Євро-2012, який поглинув в загальній складності $ 13.4 млрд. доларiв, у тому числі 6,6 млрд. доларів з державної казни – але не зробив колишню радянську республіку більш привабливою для іноземних інвестицій, кажуть аналітики.
Незважаючи на надії туроператорів і самих властей - Україна не буде зареєстрована в якостi нового європейського курорту.
Математика фінансування Євро-2012 має вирішальне значення для країни, яка стикається з $ 11,9 млрд. боргових зобов'язань в цьому році, з них $ 5,3 млрд. в іноземній валюті - що робить її чутливим до рухів на валютному ринку.
Проблема нибирає загрозливих розмірiв, так як в червні уряд повинен виплатити $ 2 млрд. за кредит ВТБ Капітал у Росії та $ 500 млн. прострочених єврооблігацій.
Київ не змiг домовитися про нову кредитну лінію з Міжнародним валютним фондом (МВФ) і вже більше року не мiг випустити єврооблігації для покриття державних витрат, якi iнтенсифiкувались напередодні парламентських виборів у жовтні.
Ув'язнення лідера опозиції Юлії Тимошенко, засудженої до семи років в жовтні за зловживання службовим становищем, боляче вдарило по кредитоспроможності України та призвело до бойкоту спортивної події деякими з провідних європейських політиків.
"Україна не буде отримувати ніяких фінансових доходів або значного економічного ефекту від спільного проведення чемпіонату Євро-2012," сказав Андрій Колпаков з аналітичної групи Da Vinci AG. "І будь-яке покращення в iмiджi країни стикаєтся з внутрішньою політикою і реакцією Європейського союзу на неї".
Високий рівень корупції в України відлякує деяких іноземних інвесторів, у той час як зростання цін на готелі неперододнi турнiру вiдлякнуло багато футбольних фанатів, якi або скоротили своє перебування, або вважали за краще слідувати за долею своєї команди по телевізору.
На основі програми уряду, держава витратила близько $ 6,6 млрд. з бюджету на підготовку Євро-2012 - в загальній складності до $ 13.4 млрд., якщо вклад державних компаній і приватних інвесторів.
"По суті, державний бюджет взяв на себе додатковий тягар боргів, і платники податків довгі роки будуть платити за свято футболу ", сказав Ерік Найман з Capital Times.
Аналітики Da Vinci прогнозують фінансовi втрати від проведення чемпіонату від $ 6 млрд. до 8 млрд. доларів.
Національний банк України бачить $ 1 млрд., що притiк в країну з відвідувачів, які витратились на ресторани, готелі й сувеніри під час місячного чемпіонату в Києві, Донецьку, Харкові та Львові.
Але деякі бачать менше, наприклад, Da Vinci оцінює притiк не більше ніж в $ 800.
Влада України стверджує, більша частина витрат була необхідна в будь-якому випадку.
"Без міжнародних аеропортів і транспортної інфраструктури країна не буде одержувати іноземні інвестиції", сказав віце-прем'єр Борис Колесніков, вiдповiдальний у підготовці до чемпіонату,.
Але не всі згодні.
"Немає прямої кореляції - іноземні інвестиції будуть тільки збільшуватися за рахунок поліпшення інвестиційного клімату, тобто з меншою бюрократією", сказав Олександр Вальчiшин, Capital Ukraine.
Чи не дарма були витрачені грошi – це питання спірне.
"Незважаючи на роки підготовки, не було створено гідної туристичної інфраструктури та об'єктів, щоб спонукати більшість шанувальників повернутися в Україну", сказав Колпаков. "Ви можете забути про серйозний сплеск інтересу до України західних туристів".
Поки що, схоже, ПII (Прямi Iноземнi Iнвестицiї) слiдують за витратами уряду.
За даними Росстату, ПІІ в Україну знизились в минулому році до $ 4,6 млрд. у порівнянні з $ 4,7 млрд. в 2010 році, що значно менше, ніж $ 8 млрд., що Україна залучила в 2005 році в результаті прозахідної Помаранчевої революції.
Найман в Capital Times очікує величезне боргове навантаження на бюджет.
"Якщо ми припустимо, 12% відсотків річних, це означає, що близько 10 млрд. гривень з бюджету щороку йде просто на сплату відсоткiв. Також існує необхідність рефінансування боргу", сказав він.
Найман додав, що близько половини поточних внутрішніх державних боргів, випущених в облігації, вiд 80 млрд. до 90 млрд гривень, може бути прямо пов'язане з державними витратами на Євро-2012.
Деякі аналітики кажуть, що зростання державного боргу поряд з неясними перспективами для державних запозичень на світових ринках капіталу підвищують ризик нестабільності гривні.
"Уряд буде робити все можливе, щоб запобігти краху гривні до парламентських виборів", сказав Василь Юрчишин з центру Разумкова
Говорячи про необхідність побудувати міжнародні аеропорти для того, щоб до країни прийшов іноземний інвестор, Колєсніков дещо лукавить. В першу чергу думали про те, скільки з цих коштів попаде у власний гаманець. За оцінкою експертів, не було необхідності будувати такий за розміром аеропорт в Донецьку. А чого тільки варті Авторіка та гвинтодром у Каневі. І таких об'єктів назбирається немало. При такому стані економіки в країні треба було взагалі відмовитись від проведення Євро-2012 на своїй території.
СЛАВІК-включи коментари,на Вивчення громадської думки щодо офіційної назви нової площі Канева біля транспортно-туристичного центру «Авто-Ріка» ___Я шас кацапку натягну,на БарбіКюшницю!!!!
Купа помилок, а по темі, тільки Україна могла проводячи такий чемпіонал, піти в мінус. Хоча тут нічого дивного немає, тому що все будувалося майже з 0, та море грощей було вкрадено.
Евро не принесло ожидаемого дохода, перед выборами казна пуста. Отвлечь людей от размышлений на эту тему можно было только вбросив эиоциональную тему. Тема языка встала как нельзя кстати. И народ повелся. Сработало. Хорошая технология.
Осталось закрепить хотя бы еще одной эмоциональной темой. Для надежности.
Погоджусь з tango, . На мою думку у влади все продумано на перед, як сценарій п"єси, а ми все це дивимось, і нічого зробити не можемо. На вибори ще бабла вбахають кучу, і все буде ОК.
Вообще-то любая страна, проводя турниры подобного уровня, идет в минус.
Главное - знать, на что идешь, и с какой целью. ZachemMneNick, а что ты там за "помылкы" нашел?
Стилистические, грамматические, математические? Поделись наблюдениями. Хотя...Статья переводилась эксклюзивно для kaniv.net, но немного в расслабленном состоянии....)
SKI, Виключно граматичні. Ну це на швидкість не впливає)))) Стаття цікава за своїм контентом))
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
fishingessay Заходьте та починайте — місце чудове, і все готове. Як і у Грі зі Змійками, ви починаєте google baseball з простого та розвиваєтесь. Тут усе готове до розвитку; просто трохи спрямуйте це на масштабування. Єлизавета Зубчук [2]
litytremble Локація супер, усе вже обладнано — заходь і працюй. Це як у гру Snake Game: чим далі проходиш, тим більше ростеш, але починаєш з простого. Тут теж все підготовлено для розвитку, варто лише трохи спрямувати — і можна масштабуватись. Єлизавета Зубчук [2]
polytrack @Poly Track У вашому магазині я маю багато варіантів, коли хочу купити плитку для підлоги. СКЛАД-МАГАЗИН керамічної плитки [1]
Nikamrita 1. Хром Біотин Баланс з корицею:
Амріта використовує високоякісний Хром у формі піколінату хрому – це активний хром, який відрізняється швидкою засвоюваністю і позитивним впливом на організ.. [весь] Комплекс : Регуляція інсуліну і рівня цукру в крові [1]