Януковичі вже заборонили Т.Г.Шевченка у його рідному селі
У селі Моринці на Черкащині місцевій громаді заборонили святкувати 199-річчя з дня народження поета Тараса Шевченка.
Місцева громада розповіла, як сьогодні влада святкувала 199-річчя із дня народження Шевченка. Нагнали міліції, більше ніж гостей (громада каже, що було 2 взводи), місцевому хору не дали можливості заспівати, а моринським школярам прочитати вірші Шевченка, мотивуючи це тим, що Шевченко писав революційні вірші, а це зараз недоречно.
Голова с. Моринці заборонив місцевій громаді святкувати День народження Шевченка. Цікаво, що офіційні святкування проходили о 7.30 ранку. Народ обурений діями влади. А найбільше тим, що Шевченко знову виявився забороненим поетом у Моринцях.
Влада "заборонила читати вірш Шевченка "Розрита могила" як революційний:
Степи мої запродані
Жидові, німоті,
Сини мої на чужині,
На чужій роботі.
Дніпро, брат мій, висихає,
Мене покидає,
І могили мої милі
Москаль розриває...
Нехай риє, розкопує,
Не своє шукає,
А тим часом перевертні
Нехай підростають
Та поможуть москалеві
Господарювати,
Та з матері полатану
Сорочку знімати.
Генії не вмирають. Пророк може бачити і на 200 років.
Вірш цей, як і багато інших, були написані про часи які за своею суттю дуже схожі на сучасні.
По сей день українці не викинули з голови ідеологію імперіалістичної провінції, проти якої боровся Шевченко. Але потроху рухаємося, і це не може не радувати!
А на Тарасовій горі 9 березня ц.р. ніхто не забороняв ушанувати Шевченка. Навпаки, ВЛАДА ЗАПРОСИЛА. Автобусами привезла з районів Черкащини ТИХ КОМУ ПЛАТИТЬ - бібліотекарів, учителів, студентів... Дала прапори партії за яку вони не голосують і плюють на неї. Але вони взяли ті "флаги" і так завзято вимахували ними - вся Гора посиніла, мабуть від сорому і безсилля. Бидло прийшло на поминки, а воїни - ні.
Дожились до того, що ми "полюбили" Шевченка лише після того як прийдуть рознарядки на кількість людей на день народження.Цікаво а скільки б приїхало по власній волі.А відносно Моринців естафету може перехопити і наш місцевий барон зрозуміло після вказівки.....
Любити чи не любити Тараса Григоровича кожен вирішив для себе сам, це дуже особисте. А товктися коло його могили у пам'ятні дати, щоб попіаритись, з недавніх часів стало модним для людей, більшості з яких Шевченко абсолютно байдужий. Тому хай собі розважаються. Я, хоч і не часто, ходжу туди не тусуватись, а заспокоїтись, подумати, часом і помріяти. Енергетика цього святого місця знімає напругу, заспокоює, надихає. Навіть на деякий час, здається,стаю не таким вже і злим. А вони нехай собі... Тарас все бачить і все розуміє.
«А товктися коло його могили у пам'ятні дати, щоб попіаритись, з недавніх часів стало модним для людей, більшості з яких Шевченко абсолютно байдужий. Тому хай собі розважаються.»
Але коли в іншій темі Mr.Burgomister 9 березня 2013, 13:43 написав:
“Госслужащие и нагнанные принудительно бюджетники с города и района мерзли, но преданно смотрели в глаза начальству, привычно помалкивая. А вот вопрос - где же наша оппозиция - показали бы губернатору, что в Каневе она есть. Ни одного флага - ни "Свободы", ни "Батькивщины" ни "Удара". Договорняки все это, а мы потом на местных выборах в 2015 году за них снова проголосуем.”
то Злий підтримує автора такого посту словами:
“Mr.Burgomister, я так розумію, що найсвідоміша частина людства пересиділа в кущах, поки губернатор був тут, а після його від'їзду хоробро махає йому вслід кулаками.”
Панове, в позиції своїй розберіться. Яка ж дія була б правильною в ці дні ? Хто має зупинити піар влади? Яка опозиція?
Як на мене, змінити владу має народ. Але не поодинці, а разом згуртувавшись.
Що дала для вирішення проблеми Ваша позиція тут при обговоренні поставлених поточних тем?
Влада, як Ви тут повідомляєте, біснувалася на Тарасовій горі, використавши в своїх ігрищах бюджетників і синій колір прапорів. Ці ж замість того, щоб читати дома собі й дітям своїм в Шевченківські дні “Кобзаря”, слухняно виконували їх забаганки. Що мала робити опозиція? Розігнати захід влади, щоб замерзлі бюджетники побігли додому на обігрів? Немає на це ні сили у опозиції, ні повноважень. Mr.Burgomister брав сам участь у заходах, все бачив, бо описав, і сумував за опозицією не протистуючи дійству.
То все ж може правильніше було б допомогти опозиції, долучивши свої зусилля до її зусиль. Опозиція не спала в ці дні, а думала над тим, що робити далі. Вона провела ці дні не разом з владою, а за власними планами. І Шевченка відвідали не тоді, коли там сині піарились. Погану маємо опозицію? Створюймо іншу, чи відроджуймо втрачену.
В неділю, 10 березня, я був на зібранні обласного проводу Народного Руху Черкащини на їх запрошення. Ця національно-демократична партія врешті визнала свій помилковий курс і шукає шляхів виходу з кризи. Сьогодні Черкаських рухівців відвідав новообраний Голова Народного Руху України Василь Куйбіда. Ця політична сила бачить свою нішу в спектрі політики правіше (радикальніше) від Батьківщини і Фролнту Змін, але не на радикальному краю, де, як вони вважають, перебуває ВО “Свобода”. В свій час я і інші члени Руху, які, як і я, вийшли з цієї партії, наголошували на тому, що ми мали б залишатися собою, а не “лягати під когось”. Тож допоможіть рухівцям, якщо їх ідеологія Вам ближче. Шлях простого критиканства всіх — найлегший шлях. Але це шлях безвідповідальний і шлях в нікуди.
Мабуть Янукович заборонив проводити і Масляну на центральному ринку в нашому місті. А можливо будинок культури вирішив ззекономити на організіції та призах щоб якісніший ремонт зробити у будинку культури.
Олександр Скорина, критику воспринимаете как критиканство? Предлагаете участвовать в действах оппозиции, а вернее в имитации таких действ.
Поймите, что люди давно уже перестали быть стадом неотесанных баранов, которые толпой бегут за лозунгами.
Хорошо бы, чтобы это поняла и сегодняшняя опозиция. Вероятность, что за ней пойдут в этом случае резко возрастает.
Олександр Скорина, вот оппозиция по всему медийному пространству кричит о едности. В чем она заключается? Да в том, что уже сейчас Яценюк пытается столкнуть Кличко с дистанции, как будущего конкурента на выборах президента. Причем делает это так глупо.
Хорошенькая команда. И это только начало...
Яким же чином він це робить. Можливо я неправий, Влад мене поправить, але балотуватись в президенти мають право і мери міст. Так що в чому ви бачите що Яценюк хоче "столкнуть с дистанции" Кличко, для мене загадка.
Тарасова гора- це усипальниця, могила, нехай і Шевченкова. І нічого на кладовище таскати прапори будь-яких партій, виняток можуть складати тільки державні прапори.
А що 9 та 10 березня не було на Тарасовій горі представників опозиційних сил, неправда. Були і немало, і бютівці, і ударівці, і рухівці, і націоналісти. Лишень не махали прапорами над Чернечою горою і не кричали, а спокійно клали квіти. вклонялися Тарасові, читали вірші Шевченка, так як це роблять у цивілізованоу світі.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]