Ось що знайшла, як на мене, то дуже цікаве для сімей, які мають право на пільги, але не можуть ними скористатися.
Адже комунальщики і бухгалтер з нарахування заробітної плати точно не чули і не бачили, навіть і далі не схочуть знать про наступне Згідно із Законом України № 1343-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей» з метою посилення соціального захисту багатодітних сімей, поліпшення їх державної підтримки, створення більш сприятливих умов для виховання дітей у таких сім’ях БАГАТОДІТНИМ РОДИНАМ встановлено ряд пільг.
Відповідно до Закону України від 16.06.11 р. № 3525-VI, абзац 11 ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» викладено в наступній редакції:
"багатодітна сім'я - сім'я, в якій подружжя (чоловік та жінка) перебуває у зареєстрованому шлюбі, разом проживає та виховує трьох і більше дітей, у тому числі кожного з подружжя, або один батько (одна мати), який (яка) проживає разом з трьома і більше дітьми та самостійно їх виховує. До складу багатодітної сім'ї включаються також діти, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, до закінчення навчальних закладів, але не довше ніж досягнення ними 23 років".
Наприклад, розлучена жінка, що виховує двох дітей, повторно вийшла заміж і народила третю дитину. Згідно попередньої редакції Закону, багатодітною сім’єю вважалась мати і троє її дітей. Її чоловік (батько третьої дитини) не мав статусу батька багатодітної сім’ї і не користувався пільгами. Згідно з новою редакцією абз. 11 ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства» така сім’я набула статусу багатодітної у повному складі і всі її члени користуються відповідними пільгами.
Ще один приклад. Внаслідок повторного шлюбу утворилась багатодітна сім’я, до складу якої входять: дружина, двоє її дітей від попереднього шлюбу, чоловік та одна його дитина від попереднього шлюбу. Така сім’я, згідно з попередньою редакцією вищезазначеного Закону, не вважалась багатодітною, а її члени не користувались пільгами, встановленими чинним законодавством.
Новою редакцією частини першої абзацу 11 Закону України «Про охорону дитинства» соціальна несправедливість усунута. Тобто, такі сім’ї отримали статус багатодітних.
Стосовно положень, визначених частиною другою абзацу 11 ст. 1 Закону України «Про охорону дитинства», слід зазначити наступне.
До складу багатодітної сім’ї включаються також діти старші 18 років, що навчаються у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах за денною формою навчання, до закінчення начального закладу, але не довше ніж до досягнення ними 23 років.
Однак, внаслідок того, що це положення набрало чинності з 1 січня 2012 року, сім’ї, які втратили статус багатодітних після досягнення повноліття дітьми, що навчаються, зможуть відновити свій статус з 01 січня 2012 року.
Нагадуємо: для того, щоб користуватися пільгами для багатодітних сімей та отримати посвідчення багатодітної сім’ї та дітей з багатодітної сім’ї, необхідно звернутися до відділу у справах сім’ї, молоді та спорту виконавчого комітету Канівської міської ради з відповідними документами:
- ксерокопії паспортів батьків;
- ксерокопії довідок про присвоєння ідентифікаційних кодів батьків;
- ксерокопії свідоцтв про народження всіх дітей;
- довідка про склад сім’ї;
- свідоцтво про шлюб або його розірвання;
- фотокартки 3х4 батьків та дітей віком від 6 до 18 років (по 1 шт.).
Взято з
http://kaniv-rada.org/page.php?p=839
Від себе додам, що багато сімей було позбавлено права на пільги, через недосконалу трактовку поняття "багатодітна сім"я"
положення набрало чинності з 1 січня 2012 року
і комунальщики мають відшкодувати недораховані пільги.
Успіхів Вам усим,кому ця новина допоможе хоч трохи.
Закон України від 16.06.11 р. № 3525-VI набув чинності з 10.07.11 р. („Голос України” від 09.07.11 р. № 123).
А це означає, що сім"ї, де діткам до 18 років, набули статусу ще 10.07.2011р.
Щоб поновити пільги треба звернутися до відділу надання пільг |