Хто побував у нашому охайному місті із його віковічною історією, і хто не байдужий до свого коріння, обов'язково побуває в канівському краєзнавчому музею. При вході у це непримітне приміщення, розташоване у кутовому будинку напроти старого унівемагу, в будинку готелю "Старий Канів", де в 60-ті роки були торгові і складські приміщення, вас завжди зустрінуть приємні і милі працівники музею, які розкажуть про цікаву і неповторну історичну спадщину нашого милого Канева.
Зали музею наповнені експонатами, які свідчать, що історія Канева багата і неповторна. Тисячі відвідувачів Тарасової могили, мали б побувати тут і отримати багаті знання про землю, яка дала останній притулок всесвітньо знаному Кобзареві, проминають цей музей, назавжди втрачаючи можливість ознайомитися із цікавим минулим канівської землі.
Проте враження від перебування у краєзнавчому музею геть втрачається через його обшарпані стіни і стелі, прогнилу наскрізь підлогу і плісняву, яка переможно наступає на його стіни.
Канівчани знають, що не так давно музей було пограбовано, але цих злодіїв до цього часу не знайдено і цінні старовинні експонати тепер для Канева втрачені назавжди.
Гірко стає на душі, коли свою спадщину ми втрачаємо незворотньо і при такому відношенні до до власної історії, нашим нащадкам не буде чим гордитися за свою землю, яка їх зростила і дала путівку у життя.
Обурює те, що міській владі байдуже до цієї колиски історії, яка має прославляти рідне місто і стати другим обличчям після Шевченківського музею та окрасою міста.По місту навіть відсутні вказівники про цей краєзнавчий музей.
Розумні європейці, та навіть і ті ж турки, які міцно заробляють на історії, намагаються зберегти і примножити історичні надбання та продемонструвати світу свою вартісність і залишити у туристів бажання повертатися до цих історичних предметів, щоб відчути хоч на мить себе причетними до тих подій і людей, які творили історію.
А тепер у період підготовки до святкування 200-річчя з дня народження славетного Тараса Шевченка було би вельми доречно міському депутатському корпусу виділити малу частинку своїх доходів для відновлення і ремонту свого краєзнавчого музею. Розмістити по місту і в числених буклетах інформацію про місцезнаходження музею. Зробити для міста подарунок, який, я впевнений, буде належно оцінений, як канівчаниами, так і гостями міста.
|