Річниця підняття українського прапора над чорноморським флотом
29 квітня 1918 року 0 16:00 год лінійний корабель «Георгій Побідоносець» з наказу командуючого фльотою підніс сигнал: «Фльоті підняти український прапор!». На більшості кораблів почулася команда: «Стати до борту! На прапор і гюйс — струнко! Український прапор піднести!». Під сурми і свист підстаршин-моряків злетіли угору матроські кашкети, піднеслися над цілою Фльотою синьо-жовті прапори і залопотіли в повітрі. Цей день, 29 квітня 1918 р., коли в год. 16. ціла Чорноморська Фльота виявила свою приналежність до своєї матері-України, став найвидатнішим днем Української Державної Фльоти і святом Українського моря.
..український Севастополь радо вітав проголошений День Українського моря. Події 1918 року стали логічним продовження тривалого періоду становлення та функціонування флоту княжої, а згодом і козацької доби. Недарма і протягом ХVIII–XIX століть основну верству морських офіцерів складали нащадки козацьких родів. 29 квітня 1918 року назавжди залишилося славною датою в житті України, але і спровокувало неймовірну агресію північної імперії. Намагання стерти з людської пам'яті ті події, ліквідувати будь-які згадки в офіційній історії стали черговим злочином проти української нації...
Олекса, ты зачем дурню тут выставил? В статье, на которую ты даешь ссылку написано:"2013 рік. Щоби потрапити на український корабель, потрібно мати дозвіл російської контрольно-пропускної служби."
Мне просто интересно, зачем сия глупость печатается? На кого расчитана?
А зарплата у служивых в ЧФ действительно существенно отличается от служивых в ВМС. И объясняется это так: служивые ЧФ служат ЗА ГРАНИЦЕЙ.
И еще одна глупость:Севастопольська міська рада успішно роздає землю під будівництво житла для російських офіцерів, наші ж животіють по найманих кімнатах.
Не существует таких решений Севастопольского горсовета. Россияне строят жилье (а сейчас особенно активно в районе бухты Казачья в Севастополе) на территории военного городка, который был им передан при разделе флота. Мало того, квартиры, получаемые военнослужащими ЧФ РФ приватизации не подлежат, на них выдаются ордера как служебные.
А вот бесквартирных военнослужащий ВМС в Севастополе действительно на очереди стоит 2500 семей. За них обидно. Только нельзя лукавить здесь,не зная всех сторон проблемы. Могу более подробно просвятить, а заодно и рассказать (как очевидец) как был поднят первый украинский флаг на корабле Черноморского Флота в далеких 90-х. Нелицеприятная была история тогда... и дабы выйти из тупика, сразу же была придумана красивая ЛЕГЕНДА.
Много можно говорить об этом, поверь, Олекса, только кому нужна эта правда.
Кстати, Олекса, можешь прочитать в интернете героическую балладу о том, как каплей Сережа Настенко в далеком 1992 году вышел в море из Новоозерного и в знак протеста поднял на корабле украинский флаг.
А потом я тебе расскажу эту же историю как очевидец (только без героики).
А на самом деле все гораздо проще. Шла подготовка к очередному дню флота с участием кораблей. Ребята сидели на корабле, схода не было. Пили.
Кажется выпили достаточно, начался спор. Можем выйти в море - не можем. Вышли.
И тут началось... Ребят тупо использовали в политической игре. Вернись они обратно - трибунал, а не вернись - герои. Выбор был очевидным. Да, в них действительно стреляли, но команды стрелять на поражение НЕ БЫЛО. Это правда. Сопровождали до Одессы. Вмешалась политика.
Кстати, Героя Украины Настенко так и не получил.Вспоминать о тех событиях не любит. Сразу переходит на другие темы. Уволился из флота лет пять назад.
Святослав Шрамченко, що був свідком тих історичних подій, пізніше згадував:
»29 квітня 1918 року був чудовий день. Севастопольський рейд вилискував як люстро. В год. 16. флягманський корабель Чорноморської фльоти, лінійний корабель «Георгій Побідоносець» з наказу командуючого фльотою підніс сигнал: «Фльоті підняти український прапор!». На більшості кораблів почулася команда: «Стати до борту!». На цю команду, по-старому, як це було в бойовій Чорноморській Фльоті, не розбештаній ще революцією, стали моряки вздовж борту лицем до середини корабля. «На прапор і гюйс — струнко! Український прапор піднести!». Під сурми і свист підстаршин-моряків злетіли угору матроські кашкети, піднеслися над цілою Фльотою синьо-жовті прапори і залопотіли в повітрі. «Розійтись. Продовжувати працю!» — пролунала команда. Цей день, 29 квітня 1918 р., коли в год. 16. ціла Чорноморська Фльота виявила свою приналежність до своєї матері-України, став найвидатнішим днем Української Державної Фльоти і святом Українського моря"[65].
tango, дякую, що просвітили, бо розвелося охочих поманіпулювати свідомістю.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]