У разі відсутності коду ІМЕІ мобільного телефону в узагальненій базі даних, ні в якому разі не купуйте його, не зважаючи на всі аргументи та обіцянки продавця
Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв встановлено рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України від 05.02.09 №1339, що зареєстроване в Мін‘юсті України. Зазначений порядок, як додатковий захід щодо недопущення реалізації терміналів, не дозволених до застосування в Україні, передбачає їх облік за кодами ІМЕІ в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот (далі - УДЦР). При цьому, законодавством передбачено, що після 30 липня оператори мобільного зв’язку будуть підключати нові мобільні телефони абонентів лише за умови наявності його коду ІМЕІ в узагальненій базі даних.
Нагадуємо, що код ІМЕІ - це міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання, який складається з 15 цифр і є унікальним для кожного мобільного телефону. Код встановлюється на заводі при виготовленні телефону і слугує для його ідентифікації в мережі оператора.Як засіб захисту прав споживачів від придбання нового мобільного телефону, не внесеного до бази даних, законодавством встановлено, що продавець зобов’язаний перед продажем мобільного телефону перевірити за допомогою Інтернет або SMS-повідомлення наявність його коду ІМЕІ в так званому „білому списку” бази даних. Також інформуємо, що, згідно рішення НКРЗ, лише до 30.06.09 дозволяється реалізація в Україні терміналів, коди ІМЕІ яких не внесено до узагальненої бази даних кодів ІМЕІ.
Після 30.06.09 реалізація терміналів (мобільних телефонів), коди ІМЕІ яких відсутні в цій базі, законодавством заборонена.
Якщо покупець все ж таки придбає телефон, код ІМЕІ якого відсутній в узагальненій базі даних, оператор мобільного зв’язку, у разі першої спроби підключення такого телефону до мережі після 30.07.09, надішле абоненту SMS-повідомлення з попередженням про відключення цього мобільного телефону від мережі через три місяці. При цьому слід зазначити, що під час підключення цього апарата його код ІМЕІ заноситься до так званого „сірого списку”, який ведеться в базі даних. Тимчасове відключення з повторним підключенням терміналу до мережі цього або іншого оператора не зупиняє відлік трьохмісячного терміну. Протягом трьох місяців абонент, за наявності визначених законодавством підстав, може подати до УДЦР документи на внесення цього телефону до „білого списку” бази даних або через три місяці цей телефон буде внесено до „чорного списку” і його подальше використання в мережі операторів мобільного зв’язку України стане неможливим.
Після 30.06.2009 року продавці пунктів реалізації мобільних терміналів повинні надати покупцеві вичерпну інформацію про телефон, що купується, та перевіряти наявність коду ІМЕІ телефону в узагальненій базі даних
На виконання рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, яка затвердила нові Положення про надання дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв та Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, законодавством встановлені певні вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів.
З метою захисту прав споживачів Український державний центр радіочастот продовжує інформувати населення про нововведення у сфері реалізації мобільних терміналів.
На вимогу покупця продавець повинен надати:
копію дозволу на реалізацію радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, виданого ДП „Український державний центр радіочастот” або його філією за місцем реєстрації продавця;
копію українського сертифіката відповідності на мобільні телефони, що продаються;
технічну можливість перевірити наявність в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується, та виконання терміналом заявлених виробником функцій.
У разі відмови продавця надати Вам зазначені послуги, радимо пошукати інший пункт реалізації!
Вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів:
у пункті реалізації обов’язково повинні бути копії сертифікатів відповідності на всі мобільні телефони, що реалізуються, та копія дозволу на реалізацію;
у пункті реалізації повинні бути створені умови для перевірки наявності в узагальненій базі даних кодів ІМЕІ мобільного телефону, що купується;
пункт реалізації має бути обладнаний комп’ютерною або іншою технікою з доступом до мережі Інтернет;
у кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки у присутності покупця справності та виконання всіх заявлених виробником функцій телефону, що купується.
Код ІМЕІ, нагадуємо, нанесено на фірмову етикетку, що розміщена на корпусі мобільного телефону під акумулятором, та на його упаковку.
Перевірку дотримання встановленого порядку реалізації мобільних телефонів здійснюють Державна інспекція зв’язку та органи МВС України.
При виявленні порушень порядку реалізації мобільних телефонів повідомляйте Державну інспекцію зв’язку за телефоном 8(044) 422-85-14 або Український державний центр радіочастот за телефоном довіри: 8(044) 422-82-98.
[r]Прес-центр Українського державного центру радіочастот[/r]
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]