логвинюк і ще якийсь чоловік лежали п’яні. Я передзвонив у всі служби. Наступного дня виконком одноголосно вирішив відібрати малу. Є постанова Кабінету Міністрів: у разі загрози життю дитини виконком має право вирішувати питання за один день.
Євгенію Хабарову тимчасово передали родині з Черкас, яку рекомендувала обласна служба у справах дітей. У заяві сім’я зазначила: ”з подальшим усиновленням”, якщо апеляційний суд не поверне Женю матері. Про це розповіла начальник служби у справах дітей райдержадміністрації 39-річна Еліна Гожій.

Любов КАРНАРУК
ГПУ

ццццц

5 серпня 2009, 00:12

Теги статті:
Доньку   забрали   люди на джипах  
Голосів:
0
00

Всього коментарів: 7

Сторінка коментарів: 1
Показати коментарі

www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій,
оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом




Вхід
Login:
Пароль
Пам'ятати?
Реєстрація
Забули пароль?

Нові теми:

Банда у погонах. Дві події, не пов'язані між собою

Кожен знає свою роль.

1-ша окрема важка механізована Сіверська бригада – це не просто бойовий підрозділ з історією.

У важкі часи ми або опускаємо руки, або закочуємо рукава та беремося до справи.

СБУ та Нацполіція блокували на Закарпатті ухилянтську схему

У цих поглядах – спокійна мрія про мир, про родини, про вільну Україну.

СТАЛЕВИЙ НЕРВ «ШКВАЛА»

Твоє завтра залежить від твого вибору сьогодні.

Закон має захищати тих, хто не може захистити себе сам

Обличчя різних поколінь.

Популярні за тиждень:

Про що зараз спілкуються:

Цімо Sіла
Хоч вірте, хоч не вірте, а 13 лютого 2022 року ми зробили цей колаж Зеленському, де він образно і виразно перемагає путіна та розмістили його на неофіційному чаті президента. Він Він тримає марк.. [весь]
Банда у погонах. Дві події, не пов'язані між собою [2]

Цімо Sіла

Банда у погонах. Дві події, не пов'язані між собою [2]

SKI
WayBe, хто зна, може, це найкраще фото. Дещо бентежить наявнiсть дворiчного сина.
21-річна новобраниця на позивний Снєжка долучилася до війська за Контрактом 18-24 [2]

WayBe
побачила б ця дівчинка своє фото в новині - офігіла б
21-річна новобраниця на позивний Снєжка долучилася до війська за Контрактом 18-24 [2]

WayBe

Нотатка про поточний стан бойових дій на театрі російсько-української війни. [1]

святослав
Пентагон схвалив постачання Tomahawk Україні, але остаточне слово за Трампом – CNN Джерела зазначили, що адміністрація вже підготувала плани для швидкої передачі ракет Україні, якщо Трамп д.. [весь]
ά padre Полтава pro [1]

WayBe
ну нарешті
У Каневі демонтовано пам'ятник радянському письменнику Гайдару [1]

slavikf
Честь
На щиті повертається у Канів військовий Віталій Кудряшов [1]

litytremble
Причина видалення коментаря: spam
Робота [2]

litytremble
I can concentrate on details — just like I concentrate on completing difficult levels in Geometry Dash.
Робота [2]

Активні оголошення:

Продам
Куплю
Робота
Послуги
Продается дом
Здам квартиру
Послуги
Міняю
Оголошення

Розділи новин:

З блогів
Міські новини
Регіональні новини
Цікавинка
Влада
Податкова
Спорт
Шевченко
Історія
Кримінал
Спортивні новини
Новини
Анонси
Районні новини
Новини району
Вибори
Політика
Флейм
Віка
Космос
www.kaniv.net
Video
Розповіді
Видання
Міські новини, екологія
Нещасний випадок
Статистика
Мистецтво
Долі людські
Транспорт
Війна
Політика, канів
Цікавинка регіональна
Історія, Свято
Обговорення
Дніпрова зірка
Бизнес
Історія, політика
Сміх тай годі!
Наука
Пожежа
Криминал
демократія і авторитаризм
права людини
Обхохочешься блин
Карти
Розваги
Милосердя
Обласні новини
Недільна школа
Міські новини, КУКіМ
Міські новини, зустріч з міським головою
Пенсійний фонд
Новини ринку
Екологія
Торренты
Канівщина,затримано, крадій, ліс
Центр Молодіжних Ініціатив
Телекомунікації
Бізнес
чат, чам
фото

Грудень
НдПнВтСрЧтПтСб
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Календар новин     


Правила сайту
Новини
Оголошення
Афіша

© 2006- Рекламна агенція "РЕКЛАМЕРА".
Контакт для розміщення реклами та матеріалів на сайті: (096) 9991699, email: waybester@gmail.com


Інформаційний партнер проекту - "Дніпрова зірка"