Протягом перших 100 днів Верховної Ради на пленарні засідання припадає 20 днів, з яких лише 10 – робочі, решта 10 – на блокування трибуни.
Про це йдеться в результатах спостереження за роботою парламенту "100 днів: Нова Рада – нова якість?", яке було проведено "Опорою".
На роботу в комітетах законотворці витратили 19 днів, а з виборцями – 8. Відпочивали парламентарі протягом 53 днів. Таким чином, більше половини зі 100 днів депутати не працювали.
У рейтингу найактивніших авторів перше місце посідає Арсеній Яценюк, Сергій Міщенко, Віталій Кличко та Петро Симоненко.
Опора відзначає, що керівники фракцій досить часто є формальними підписантами під законопроектами чи постановами, що також пов’язано зі своєрідним трактуванням ролі лідера у процесі.
Тематично парламентарі найбільше опікувались економічним та господарським блоком, на другому місці політика і державне управління, соціальна сфера опинилась на третьому місці серед пріоритетів депутатів.
Найменш актуальною для парламентарів виявилась тема зовнішньої політики, зареєстровано лише 9 законопроектів.
За 100 днів Верховна Рада прийняла 152 результативні рішення (закони чи постанови), з яких, 117 стосувались позачергових місцевих виборів.
Лише КПУ спромоглась надати відповідь на запит руху щодо стану виконання закону "Про політичні партії" та оприлюднити передбачені ним фінансові звіти партійних інституцій за попередній рік. Інші парламентські партії протягом 1,5 місяця не спромоглися повідомити ані змісту звітів, ані де їх оприлюднено.
Також 7 народних депутатів досі не прозвітували перед ЦВК щодо фінансових витрат під час виборчої кампанії. Це – Юлія Льовочкіна (ВО № 6), Борис Дейч (ВО № 8), Микола Солошенко (ВО № 38), Іван Бушко (ВО № 73), Олександр Дудка (ВО № 82), Олександр Пресман (ВО № 139), Микола Кучерук (ВО № 156).
"Такий стан речей свідчить про низьку фінансову прозорість та дисципліну політичних партій та їхніх представників", - вважають в "Опорі".
Українська правда
Все про: Верховна рада |