У четвер, 6 грудня ц.р., депутати Канівської міської ради прибули на третє засідання 10 сесії шостого скликання. У залі зібралося 37 депутатів. Також були присутні заступник голови Черкаської обласної ради В.Касян і депутат Черкаської облради І.Синенко. Канівський міський голова В.Ніколенко на засіданні сесії був відсутній (перебував на лікарняному)
Прийшли на одну сесію, а відсиділи - дві
Одразу з'ясувалося, що на одному з попередніх засідань, а саме - 18 жовтня ц.р. - не було заслухано всі питання порядку денного, а, отже, відпові-дно до регламенту сесія не могла бути закрита. Тому депутатським корпусом і головуючим - секретарем Канівської міської ради О.Калніболоцьким - було прийнято рішення продовжити попередню сесію, закрити її і вже тоді відкрити нову.
Отож депутати заслухали інформацію заступника Канівського міського голови А.Леонтьєва щодо розроблення програми збереження і розвитку української мови, яку він пообіцяв представити на наступній сесії. Секретар Канівської міської ради О.Калніболоцький поінформував присутніх про стан виконання доручень сесій міської ради. Опісля перше засідання 10 сесії було остаточно закрито і відкрито чергове - третє засідання 10 сесії. На порядку денному стояло 40 питань. Окрім того, на розгляд депутатів було винесено ще кілька проектів рішень.
Квартирне питання
Насамперед депутатську увагу зосередили на ситуації, в якій опинився житель Канева, ліквідатор другої категорії В.Борей, якого разом із дружиною, донькою та малолітнім онуком виселили з квартири в так званому "рябівському" будинку, де той проживав допіру. Розставити всі крапки над "і" в цій справі було запрошено в.о. начальника відділу державної виконавчої служби Канівського міськрайонного управління юстиції І.Дубровського. Він запевнив, що виконавча служба діяла в межах законодавства. Неповнолітньої дитини, за словами керівника виконавчої служби, ніхто не виселяв, адже вона не зареєстрована в цій квартирі.
- Двері представники служби також не ламали, а прибули вже тоді, коли вони були відчинені. Підстав зупинити виконання провадження не було. Це можливо лише за наявності ухвали суду, - сказав І.Дубровський.
Заслухали депутати й самого В.Борея. Опісля - ухвалили рішення звернутися до голови Черкаської ОДА С.Тулуба й голови Черкаської облради В.Черняка з проханням посприяти у вирішенні питання житла для ліквідатора В.Борея.
Історія із «Дніпровими садами» завершилася?
Другим за ініціативи депутата Є.Маланчева до порядку денного було внесено питання про надання земельної ділянки в оренду обслуговуючому кооперативу садово-городнього товариства "Дніпрові сади". Нагадаємо, що саме це питання дуже гостро обговорювалося навесні ц.р. Розпочалася історія із загадковими "садами" 5 квітня ц.р. Тоді на розгляд депутатів був представлений проект рішення "Про надання земельної ділянки в оренду обслуговуючому кооперативу садово-городнього товариства (ОКСГТ) "Дніпрові сади". Мова йшла про прибережні землі Канева, площею 6,5 га, що розташовані на лівому березі Дніпра.
Однак документ не був оформлений належним чином - бракувало підписів юриста виконавчого комітету Канівської міської ради Н.Лісової та першого заступника Канівського міського голови І.Ренькаса. Ліквідувати недоліки на місці не вдалося. Юрист була на лікарняному, а І.Ренькас відмовився підписувати папери, незавірені юристом. Та, не зважаючи на недопрацювання, проект рішення все ж поставили на голосування і за винятком кількох депутатів, депутатський корпус майже одноголосно проголосував за прийняття проекту рішення. Утім, Канівський міський голова В.Ніколенко тоді цього рішення не підписав.
Опісля проштовхнути питання "Дніпрових садів" депутати намагалися двічі - на позачергових сесіях 19 квітня ц.р. і 26 квітня ц.р. Обидва рази невдало. То їм завадили "чорнобильці", які заблокували трибуну, вимагаючи оприлюднити прізвища членів й включити всіх потерпілих до списків кооперативу, то не зібралося кворуму.
Після шестимісячної перерви - 6 грудня ц.р. - проект рішення знову було представлено на розгляд депутатського корпусу. Депутат Є.Маланчев, запевнивши, що рішення відповідно до законодавства пройшло всі процедури підготовки документів і розглядалося на депутатській комісії, запропонував ставити питання на голосування. Після недовгого обговорення питання, проект рішення було поставлено на голосування і більшість - 28 депутатів - його підтримали.
Депутати занепокоїлися ситуацією із родовищами прісної води
Депутати розглянули на сесії й питання забруднення довкілля промисловими під-приємствами, такими як ПрАТ "Миронівська птахофабрика" та ТОВ "Агроекопродукт". Зокрема, мова йшла про використання ними питної води з артезіанських свердловин міста.
Радник міського голови М.Москалець ознайомив присутніх із результатами роботи тимчасової комісії, створеної Канівською міською радою. Так, комісія з'ясувала, що за останні 10 років середньомісячна кількість використання води жителями та підприємствами міста склала близько 100 тис. метрів кубічних. При цьому, за останні шість років рівень підземних вод у діючих артезіанських свердловинах Канева знизився на 1-1,5 метри. В той же час середньомісячне споживання води із підземних джерел ПрАТ "Миронівська птахофабрика" тільки в першому кварталі ц.р. склало 230-250 тис. метрів кубічних.
Депутати занепокоїлися, що буде з родовищами прісної води у Канівському районі через 10-15 років, і тому озвучили цю проблему в зверненні до голови Черкаської обласної ради В.Черняка та голови Черкаської ОДА С.Тулуба з проханням розглянути порушену проблему на засіданні профільної комісії. Депутати також зауважують, що Канівський район має таку потужну водну артерію як річка Дніпро, воду з якої можна використовувати в промислових цілях.
Канів залишився без громадського туалету?
Серед питань порядку денного депутати міськради заслухали проект рішення "Про врегулювання орендних відносин з Канівським Успенським собором, УПЦ", відповідно до якого депутати мали дати згоду на передачу підземного туалету по вул. Леніна в Каневі, що біля Успенського собору, в оренду керівництву Успенського собору терміном до 31 грудня 2013 р. та зобов'язати орендаря забезпечити його безоплатну щоденну роботу. Втім, депутати не підтримали проект рішення. Більшість наполягала, щоб питанням громадського туалету займалися все ж комунальні служби, не зважаючи на те, що наразі міська вбиральня перебуває на балансі КП "ЖЕК", однак стоїть зачинена.
Депутати не присвоїли Канівському міському голові черговий ранг
Не підтримали депутати й проект рішення "Про присвоєння чергового рангу посадової особи місцевого самоврядування Канівському міському голові Ніколенку В.В.". Депутат С.Ткаченко повідомив, що черговий ранг присвоюється державним службовцям за умови, якщо особа успішно пропрацювала на посаді не менше двох років. Після довготривалих трактувань слова "успішно" питання поставили на голосування, однак більшості воно не набрало. Було здійснено другу спробу присвоїти В.Ніколенку черговий - шостий - ранг посадової особи місцевого самоврядування третьої категорії посад. Цього разу депутати голосували поіменно. Однак рішення знову не пройшло.
Окрім того, на сесії депутати заслухали звіт директора КП "Теплові мережі" О.Гузя про підготовку підприємства до роботи в осінньо-зимовий період 2012-2013 років, звіт директора КП "Місто" Д.Шайдарова про проведену роботу в 2012 р., "Про хід виконання "Програми зайнятості населення м.Канева на 2012-2013 роки", земельні питання та інші. Усі питання порядку денного цього дня депутатам розглянути не вдалося. Продовження сесії було перенесено на наступний четвер, 13 грудня ц.р.
Підготувала Катерина ПРУДКА
Джерело: Дніпрова зірка
|