Снігова стихія захопила зненацька не тільки очільників КМДА, а й птахів. Лелеки, що повертаються з теплих країв, мерзнуть від лютих морозів. У Степанцях що на Канівщині через негоду бузьки не можуть знайти свої гнізда, і що найгірше - роздобути їжу. Всі поля та водойми вкриті товстим шаром снігу та льоду.
Голодні та холодні вони уже кілька днів літають над засніженими полями Канівщини. І тільки у Степанцях на ставку біля мосту чорногузів більше 30-ти. Це в той час, як території даної громади успішно плюндрують довколишнє середовище такі гіганти як «Наша Ряба» та «Урожай». Як і завжди на совість і співчуття керівників цих підприємств сподіватися зась.
Наразі місцеві активісти своїми силами вже організували підгодівлю пернатих.
Подібна трагічна ситуація тільки з Сірим журавлем була помічна і під Мошнами Черкаського району. Як у такій ситуації вижити бідолашними птахам?! Тільки ми можемо врятувати їх життя. Не будьмо байдужими! Закликаємо вас активно долучитися до порятунку птахів!
ПРОПОНУЄМО:
- виявляти місця знаходження птахів, якщо є можливість фотографувати їх у масмедіа; - влаштовувати годівнички, обладнувати шалаші. Для цього знадобляться гілки дерев, сіно, інші підручні матеріали; - наповнювати невеличкі місткості, можна розрізати пластмасові бутлі наполовину, теплою, але не гарячою водою; - на низьких гілках деревах підвішувати шматки сирого м'яса, сала, масла, але в жордному випадку не солоного, таке може завдати шкоди здоров'я птахів; - у разі коли голодна і замерзаюча птаха прийшла на ваше подвір'я - не відлякуйте її, постарайтеся потай насипати зерна, поставити теплу водичку, відкрийте навстіж двері хліва, може лелеки зайдуть сюди і будуть до потепління мешкати тут разом із свійськими тваринами. Таке уже траплялося. - за детальною консультацією щодо порятунку птахів звертайтеся до вчителя зоології або біології, ваших дідусів і бабусь, фахівців ветеринарної служби та лісівників. - організовуйте групи та загони щодо порятунку птаства. |