Сьогодні, 21 грудня 2012 року, обласні та загальноукраїнські ЗМІ опублікували пряму мову голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба щодо оцінки діяльності голів областей, які навів на своїх шпальтах тижневик «Коментарі». Сергій Тулуб вважає їх неправдивими і кон’юнктурними. Натомість він озвучив інформацію про те, що згідно рейтингової оцінки областей, яку щомісячно проводить Кабінет Міністрів України, Черкащина посідає третє місце. Відповідно, сам Сергій Борисович, як керівник області, претендує на значно вище місце у рейтингу так званих губернаторів.
«Ремарка» не полінилася проаналізувати дані рейтингової оцінки КМУ за 9 місяців поточного року. На жаль, більш свіжих даних Кабмін не надає, але підстав вважати, що протягом останніх двох місяців на Черкащині стався економічний прорив, немає.
Тому почнемо…
Промисловість
Досліджуючи цей пункт, ми можемо переконатися у тому, що Черкащина займає шосте місце… ззаду. Промислове виробництво за звітний період знизилося на 3,9%.
Сільське господарство
Тут ми можемо переконатися, що у сільськогосподарській галузі дійсно не спостерігається падіння. Але 14 місце з 25-ти і ріст на 1,3% назвати успіхом складно.
Позитивний показник забезпечив ріст виробництва продукції рослинництва. Треба зазначити, що всупереч переможним реляціям влади про відродження тваринництва, Кабмін повідомляє про зниження виробництва м’яса на Черкащині.
Будівельна діяльність
Тут також Черкаська область займає 21 місце з падінням обсягів будівництва на 15,3%.
Роздрібна торгівля
Черкащина, хоч і збільшила обсяги роздрібного товарообороту на 9,6%, зуміла посісти лише 23 місце серед інших регіонів.
Заборгованість із заробітної плати
Тут Черкащина «переплюнула» усіх: за 9 місяців року область зуміла додати 34,7%, ставши чемпіоном у нарощуванні боргів.
Не можемо не відзначити успіхів черкаської влади на ниві зниження заборгованості населення за спожиті житлово-комунальні послуги. В цьому аспекті краще спрацювала лише Кіровоградська область. Треба віддати належне владі: стрімко збільшуючи заборгованість із виплати заробітної плати, чиновники умудряються вичавлювати кошти з населення за комунальні послуги.
Ринок праці
Цей показних вираховується співвідношенням кількості незайнятого населення, яке перебувало на обліку державної служби зайнятості, на 10 вільних робочих місць.
У регіональному розрізі, зазначають в уряді, зберігається значна диференціація цього показника: від 8 осіб у м.Києві до 431 особи у Черкаській області. Знову, як то кажуть, «двійка».
Підсумовуючи, хочеться відзначити, що після таких, відверто кажучи, малооптимістичних цифр, повірити у третє місце складно…
Звісно, не виключено, що урядові недоброзичливці Сергія Тулуба свідомо навели негативний фактаж, приховуючи досягнення черкаського керманича. Тому хочеться ще раз нагадати про озвучену сьогодні «Ремаркою» пропозицію – щомісячно публікувати на сайті Черкаської ОДА повний звіт про рейтингові показники області.
А черкащани вже самі розберуться, кому вірити…
*Усі вихідні дані отримані з офіційного джерела. Подробиці ТУТ.
|