В Україні цей день відзначається згідно з Указом Президента України №180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав». 
День виведення із Афганістану радянських військ - 15 лютого - оголошений в Ісламській Республіці днем розгрому радянської армії і вихідним, повідомив прес-секретар афганського міністерства соціальних питань і у справах загиблих та інвалідів Алі Ефтехарі, повідомляє РІА «Новости».
Офіційно афганська війна тривала з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року, тобто 2 тисячі 238 днів. 14 квітня 1988 за посередництва ООН у Швейцарії міністрами закордонних справ Афганістану і Пакистану були підписані Женевські угоди про політичне врегулювання навколо ситуації в Афганістані. Радянський Союз зобов'язався вивести свій контингент у 9-місячний термін, починаючи з 15 травня. США і Пакистан, зі свого боку, повинні були припинити підтримувати моджахедів.
За уточненими даними, всього в афганській війні Радянська Армія втратила загиблими і зниклими безвісти 14 тис. 427 чоловік, КДБ - 576 чоловік, МВС - 28 чоловік. Поранено, контужено і травмовано було більше 53 тисяч чоловік.
Сучасне покоління афганців вважає, що за час перебування на їхній батьківщині радянської 40-ї армії загинули і пропали безвісти сотні тисяч їхніх співвітчизників.
За даними афганського міністерства соціальних питань і у справах загиблих та інвалідів, на даний момент в Ісламській Республіці налічується понад 800 тисяч інвалідів, 41% із яких становлять жінки і 59% - чоловіки. В основному, це інваліди війни. |