Для всіх українців, не зважаючи на те, проживають вони на Батьківщині чи долею віднесені за межі рідного краю, 22 травня - особливий день, а для жителів Канівщини - передусім. Адже саме в цей день у далекому 1861 році Тарас Шевченко знайшов свій вічний спочинок на Чернечій горі ... Цього року канівці і гості міста відзначали 152-у річницю із дня перепоховання Великого Кобзаря. Традиційно заходи розпочалися урочистою літургією в Успенському собо-рі. Саме тут в 1861 році від-співували Т.Шевченка перед тим, як його прах було повернуто в лоно української землі. Потому сотні канівців пройшли пішою ходою від Успенського собору до Тарасової гори, де настоятель Успенського собору отець Георгій Почтовий провів поминальну панахиду та прочитав молитву. Після чого учасники мітингу поклали квіти до могили Поета.
Вшанувати пам'ять Т.Шевченка в Каневі прибули й голова Черкаської ОДА С.Тулуб та голова Черкаської облради В.Черняк.
- Сьогодні ми відзначаємо знаменну дату в історії нашого народу, - сказав С.Тулуб. - День, коли Чернеча гора навіки прийняла прах Тараса Григоровича Шевченка. Мільйони людей з усього світу йдуть до цього місця, аби віддати шану Кобзарю. Як і всі генії, Т.Шевченко мав тяжку долю, але його велич не в стражданнях, а в перемозі над ними. А тому кожному з нас треба мати в серці хоч краплину тої невичерпної любові Тараса до України.
Після урочистої частини творчі ансамблі виконали пісні на слова Т.Шевченка. А біля підніжжя Тарасової гори розташувалася виставка-ярмарок творів народно-декоративного мистецтва - із дерева, глини, живопис, вишивки, ляльки-мотанки, бісероплетіння тощо.
Талановиті діти з усієї Черкащини - Сміли, Умані, Тального, Шполи, Корсунь-Шевченківського, Городища, Ватутіного, Монастирища і Черкас - приїхали цього дня у Канів, адже 22 травня у музеї Т.Шевченка відбулося нагородження переможців третього міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім.Т.Шевченка і 12 Всеукраїнського конкурсу уч-нівської творчості, присвяченого Шевченківським дням.
- Вся Україна готується до відзначення великої дати - 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка, яке святкуватиметься наступного року. Нам необхідно донести до всього світового товариства ідеї нашого духовного наставника, і саме завдяки вашим творам, малюнкам і доробкам це стає можливо, - зауважив С.Тулуб і побажав учням здоров'я, натхнення і творчих здобутків у майбутньому.
Також цього дня стартувала Всеукраїнська культурно-мистецька акція до 200-річчя з дня народження Т.Г.Шевченка "Обніміться ж, брати мої, молю вас, благаю!", яка передбачає створення унікального вишитого рушника Великому Тарасу. Рушник має пройти шлях по всіх місцях, куди свого часу доля завела Т.Шевченка, а саме - Черкащину, Київ, Санкт-Петербург, Москву, Новгород, Казахстан.
С.Тулуб відзначив копітку працю кожної майстрині і наголосив, що цей рушник буде важливим не тільки сьогод-нішнім, а й усім наступним поколінням. Насамкінець на причалі "Тарасова гора" керівник області дав прес-конференцію.
Підготувала Катерина Прудка
Джерело: "Дніпрова зірка"
|