Дитячій бібліотеці імені Аркадія Гайдара — 65 років
Уже 65 років поспіль для юних читачів свої двері відкриває дитяча бібліотека ім. Аркадія Гайдара
Сьогодні вона є справжнім книжковим домом, де діти ще з дошкільного віку здійснюють захоплюючі мандрівки в таємничий світ книги, вчаться співпереживати літературним і казковим героям, здобувають досвід, накопичений життєвою мудрістю поколінь, беруть активну участь у літературних конкурсах, масових заходах, які проводяться в бібліотеці, змістовно проводять дозвілля, ставши учасниками клубів за інтересами, майстер-класів
Бібліотека ім.А.Гайдара має свою давню історію. Відкрито дитячу районну бібліотеку 1 лютого 1948 року, як пам'ятник письменнику-воїну А.Гайдару, котрий загинув у 1941 році біля с.Ліпляве.
У 1947 році прах А.Гайдара було перевезено до Канева і перепоховано в міському парку. На перепоховання приїхало багато друзів Аркадія Гайдара - відомих письменників, журналістів. Вони вирішили, що найкращим пам'ятником людині, яка любила дітей та написала для них стільки чудових книг, буде заснування дитячої бі-бліотеки, що носитиме його ім'я. Фонд бібліотеки складали книги, подаровані дитячими письменниками А.Барто, П.Тичиною, П.Вороньком, С.Михалковим, Є.Ільїною, К.Симоновим та іншими. Бібліотекарем стала В. Нікогда, яка протягом усіх років роботи в бібліотеці підтримувала зв'язок із сином улюбленого дитячого письменника Тимуром Гайдаром.
Ішли роки. Невеличке приміщення бібліотеки вже не могло вмістити ні книжковий фонд, який постійно зростав, ані читачів, яких ставало дедалі більше. Виникла необхідність будівництва нового приміщення. В червні 1966 року для юних читачів відкрило свої двері нове приміщення бібліотеки-музею А.П. Гайдара, збудоване на кошти школярів України. Очолили дитячий заклад директор В.Береза, який все своє життя присвятив вихованню підростаючого покоління, вкладав у роботу свою душу, та завідуюча бібліотекою О.Возна, яка присвятила дитячій бібліотеці більше 30-ти років.
Із 1 травня 2008 року бібліотека-музей А.Гайдара ввійшла до складу Шевченківського національного заповідника на правах науково-дослідного відділу "Літературна Канівщина" та відділу бібліотеки. На сьогодні бібліотека обслуговує три тисячі читачів - це дошкільнята, учні 1-9 класів, керівники дитячого читання, батьки. Фонд бібліотеки налічує 42 500 примірників і продовжує поповнюватися. В бібліотеці є три комп'ютери, підімкнуті до Інтернету та оснащені веб-камерами, якими безкоштовно користуються наші читачі.
ХХІ століття - ера інформаційного суспільства. Інформація все частіше визначається, як основний ресурс майбутнього, тому так важливо вже змалечку навчити дитину любити книгу, сприймати її як джерело пізнання світу, знань і мудрості народу. Прищепити цю любов до друкованого слова зможуть саме в дитячій бібліотеці відділу Шевченківського національного заповідника.
Лідія ШРАМКО, завідуюча відділом бібліотеки Шевченківського національного заповідника
Будучи школярами ми збирали металлолом і макулатуру для того щоб можна було побудувати цю бібліотеку. А потім десь в році 1969 наші батьки з нами приїзжали до Канева і ми бачили який красивий цей музей. Довелося мені працювати із В. Березою, а ще більше з його сином. Проних зостались найкращі враження.
Со школы,что запомнил,это 16-ти летний командир полка,геройски погиб, поднимая на ЖДнасыпи леплявских партизан в атаку против немецких захватчиков.
Ты такая брутальная.
Однако в Лепляво можно услышать и альтернативную версию гибели, более прозаичную и никак не героическую за сюжетом. Конкретизировать не буду - меня там не было, а сплетничать не хочу.
Эта версия вполне реальная,поэтому у власти хватило ума не называть его именем не улиц ни школы,хотя по этому поводу шли споры.Но самое интересное на открытии музея председатель леплявского сельсовета сказал: ми так РАДІ,що в нашому селі загинув Гайдар
Гайдар головорез убийца садист сумасшедший и талантливейший детский писатель. И эта гремучая смесь в одном человеке.Остался бы просто писателем цены ему бы не было.
jonifer Осень 41 разгром Юго-Западного фронта красноармейцы с офицерами и генералами сотнями тысяч здаются в плен, с какого перепугу в Лепляво появляются партизаны? Немцы ещё не успели совершить военных преступлений, а партизаны уже есть. В ответ на что они организовались?
странно, что библиотека носит имя нерукопожатного человека. еще его памятник не срывали, не гадили и не оскверняли интеллигентные "пэтриотс":)
срочно займитесь "делом"!)))
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]