Сьогодні 02.11.2012 ОВК ВО №197 за нового голови знову не працює. В порушення закону про безперервну роботу окружної комісії, з ранку зробила перерву до 19 години. Після оголошення перерви, голова комісії ОНИЩЕНКО МАКСИМ ВОЛОДИМИРОВИЧ, разом з кандидатом в депутати по даному округу Богданом Губським, залишили приміщення ОВК "задовольняти свої фізіологічні потреби".
"По факту виявлення порушення закону окружкомом офіційний спостерігач склав відповідний акт", - сказано в повідомленні
fell-gazer, на позапрошлых местных выборах, когда Скорына возглавлял территориальную избирательную комиссию, она под его руководством неправильно подсчитала результат, почему-то огласив, что партия Промышленников и предпринимателей преодолела 3% барьер. И только когда такие участники как Коржов, Корнеев и др. "Ненавязчиво" обратили на это внимание, все было исправлено. Обидно за Чернова и Ко - уже хлопнули по рюмашке шампанского за победу.
Хотя, наверное, Александр Иванович просто ошибся?
Так, тоді очолювана мною комісія помилилася при першому визначенні складу міської ради. Причина помилки: Верховна Рада за три дні до виборів змінила пункт Закону, який визначав порядок підрахунку результатів голосування. У нас не було в розпорядженні ні комп'ютерів, ні юристів в штаті. Я особисто в ті дні захищав інтереси комісії в суді (Сухобрус І.В. оскаржив в суд наше рішення. Суд на протязі тижня розглядав справу і комісія суд виграла). Я був "затяганий" між судовими засіданнями і засіданнями комісії і "прогавив" інформацію про зміни закону. На жаль ніхто з колег мене не підправив. Лише спілка підприємців звернулася до нас, вказавши на незаконно втрачене ними місце в раді. Розібравшись в дійсно допущеній помилці, я провів позачергове засідання комісії, на якому ми відмінили своє незаконне рішення і прийняли правильне.
На цих виборах я був поданий від ВО "Свобода" до складу ОВК № 197. Та "Свобода" за законом не має гарантованого місця у складі ОВК, тож долю моєї участі в роботі комісії вирішувало жеребкування. Як всім нам відомо в жеребкуванні "Свободі" не пощастило і вона не має в складі жодної ОВК своїх членів.
Я розумію складність сьогоднішньої ситуації в ОВК і складну, відповідальну і невдячну роль її членів. Я не даю, як Ви мали б помітити, оцінок тому, що там відбувається, бо мене там немає. Щоб висловити думки та власні пропозиції чи оцінки, треба мати доступ до матеріалів, які є предметом розгляду ОВК.
Я готовий робити цю невдячну роботу, якщо ЦВК дасть мені таке право. Для цього після невдалої спроби пройти до складу комісії від "Свободи", я вже двічі давав згоду на роботу в складі ОВК від інших партій. Але результатів розгляду свох заяв не знаю, дзвінків з ЦВК з запрошенням на роботу мені не надходило. Зараз я готовий вести цю тяжку роботу від будь-якої партії, але довести розгляд матеріалів, що надійшли з виборчих дільниць до логічного завершення роботи, формування висновків з неї і прийняття рішень.
Люди зробили свій вибір. Справа честі виборчих комісій встановити результати вибору громадян відповідно до норм Закону. Комісія має діяти в якості колективного органу, сформованого різними партіями, але керуючись в роботі лише нормами Закону, а не партійними інтересами. Мій підхід до роботи був би таким. Для цього я буквоїд і рідка зануда.
Виборчий округ №197 (м. Канів, Черкаська обл.). ЦВК призначила новий склад комісії після того як попередній "розбігся і захворів".
Головою призначено Онищенка Максима Володимировича (18.08.1981 р.н.). Максим Володимирович був членом ОЗГ, що займалася викраденням коштів з карткових рахунків. Її діяльність було припинено СБУ у 2000-2001 р.р. Про це знають багато людей, що живуть у місті Каневі.
Після того, Онищенко обіймав посаду на якій за розкрадання ввірених йому матеріальних цінностей і грошей був засуджений до умовного строку із позбавленням права обіймати певні посади. Наразі він голова ОВК № 197. Знаючи його як людину, що запросто може обдурити, "кинути" на гроші слід чекати фальсифікацій.
А кто до этого был в комиссии узнать можно пофамильно? Если подходить к этим людям, как к ответственным за подсчет голосов своевременно - тогда есть сенс дальше отстаивать права избирателей. Если относиться как к "кволим бабусям" и не понимать что от действия этих "бабусь" зависит очень многое, тогда, наверное не стоит дальше и бороться.
Сьогодні, 3 листопада, з дільниці №710182, яка знаходиться в с. Вознесенському Золотоніського району в 197 ОВК привезли уточнений протокол. На уточнення протокол відправили на дільницю ще 29 жовтня.
Після перевірки, ініційованої присутніми в окружкомі нардепами Андрієм Парубієм і Андрієм Шевченком, виявилося, що цифри в протоколах від 29 жовтня і щойно привезеному різняться. Й зовсім не на користь опозиційного кандидата Леонад Даценка, який, за даними ЦВК, поки що перемагає на окрузі.
У попередньому варіанті за Богдана Губського значилася цифра 210 голосів, а за Даценка 149. В уточненому кількість голосів за Губського виросла майже втричі - до 594. За Даценка лишилася такою ж, повідомив голова обласного осередку партії "За Україну" Віталій Коваль, присутній наразі в 197 ОВК. Тобто наявна тенденція до фальшування. Технічне уточнення призвело до переписування протоколу на користь Губського.
Довірені й уповноважені особи кандидата Леоніда Даценка склали акт про порушення виборчого законодавства.
– Будемо писати скаргу в прокуратуру, над цим уже працюють наші юристи, – додала прес-секретар Леоніда Даценка Тетяна Воронцова.
Вона також відзначила, що комісія хоч мляво, та працює. Згідно даних, оприлюднених на сайті ЦВК, вже опрацьовано 65,06% протоколів. Лідирує висуванець від ВО "Батьківщина" Леонід Даценко, в нього 14 тис. 944 голоси. Самовисуванець-олігарх Богдан Губський відстає на 615 голосів, його підтримало 14 тис. 329 виборці.
Сьогодні на підтримку кандидата в депутати від Об’єднаної опозиції «Батьківщина» Леоніда Даценка, який переміг Богдана Губського у 197 виборчому округу, але окружна комісія вже сьомий день ніяк не може підвести підсумки голосування, підтягується все більше народних депутатів.
У Каневі, де знаходиться центр округу, працює шість нардепів від опозиції: Микола Томенко, Андрій Шевченко, Андрій Парубій, В’ячеслав Кириленко, Іван Заєць та Олег Тищенко. 197 окружком — найповільніший в Україні і один з 5 проблемних, де усілякими правдами і неправдами влада намагається не допустити перемоги опозиційних мажоритарних кандидатів.
На мітингу під приміщенням ОВК, де зібрались кілька сотень канівчан, народні обранці заявили, що в жодному разі не визнають інших результатів голосування, окрім тих, які вже підрахували за паралельно зібраними протоколами з мокрими печатками.
«За тим народним підрахунком, який провели на Софійській площі у Києві представники громадськості, Леонід Даценко переміг Богдана Губського на 4 тисячі 600 голосів, тому ми не визнаємо жодних інших результатів, окрім цих. Адже громада оголосила свій результат на основі копій протоколів з мокрими печатками, які паралельно зібрали представники опозиційних сил», — підкреслили народні обранці.
Вони також наголосили, що Центральна виборча комісія пустила на самоплив ситуацію у «невигідних» для влади округах, бо там, де перемагають представники опозиції, навмисне затягується час підрахунку, і раз-по-раз влаштовуються провокації.
«ЦВК має втручатись в ситуацію, коли бачить, що окружна комісія саботує роботу. Вона може сама встановити результат, якщо цього не хоче робити окружком, однак чомусь не робить. Тому відповідальність за проблемні округи лежить великою мірою на Центрвиборчкомі», — вважають депутати.
А щодо коментаря, який навів у-у 3 листопада о 19:38 про протоколи з с. Вознесенське звертаю увагу, що окружна комісія в цьому випадку має діяти в межах норм Закону "Про вибори..." (стаття 94 частини 5-17) :
"5. При прийнятті документів дільничної виборчої комісії окружна виборча комісія перевіряє комплектність документів та цілісність упаковки усіх пакетів з виборчими документами. При цьому кожний член комісії має право оглянути кожний пакет з документами. У разі повної комплектності виборчих документів та цілісності упаковки усіх пакетів відкриваються почергово пакети з протоколами про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та оголошуються відомості, зазначені у них. За результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до окружної виборчої комісії, що надійшли до окружної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, окружна виборча комісія окремо по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі приймає одне з рішень:
1) прийняти виборчі документи від дільничної виборчої комісії та врахувати відомості протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі при встановленні підсумків голосування в межах виборчого округу;
2) відмовити у прийнятті виборчих документів по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та (або) одномандатному округу від дільничної виборчої комісії та зобов'язати дільничну виборчу комісію виправити виявлені недоліки шляхом складання протоколу (протоколів) з поміткою "Уточнений";
3) провести повторний підрахунок голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Законом по виборах у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) в одномандатному окрузі.
6. Рішення, передбачене частиною п'ятою цієї статті, приймається шляхом голосування усіх членів окружної виборчої комісії більшістю від загального складу комісії і фіксується у протоколі засідання окружної виборчої комісії.
7. Протоколи дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі почергово, в порядку відкриття пакетів з відповідними протоколами, розглядаються окружною виборчою комісією після оголошення відомостей, зазначених у відповідному протоколі. У разі виявлення у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі виправлень, помилок, неточностей, які можливо усунути без повторного підрахунку голосів, окружна виборча комісія своїм рішенням може зобов'язати дільничну виборчу комісію внести зміни до встановлених результатів голосування виборців на виборчій дільниці шляхом складання протоколу (протоколів) про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі з поміткою "Уточнений" відповідно до пункту 2 частини п'ятої цієї статті, про що зазначається у протоколі засідання окружної виборчої комісії. Протягом часу розгляду цього питання дільничною виборчою комісією подані до окружної виборчої комісії примірники протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі та додані до них документи зберігаються в окружній виборчій комісії.
8. Дільнична виборча комісія зобов'язана у строк, визначений окружною виборчою комісією, розглянути питання про внесення змін до відповідного протоколу без перерахунку виборчих бюлетенів. Протокол (протоколи) з поміткою "Уточнений" транспортується до окружної виборчої комісії в порядку, встановленому статтею 93 цього Закону. Час прийняття окружною виборчою комісією протоколу (протоколів) дільничної виборчої комісії з поміткою "Уточнений" і занесені до цього протоколу (цих протоколів) відомості фіксуються у протоколі засідання окружної виборчої комісії.
9. За наявності заяв або скарг, підтверджених відповідно оформленими актами, складеними кандидатами у депутати, їх довіреними особами, уповноваженими особами партій, офіційними спостерігачами, виборцями, про порушення вимог цього Закону під час проведення голосування та (або) підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, що ставлять під сумнів результати підрахунку голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також за наявності акта або письмової заяви чи скарги осіб, зазначених у частині першій статті 93 цього Закону, про порушення вимог цього Закону під час транспортування до окружної виборчої комісії протоколів про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці та інших документів окружна виборча комісія може прийняти рішення про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.
10. У разі неможливості усунення без перерахунку виборчих бюлетенів для голосування у загальнодержавному окрузі та (або) одномандатному окрузі неточностей у протоколі (протоколах) дільничної виборчої комісії у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі, а також у разі наявних ознак розпечатування пакетів із запакованими документами дільничної виборчої комісії по загальнодержавному округу та (або) одномандатному округу окружна виборча комісія зобов'язана прийняти рішення про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі.
11. Протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, запечатані пакети з іншими виборчими документами дільничної виборчої комісії до проведення відповідного повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці окружною виборчою комісією зберігаються у приміщенні, де відбувається засідання окружної виборчої комісії.
12. Повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці здійснюється окружною виборчою комісією з обов'язковою участю членів дільничної виборчої комісії, які передають виборчу документацію, після розгляду і прийняття протоколів та інших документів від усіх дільничних виборчих комісій. У повторному підрахунку окружною виборчою комісією голосів виборців на виборчій дільниці мають право бути присутніми усі члени цієї дільничної виборчої комісії; при цьому можуть бути присутніми кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі.
13. Окружна виборча комісія за результатами повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці складає протокол про повторний підрахунок голосів виборців на відповідній виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та (або) одномандатному окрузі за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
14. Протоколи про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці в одномандатному окрузі складаються окружною виборчою комісією у кількості примірників на чотири більшій, ніж кількість осіб, що входять до складу окружної виборчої комісії. Примірники протоколів нумеруються і мають однакову юридичну силу. Усі примірники протоколу підписуються присутніми членами окружної виборчої комісії та членами дільничної виборчої комісії, які брали участь у повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці, та засвідчуються печаткою окружної виборчої комісії. Окружна виборча комісія оголошує відомості, зазначені у відповідному протоколі. Перший та другий примірники кожного протоколу мають право підписати кандидати у депутати, їх довірені особи, уповноважені особи партій, офіційні спостерігачі, які були присутні при повторному підрахунку голосів виборців.
15. Окружна виборча комісія може прийняти рішення про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним лише у разі:
1) виявлення при повторному підрахунку голосів виборців на відповідній виборчій дільниці обставин, зазначених у частині першій статті 92 цього Закону;
2) виявлення фактів, підтверджених судовим рішенням, навмисного створення перешкод у здійсненні повноважень членами виборчих комісій в день, що передує дню голосування, у день голосування чи при підрахунку голосів, навмисного неправомірного усунення з приміщення для голосування чи приміщення, де відбувається підрахунок голосів, осіб, зазначених у частині третій статті 34 цього Закону, а так само неправомірного недопущення зазначених осіб у приміщення для голосування чи приміщення, де проводиться підрахунок голосів.
16. У разі визнання голосування на виборчій дільниці недійсним при повторному підрахунку голосів усі виборчі бюлетені, що використовувалися для голосування на відповідній виборчій дільниці, вважаються такими, що не підлягають врахуванню. У цьому випадку протоколи окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на цій виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та в одномандатному окрузі складаються у порядку, встановленому частинами тринадцятою та чотирнадцятою цієї статті, та повинні містити лише відомості, зазначені у пунктах 1 - 7, 11 частин другої та/або третьої статті 91 цього Закону. На місці інших відомостей ставиться прочерк.
17. Перші примірники протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі разом з відповідними протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі, рішення окружної виборчої комісії про визнання голосування на виборчій дільниці недійсним додаються до протоколів окружної виборчої комісії про підсумки голосування у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі відповідного виборчого округу. Другі примірники протоколів окружної виборчої комісії про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці у загальнодержавному окрузі в межах одномандатного округу та одномандатному окрузі зберігаються у секретаря окружної виборчої комісії, треті - передаються відповідній дільничній виборчій комісії, четверті - невідкладно вивішуються для загального ознайомлення у приміщенні окружної виборчої комісії, а решта по одному примірнику видається членам окружної виборчої комісії."
fell-gazer, на жаль маю можливість своїм плюсом компесувати лише один з зароблених Вами "мінусів" коментом о 19-й:39 від читачів сайту. Я не поділяю такої оцінки Вашої окремої думки. Дійсно, Ви маєте на неї право.
не знаю, кого они там греют эти плюсы-минусы. На мне вообще стоит клеймо "флуд" еще с тех пор, как Слава оптом веселую компашку забанил. Всем пометку убрал, а мне оставил. Я не плачу. Чепуха все это. А вот интересных собеседников люблю. Даже засранцев)).
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]