18-21 квітня 2013 року поблизу хутору Кресельці Мельниківської сільської ради Чигиринського району Черкаської області відбудеться Всеукраїнський наметовий патріотичний табір "Холодний Яр – 2013" Всеукраїнського об'єднання "Свобода". Співорганізаторами табору є ВМГО "Сокіл" та ВМГО "Студентська Свобода". Положення про табір: http://www.cherkasy.svoboda.org.ua/dokumenty/inshi/037767/
У програмі табору передбачені: марш-кидок "Холодний Яр – 2013" місцями української військової слави, співи, зустрічі із відомими діячами націоналістичного руху, ідеологами українського націоналізму, практичні заняття із поводження зі зброєю, стрільби, змагання зі страйкболу, теренова гра, командна боротьба "Лава на лаву", впоряд тощо.
Офіційна програма табору "Холодний Яр – 2013"
18 квітня (четвер)
07.00 – збір таборовиків у Черкасах. Виїзд автобусами до місця табору.
09.00 – 16.00 – прибуття до місця постою табору, облаштування табору, зустріч делегацій біля місця збору: Будинку Креселецького лісництва.
07.00 – 23.30 – побудка, внутрішньотаборові заходи, лекції, практичні заняття, стрільби, зустрічі із видатними й відомими діячами націоналістичного руху, вечірня ватра, співи, гра "Криївка".
Протягом усього дня відбуватиметься прийом та розміщення українців у табір. Одночасно відбуватиметься остаточна реєстрація учасників марш-кидка "Холодний Яр – 2013".
08.20 – 09.00 – піший марш до Мельників до пам'ятника холодноярцям та Юрію Горлісу-Горському.
10.00 – 17.00 – участь у меморіальному мітингу у центрі села Мельники, переміщення до хутору Буда для освячення зброї, освячення зброї, перебування на концерті пісень визвольні боротьби.
17.00 – 20.30 – повернення на місце таборування, урочисте закриття табору, згортання табору, від'їзд делегацій.
20.30 – 23.30 – внутрішньотаборові заходи, вечірня ватра для тієї частини таборовиків, що від'їжджають 22 квітня.
Запрошуємо усіх охочих. Таборова вкладка 25 гривень
Прохання зголошуватися і погоджувати організаційні питання (сприяння у проживанні, харчуванні) та реєструватися для участі у марш-кидку "Холодний Яр – 2013" за телефоном 093-835-60-50 (Андрій). Деталі в соціальних мережах тут - http://vk.com/holodnyi_yar_2013
Термін подачі зголошень – до 16 квітня 2013 року. Прес-служба Черкаської обласної організації ВО "Свобода"
5 квітня, в 1919р. у Мотронинському монастирі було проголошено Холодноярську Республіку!
Мотронинський монастир став осередком українського повстанського руху проти загарбників (німецьких окупантів та російських «білих» і «червоних» інтервентів), який очолювали брати Чучупаки.
Однією з перших клітин Холодноярської організації став відділ самооборони с. Мельників, який на прохання ігумені Мотриного монастиря створив і очолив місцевий вчитель Олекса Степанович Чучупак. Мета формування - захист скарбів Мотриного монастиря від російських дезертирів, які тікали із фронтів Першої світової додому. Чисельність першого мельничанського відділу самооборони становила 22 козаки.
Згодом, очевидно, вже в час підготовки до антигетьманського повстання, селяни Мельників звернулися до Василя Чучупака, який був не тільки старшим від брата Олекси, але й мав вище військове звання - прапорщик (Олекса - рядовий царської армії), - створити новий відділ, що той і здійснив. Збройний відділ складався з 400 селян, серед яких було багато родичів братів Чучупаків: куми, свати, дядьки, двоюрідні брати, небожі.
Звернення "Брати селяни і козаки" від 4 червня 1919 року було прийняте від імені "інформаційного Бюро Штабу Загону Холодного Яру". Ось його уривок: "Хай же справдяться слова нашого незабутнього борця за волю, мученика і пророка Тараса Григоровича Шевченка, який сказав, "що ще дихне огнем пикучим всім ворогам Холодний Яр". Отже, хто любить спокій, хто любить волю, хто любить свій рідний край, хай зараз же іде козаком до Холодного Яру, хай буде дійсно козаком. Хто має зброю, забирай її з собою, хто ж такої не має, але почуває себе здатним до козацтва, хай іде до нас. Гуртом скоріше здобудемо зброю. Знайте, брати, що Холодний Яр дійсно буде нашим оплотом і він одіб'ється од усіх ворогів... "
Згодом утворилась Холодноярська республіка, територія якої охоплювала понад 25 навколишніх сіл та мала близько 15-тисячну селянську повстанську армію, бійці якої називали себе козаками, а своїх командирів — отаманами (на згадку про минувшину).
У березні 1920 року Степова Дивізія армії УНР визволила Херсон від більшовиків та повела вдалий наступ на захід (через Білозерку) по лінії Кам'янка-Єградівка-Ружичів-Чигирин. Зупинилась дивізія в урочищі Холодний Яр, де з'єдналась з Холодноярськими збройними силами.
24 вересня 1920 в Медведівці, де колись почалася Коліївщина, відбулася нарада холодноярських отаманів, в ній узяли участь командири Степової Дивізії, отамани інших регіонів. На цій нараді Костю Блакитного було обрано Головним отаманом усіх повстанських загонів Холодного Яру і околиць.
"Авторитет Холодного Яру був дуже великий, - зазначав історик-чекіст Борис Козельський, - його визнавало навіть багато отаманів, які йому не підлягали. Через свою географічну місцевість та своєрідну романтику, зіткану з пережитків середньовіччя, Холодний Яр становив для радянської влади неприступну фортецю".
Холодноярська Республіка проіснувала до 1922 року, коли більшовики обманом заманили холодноярських отаманів в засідку. Проте, навіть у полоні, в стінах Київської в'язниці, ватажки повстанців перебили охорону, захопили зброю і спробували звільнитись. Під час нерівного бою, всі вони загинули смертю героїв.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]