У давні часи українці разом з іншими арійськими народами відзначали початок нового року на весняне рівнодення, тобто 21-22 березня. Саме звідси наші новорічні засівання "Сію, сію, посіваю, з Новим роком вас вітаю"(очевидно, що сіють не взимку, а навесні) і щедрівки "Щедрик-щедрик-щедрівочка, прилетіла ластівочка"(птахи повертаються весною) та багато іншого.
Наші предки добре знали, що правильний початок справи визначає її успішність, тобто як почнеш, так далі і піде. Тому початок року святкували за щедрим столом, з веселими піснями, в колі близьких людей - щоб і весь рік пройшов так само в радості та добробуті. На це свято випікали священний жертовний хліб - Паску, який робили дуже гарним, багатим, поживним та смачним. По суті, святкування Нового року було ритуалом програмування свого майбутнього. От тому важливо правильний час зустрічі цієї події.
До Паски-Переходу ретельно готувалися: завершували незакінчені справи, віддавали борги, прибирали хату та подвір"я, здійснювали ритуали очищення душі та тіла - щоб бруд і тягар минулого не заважав у новому році. Останньою стадією очищення вважалося омивання в річках - за народним повір"ям, на час Переходу(т-то в момент весняного рівнодення) вода набуває потужних цілющих властивостей. Напр. у древніх римлян, які також були арійцями, згадка про цю підготовку відбилася в назві останнього зимового місяця - "фебраріус", що значить "очищення". Грудень мав назву "десембер", т-то "десятий", з чого явно видно, що рік починався в березні.
Точне відзначення календарних свят(правильно КОЛОДАР), особливо найбільшого з них - Паски-Переходу, потрібне було для підтримання духовно-енергетичної єдності арійських народів, розкиданих по величезних просторах Євразії. Синхронне здійснення певних ключових ритуалів підтримувало єдність раси, було запорукою її могутності та еволюційного успіху. В Арійській традиції найважливішим чинником расового прогресу вважалося єдине психоенергетичне поле(расовий егрегор), цілісність якого підтримувалася синхронним виконанням певних ритуалів. Найважливішим з них був новорічний ритуал Переходу, оскільки він задавав програмуючий імпульс для всього наступного року, формував концепцію майбутнього, планував бажане розгортання подій.
Перший день арійського нового року починається 22 березня о 6-й годині за місцевим часом, тому що саме в цей момент сходить Сонце. Це найсильніший час для програмування всього наступного року. Для його здійснення потрібно виконати кілька доволі простих речей:
1. Напередодні, тобто 21 березня, потрібно навести лад у своєму помешканні, здійснити його очищення(наскільки можливо). Приготувати ритуальний хліб(паску). Протягом цього дня краще нічого не їсти, тобто здійснувати очищувальний піст.
2. Заключною фазою очищення є омивання природною, не нагрітою водою, краще через занурення у річці, озері, ставку, басейні чи навіть ванні у своєму помешканні. Омивання у природній воді - це водночас акт єднання з Природою, Всесвітом, Творцем.
3. 22 брезня треба прокинутися раніше, випити чистої води і до 6-ї години ранку святково одягнутися, приготувати ритуальний стіл, ще раз поміркувати над тим, чого ти хотів би досягнути в новому році.
4. О шостій годині, тобто як тільки почало сходити сонце, потрібно разом з близькими людьми(в крайному разі самому) сформувати в уяві бажане розгортання подій і побажати самому собі та один одному всього найкращого, чого хотіли б у новому році для себе та всієї країни.
5. Увечері здійснити арійський обряд зцілення-єднання(сопричастя) з предками, ближніми, всією Арійською расою, Творцем. Це також буде вшануванням Таємної вечорі(Щедрого вечора) - святкуванням арійського Нового року Ісусом Хрестом і апостолами у четвер 22 березня 31 року. До речі, Ісус Хрестос, разом зі своєю матір"ю і апостолами(за винятком Іуди) належав до арійського народу ГАЛІВ-ГАЛІЛЕЯН. Тому, навіть перебуваючи у ворожому Єрусалимі, де на нього полювали слуги Синедріону, він таємно здійснив арійський ритуал святкування Нового року(Щедрий вечір), більше відомий як таємна вечеря.
Насправді, є ВЕЛИЧЕЗНА проблема. Кілька поколінь зрощених на олів'є і горілці, не знають, що ж вони "відмічають" на Різдво і Новий рік. Католицьке різдво майже точно співпадає з днем Зимового сонцестояння, коли день починає зростати. Цю ж подію язичники святкують як Різдво Сонця (або різдво Божича). Через тиждень святкують настання нового року, досить умовна дата - правильніше мабуть святкували наші предки, у час Весняного рівнодення, коли весна, початок нового сезону польових робіт.
А за який календар тримається Православна церква? За той, який на 14 днів відстає від астрономічного? Яке Різдво святкують українці, який Великдень, яке Купайло???
Rikki-Tikki-Tavi, це була згадка наших прадавніх українських звичаїв. Це давня українська історія, ті прапрадівські корені, від яких нас відірвано.
Радянська дійсність, "мудра" політика КПРС намагались відірвати нас і від християнських звичаїв дорадянської доби. На заміну вертепам, колядкам, щедрівкам, сформованим на колишніх прадавніх обрядах, але зміщенням в часі новорічного свята та інших традиційних народних свят, нас привчали до діда Мороза з Снігуронькою, вшанування дня народження Клари Цеткін 8 Березня, Жовтневої революції 7 листопада... Їм це зробити не вдалося. Понад 70-річне насилля над свідомістю народу, витравлення з неї духовності, скінчилося крахом однієї з антилюдських систем.
Але відомості про прадавні наші свята та звичаї й зараз не надто поширюються серед українського загалу. Чому? Люди можуть захотіти їх відродити? Може хтось боїться повернення народу до своїх коренів, бо то таки буде його національним відродженням? Не дай відродити націю, то можна зліпити з цього люду "рускава человека", або космополіта "гражданіна Землі", якщо "єдіная общность - савєцкій народ" не спеклася.
А чи не є причиною наших сьогоднішніх проблем втрата своїх прадавніх коренів?
Олександр Скорина, кое с чем согласен, кое с чем нет. Как князь Владимир приучал к христианству, как Петр I принуждал выращивать картофель, как советская власть приучала к своим праздникам, так и нынешняя украинская власть возвращает старые празники как Рождество и выдумывает новые. Это и есть приемственность власти - насаждать что-то новое, а приживется оно или нет - одному Богу известно.
Меня в этой статье удивило грубое и неприкрытое перекручивание известных фактов с выдумкой. Когда возникло христианство, на украинских просторах бегали скифы с козами, от которых остались лишь курганы да каменные бабЫ, а первые письменные источники на Украине появились чуть ли не через тысячу лет после смерти Христа. Поэтому изложенное в статье детальное знание обрядов и обычаев может объясняться или наличием у автора машины времени, или оббитых войлоком стен с решеткой на окнах.
Першим, хто почав записувати звичаї, був, мабуть, Шурік з "Кавказької полонянки". А взагалі з покон віків пісні, казки, звичаї передавалися з уст в уста. Так надійніше - комп'ютерний архів можна не прочитати вже через 10-15 років, бо швидко змінюється техніка, книга може згоріти. А щоб обірвати передачу від людини до людини - треба винищити народ.
Нагадало програму успіху таких формувань, як, наприклад, Oriflame, Amway і т.п., якесь раціональне зерно в цьому є, але відчуваю щось невловимо відштовхуюче, а ще ультраарійскі нотки...
Від оцінки утримаюсь - хай буде на совісті топікстартера
Хотів продовжити розмову - перехотілося. Шкода часу. Поважаю всіх учасників розмови і думаю, що всі ми продовжимо пізнавати свою історію вглиб з різних джерел, що тепер нам доступні.
На мою думку, в цьому процесі варто всім нам пам'ятати, що заглядаючи в періоди поза своїм свідомим фізичним існуванням ми отримумуєм інформацію з джерел, які одними створювалися, іншими спотворювалися, третіми нищилися, четвертими ховалися, секретилися і т. д. Тривалий період історії, що охоплює життя багатьох поколінь, йде боротьба за управління людською свідомістю.
Зря, Олександр Скорина, зря...
Я бы тоже подпрягся со своими источниками, как то доктора философии Роман Овечко и Роман Кухар:
«В результате анализа еще некоторых археологические находок последних лет, связанных с приручением в древнейшие времена животных, было доказано, что двугорбый верблюд был впервые приручен в окрестностях Киева около 2000 лет до Р.Х., и что более отдаленные предки украинцев более чем за 2300 лет до того приручили лошадь. Все эти данные привели исследователей к выводу, что Киеву должно быть по меньшей мере 4000 лет.»
Так куды двугорбого верблюда дели с окрестностей Киева, ироды?
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]