10 лютого КМПО ВО "Свобода" організовує додаткову поїздку до Києва на перегляд щойно знятого документального кіно про маловідомого досьогодні Героя України уродженця Полтавщини Михайла Гаврилка, який присвятив життя боротьбі з Російською імперією.
Головний герой фільму Михайло Гаврилко - митець, скульптор, а також повстанський отаман, організатор війська – Українських січових стрільців і Сірої дивізії Армії УНР.
Показ - 10 лютого 2013 року о 18:00 в Будинку художників на Львівській площі . Вхід вільний.
Виїзд з Канева о 14.00.
Прем’єри фільму відбулися з великим успіхом у Львові та Києві цього тижня, неймовірне піднесення патріотичного духу і бажання боротися зі злочинною владою після перегляду Вам гарантоване -:) Стрічку "Стеком і шаблею" представлять 10 лютого в
київському Будинку художників на творчому вечорі Романа Коваля, адже знята вона за мотивами його історичного нарису "Михайло Гаврилко: і стеком,
і шаблею". Ця книга цьогоріч висунута на здобуття Шевченківської премії.
На прем'єрі будуть письменник Василь Шкляр, звісно, творці фільму - Роман Коваль, Володимир Бондаренко і Валерій Тетерятник, а також художники, скульптори та мистецтвознавці, задіяні в цьому проекті.
У фільмі використано документальну хроніку Першої світової війни, думки експертів, кадри документально-художнього фільму "Бій за гору Маківку". Дія відбувається в Полтаві, Миргороді, Петербурзі, Києві, Львові, Болехові, Кракові, Парижі, Фрайштадті, а також на Козацьких Хуторах, де народився Михайло Гаврилко.
Фільм створено Творчою групою Історичного клубу "Холодний Яр" за мотивами історичного нарису Романа Коваля "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею".
Авторами сценарію виступили Роман Коваль, Василь Портяк, Валерій Тетерятник. Режисер і оператор - Володимир Бондаренко.
Стрічка двосерійна, загальна тривалість 55 хвилин.
У програмі:
- перегляд фільму;
- виступ автора книги "Михайло Гаврилко: і стеком, і шаблею" - Романа Коваля;
- виступ автора бестселеру "Залишенець.Чорний Ворон" - Василя Шкляра;
- ведучий Голова Всеукраїнського комітету захисту української мови - Олесь Доній;
- виступи митців, задіяних в проекті.
Організатори:
Мистецьке об'єднання "Остання барикада"
Історичний клуб "Холодний Яр"
Всеукраїнський комітет захисту української мови
Звертатись за телефонами: 066 979 6149, 063 574 2433, 067 789 03 90
"Сейчас, продажная сволочь мы покажем тебе, что значит самостийная Украина", - говорять більшовицькі солдати побитому і скривавленому чоловіку у вишиванці на екрані у київському Будинку кіно 7 лютого.
Так починається документальний фільм про видатного українського скульптора та бійця армії УНР Михайла Гаврилка. За свою військову кар'єру у складі Легіону Українських січових стрільців він був хорунжим та керівником саперної чоти, однак життя закінчив партизаном, командуючи повстанським загоном Армії Української Народної Республіки на Чернігівщині. Перші кадри фільму ілюструють страшний кінець життя Михайла Гаврилка - у 1920 році чекісти спалили його живцем у топці паровоза. |