"Новий держстандарт освіти буде введений в школах з 1 вересня", - Табачник
В українських школах з 1 вересня введуть програму "Новий державний стандарт", якою, зокрема, передбачено вивчення іноземної мови з першого класу та зменшення кількості обов'язкових для вивчення предметів. Про це на прес-конференції повідомив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами міністра, на новий стандарт у 2012 р. перейдуть лише учні першого класу, і з кожним наступним роком буде додаватися новий клас: "Ми маємо досить великий час для впровадження нового стандарту. По новому державному стандарту спочатку працюватиме тільки перший клас. В наступному році вони по новому стандарту будуть вчитися в другому класі, і так далі".
За новим державним стандартом, з першого класу вводиться вивчення іноземної мови, з другого класу почнуть вивчати інформатику, а з п'ятого класу - другу іноземну мову. В 1,5 разів збільшиться кількість уроків фізкультури, а на кожному уроці буде по дві паузи на зарядку. Крім того, лише 50% предметів будуть обов'язковими, всі інші на свій розгляд буде формувати шкільний колектив. В першому класі взагалі не ставитимуть відмінок. Крім того, у старших класах частина предметів буде викладатися іноземними мовами. Раніше повідомлялося, що в новому навчальному плані, розробленому Міністерством освіти і науки для п'ятих-дев'ятих класів середньої школи, скорочено викладання української мови і літератури. Історія України як окремий предмет відсутня взагалі.
В рамках підготовки до впровадження нового навчального стандарту, близько 25 тис. педагогів взяли участь у програмі перепідготовки "Нові школи - новий стандарт". За словами міністра, тим вчителям начальних класів, які не знають іноземної мови, допомагатиме вчитель з профільною освітою.
Табачник також відмітив, що педагогічні колективи українських шкіл повністю укомплектовані. "Вже два роки поспіль немає проблем з вакансіями в школах. Всі школи укомплектовані, навіть в інших ланках освіти зменшилася кількість вакансій", - сказав міністр.
Раніше повідомлялося, що у новому навчальному році учням середніх загальноосвітніх українських шкіл скасують оцінки з фізкультури, замість оцінки у школярів буде "залік" або "незалік". Крім того, в період з 1 вересня до 1 жовтня кожного навчального року з метою адаптації учнів до навантажень на уроках фізичної культури прийом навчальних нормативів не буде здійснюватися, а заняття повинні мати рекреаційно-оздоровчий характер з помірними навантаженнями. Раніше Табачник заявляв, що у школах має бути щоденний урок фізкультури. Також повідомлялося про намір уряду ввести в українських школах поглиблені медогляди.
За словами Табачника, в Україні у 2012 р. до школи підуть 430 тис. першокласників. За його словами, школи повністю готові до навчання. "На сьогоднішній день можна сказати, що початкові школи України готові працювати за новим стандартом. Всі підручники виготовлені, затверджені навчальні програми. Підручники для першого класу в повному обсязі завезені до всіх шкіл, а це 4,5 млн підручників", - зазначив міністр. За його данними, перші класи на 100% забезпечені підручниками, а 11 класи - 74%. "Вперше державне замовлення на видання підручників для першого класу ЗНЗ виконано своєчасно і в повному обсязі. Надруковано 59 назв підручників для 1 класу загальним накладом майже 4,5 млн примірників. А також додруковано 1 млн 854 тис. підручників для 11 класів", - зазначив Табачник.
"Історія України як окремий предмет відсутня взагалі" - взяли тайм-аут на написання нової?
"Вже два роки поспіль немає проблем з вакансіями в школах. Всі школи укомплектовані, навіть в інших ланках освіти зменшилася кількість вакансій" - важко повірити
"Також повідомлялося про намір уряду ввести в українських школах поглиблені медогляди" - нова система відкатів?
В мене особисто реакція неоднозначна: з одного боку добре, що зменшили кількість обовязкових предметів, а з іншого - це не повинна бути історія (хто не памятає минулого, не має майбутнього). Викладання предметів іноземною - великий плюс, але це нереально: 1.Хто буде викладати - старі вчителі? Так вони її самі не знають. 2.З ким дитина буде спілкуватись іноземною поза школою, щоб тренуватись-вдома з батьками, чи з товаришами?Це утопія.
Щоб скоротити уроки української мови, потрібно на кожному уроці ставити дві оцінки через дріб - за предмет і за помилки в граматиці. А стосовно літератури взагалі - 90% людей останній раз читали художній твір в школі, тому при спілкуванні можуть лише бекати-мекати чи матюкатись.
Але міністерству освіти робити щось потрібно: хто не працює, той не помиляється. Тільки працювати потрібно в комплексі з іншими питаннями.
Больше позитива, чем негатива. Конечно, если программа заработает. Давно пора делать часть предметов факультативными, давая лишь азы. Не всем нужно учиться "складывать оригами" в обязательном порядке.
Чего не скажешь об английском языке, т.к. он нужен всем, кто хочет увидеть перспективу в этом бренном мире.
Компьютерная грамотность также обязательна. Чем раньше – тем лучше.
За ежедневные уроки физкультуры – отдельное спасибо.
Сейчас каждый человек (среднестатистический) должен знать английский, ПК, и быть физически здоров. Это тот минимум, на который, впоследствии, можно натянуть любую специализацию и получать достойную зарплату.
Остается проблема с кадрами. Набрать их может и набрали, но качество падает и будет падать и в дальнейшем. Т.к. при капитализме учитель занимает несколько иную нишу в пищевой цепи чем при социализме, со всеми вытекающими.
В додаток до всього того, що маємо через загалом ущербну і корумповану систему освіти покоління маленьких українців стане втраченим. В перспективі - відсталість, тотальна бідність і всі пороки, що їх супроводжують. http://www.pravda.com.ua/columns/2012/08/31/6971813/
Так, так – маємо те що маємо –тотальний дефіцит розуму, совісті й самоповаги. А тим часом діти не бачить свого майбутнього в країні, керованій профффесорами: http://society.lb.ua/life/2012/08/31/168332_deti_hotyat_ukraina_druzhila.html?utm_source=lbua&utm_medium=link&utm_campaign=mainitem
Знаю людей,котрі в школі не могли відрізнити хімію від фізики і нічого,дітей виростили,онуків.Кожному своє.В часи тотального використання дусту для боротьби з довгоносиком,діти не могли опанувати шкільну програму не з своєї вини-їх регулярно водили збирати кузку,що бовталась в ямках з тим дустом.Пізніше стало відомо,що він впливає на розумові здібності і заборонили до використання.Сьогодні дітей необхідно навчати вчитись,тому що прогрес набирає обертів(електроніка-в геометричній прогресії).І якщо молодому інженеру говорили-забудь,чому тебе навчали в вузі,то сьогодні те ж саме підходить уже і до школяра.В моєму житті,учителів,котрі намагались навчити вчитись,були одиниці.Не думаю,що сьогодні їх стало більше.Коли я навчався-під час уроку по коридору ходили навшпиньки,така тиша.Десь в році 80десятому попав у свою школу-учителі верещали,наче іх ріжуть,їх тіпало а діти з подивом на це дивились.Напевне зміни методики навчання треба було робити ще тоді.А якщо чесно-рожа Махоркіна мені не подобається.Робить свою справу з явним підтекстом і відсутність в шкільній програмі інформації про історію країни-тому підтвердження.Різні там Суслови(ідеологи радянського соціалізму)робили спробу викохати гомосовьєтікуса.На мою думку,космополіт Махоркін домагається того ж самого-виростити слухняних манкуртів без роду-племені.
Иностранный язык - это 5, если, конечно "свободовцы" не против!
Про физкультуру все правильно!
По поводу необязательных предметов - непонятно! Это американская/европейская система по выбору "нужных" десциплин лично каждому, но, считаю что это должны решать родители, а как начнут решать то будет балаган и бардак! Есть мнение что в школе ребенок получает базовые знания по всем сферам науки, то есть становится эрудитов в той или иной степени! А университеты уже для того чтобы ребенок уже шел по понравившемуся направлению обучения! Такое мое мнение!
По поводу углубленных медицинских проверок - это хорошо конечно, но могу представить какие будут очереди и толкучка в мед учериждениях!
Richard Machowicz,
к аспирантуре готовятся на магистратуре!
тут ошибки граматические совершают и дяди в возрасте, но тем не менее никто не тычет пальцами как мартышка! Будь здоров!
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]