Невдоволені умовами виробництва працівники «Ергопаку» провели кількагодинний страйк
У четвер, 4 червня ц.р. на підприємстві ТОВ «Ергопак» пройшов страйк працівників цеху з виготовлення поліетиленової продукції. Близько 70 страйкарів зупинили верстати, вийшли на майданчик біля прохідної і стали вимагати від керівництва підвищення рівня соціального захисту робітників та зміни його політики щодо оцінки якості продукції.
За словами працівників підприємства, погіршення умов праці на виробництві почалося з лютого ц.р. — після введення методу нарахування заробітної плати, яка залежала від виробітку продукції. До того часу зарплатня нараховувалася погодинно. Така зміна викликана зменшенням попиту на продукцію фабрики та, відповідно, загальним спадом виробництва. Нині, знову ж таки за словами працівників, виробництво продукції складає близько 30-40% від планових потужностей. Тож і рівень заробітної плати також значно зменшився.
Невдоволені працівники і методами нарахування зарплатні, оскільки її розмір не залежить від стажу та кваліфікації робітників. Заробітна платня є приблизно однаковою як у кваліфікованого робітника, так і у робітника без стажу.
Та головною проблемою страйкарі називають зниження допустимого відсотку бракованої продукції на виробництві. Якщо раніше він становив 3% від виробленої продукції, то нині — 1,5%. І це при тому, що сировина закуповується нижчої якості і проходить кількаразову переробку на самому підприємстві. Тож і рівень браку є дуже високим (якщо раніше під час виробництва поліетиленових пакетів було всього 1-2 пориви на рулон, то зараз відбувається 10-20 поривів). Це також впливає на кількість виробленої продукції, оскільки налагодження і запуск виробництва займає багато часу. Крім того, значно зросла швидкість виготовлення продукції (раніше машина з виробництва плівки працювала на швидкості 180 тактів/хв., то нині вона становить 220 тактів/хв.). Потужності машини не розраховані на таку швидкість і це також є однією з причин великої кількості браку.
Із зарплатні працівників, залежно від кількості дефектної продукції, вираховують певну суму коштів. За зміну ця сума може становити 50% від заробітку. Тобто, якщо за зміну працівник в середньому заробляє 160 грн., то 80 грн. йде на погашення штрафів за виготовлення браку. Іноді за зміну працівник не отримує взагалі нічого, ще й залишається винним підприємству. В сукупності ці обставини і стали причиною страйку.
Директор виробничого комплексу Руслан Стіпанов висловив своє здивування діями працівників цеху. На його думку, страйк може організовувати лише профспілка, а це – самовільна зупинка виробництва, через яку підприємство нестиме великі збитки. Він також зазначив, що нині підприємство працює не на повну силу. Але назвав іншу цифру – 60% від планових потужностей. І штрафи за випуск дефектних виробів також, за його словами, невеликі. Тож він не розуміє причин виникнення невдоволення у працівників.
Директор запросив кожного із страйкарів на індивідуальну розмову, проте останні вимагали загального обговорення проблеми. Домовитися не вдалося, і журналісти «Дніпрової Зірки» запропонували сторонам сісти за стіл переговорів за участю преси. Сторони погодилися, проте коли делегація від страйкарів прийшла на переговори до директора виробничого комплексу, він відмовився обговорювати будь-які питання в присутності журналістів.
Про розвиток подій на підприємстві «Ергопак» «Дніпрова Зірка» повідомлятиме своїх читачів у наступних номерах газети.
Довідка
«Ергопак» – торгівельно-виробнича компанія. Виготовляє товари для дому, підтримки санітарії і комфорту домашнього побуту: пакети для сміття, губки, серветки, шкребки, фольгу для випічки й зберігання продуктів, пластмасові вироби і багато іншого.
P.S.
Случайно прочитал сегодня в печатной "ДЗ". Причем даже не обратил внимание на первую страницу, где был вынесен анонс этого актуального события - настолько свыкся годами с мыслью, что родная "ДЗ" ничего смелого и злободневного не напишет. И только после того, как перезвонили и сказали, что в "ДЗ" опубликовано подробности страйка на бывшем "Магните"- глазам не поверил и перечитал. Неужто люди у нас способны на страйки? Ого. Это уже событие. Я такого в своей памяти не припомню.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]