Міська влада Канева вирішила допомогти мешканцям міста вирішити житлове питання, виділивши під забудову у південно–західному мікрорайоні міста (поблизу заводу "Магніт") 10 гектарів землі. Наразі на цій ділянці проводиться топографічно–геодезична зйомка. На ці цілі міська рада виділила 120 тисяч гривень.
Як повідомив секретар міської ради Олег Калніболоцький, у міській раді на черзі, яка діє з 2007 року, на отримання земельної ділянки стоять більше 300 канівців. Проте секретар ради передбачає, що після проведення "ревізії" черги, значна частина бажаючих відпаде. У списку трапляються однакові прізвища – це члени однієї родини. Дехто з черги виїхав з міста, дехто вже встиг вирішити свої житлові проблеми. Проте, як з’ясувалося, це не основні причини потенційного зменшення кількості бажаючих будувати власне житло.
Голова постійної депутатської комісії із земельних відносин Євген Маланчев пояснив, що аби стати власником земельної ділянки, потрібно пройти певні етапи. По–перше, земля спочатку надаватиметься в оренду. Якщо за 2–3 роки будівництво не розпочнеться, земельну ділянку забирають і передають іншій людині. Крім того, у пропонованому під забудову мікрорайоні немає ні ліній електропередач, ні водогону, ні газопроводу.
Усе це мають проводити мешканці за власний кошт, створивши свій кооператив. Кажуть, перший внесок пропонується близько 10 тисяч гривень. Як засвідчують спеціалісти, аби покласти тільки фундамент під будинок потрібно тисяч 50 гривень. Отже, приватне житлове будівництво під силу людям небідним. А у черзі стоять немало людей з невеликими доходами. Питання: чи під силу їм звести власне житло?
прес-центр |