"Сьогодні починається новий виток українського повстання"
"Сьогодні починається новий виток українського повстання". Про це 18 липня 2012 року у Сихівському районі Львова заявила депутат Львівської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання "Свобода" Ірина Фаріон.
Під час зустрічі мовознавець Ірина Фаріон звернула увагу громади на перипетії довкола мовного закону та, пригадавши значення для українців сумнозвісного "Валуєвського циркуляра", констатувала циклічність історії України.
"Соціологія тривалий час годувала нас дивовижно неправильною інформацією, що, мовляв, питання мови входить у третій десяток проблем українців. Це ще раз свідчить про те, наскільки наша соціологія неадекватна, наскільки вона маніпулятивна і наскільки їй не можна довіряти.
Яке щастя, що ми, українці, вчинивши потужний спротив владі під Українським домом, продемонстрували вміння захищати найцінніше, що маємо, тому нація залишається незнищенною. Абсолютно невипадковим є те, що ми сьогодні зустрілися з Вами, адже 18 липня – доволі трагічна дата в нашій історії. Тим не менш, українець є настільки духовно потужний, що цю трагедію він повернув винятково на оптимістичну річ. Йдеться про те, що саме 18 липня 1863 року міністр внутрішніх справ Російської імперії Валуєв підписав так званий "Валуєвський циркуляр", з якого ми почули загальновідому фразу: "малоросійскава язика нє било, нєт і бить нє может". Що сталося після цього? А опісля стався вибух у розвитку української літератури – кожен школяр знає, що саме на другу половину ХІХ ст. припадає чи не найбільша кількість класичної української літератури.
Саме після цього в Україні почалося серйозне політичне структурування суспільства, без якого неможливо побудувати самостійної держави. Якщо політичного структурування немає, тобто творення обмежується лише громадськими організаціями або науковими інституціями, то ні нації, ні держави нам ще довго не видати. Приблизно щось подібне відбувається тепер у нашому суспільстві завдяки новітнім валуєвим – калєснічєнкам та ківаловим, бо саме вони тим своїм недолугим законом змусили українців переосмислити життєві пріоритети", – зазначила Ірина Фаріон.
Ще у лютому цього року ідентичній мовній законодавчій ініціативі представників влади Ірина Фаріон дала негативну характеристику.
"Ще у лютому цьогоріч законопроєкт Калєснічєнка-Ківалова мав свого брата-близнюка, правда, під іншим авторством: литвинівця Гриневицького, комуніста Симоненка та "регіонала" Єфремова. На щастя, вкрай негативну оцінку цьому закону дала Венеційська комісія. Однак розуміємо й позитив цього законопроєкту, який так і не став законом завдяки нашій з Вами спільній акції протесту – розбудив українське суспільство, показав, що ми абсолютно здорова, самодостатня і сильна нація, яка оперує належними пріоритетами. Адже якщо нація свій духовний розвиток не бачить за визначальний пріоритет, то вона ніколи не забезпечить себе матеріяльно. Свого часу засновник світової економіки Рікардо казав: "Народ, який не має чести, не матиме й хліба". Так от на хліб матимемо тоді, коли зможемо захистити свої найвищі категорії духу, йдеться про мову, церкву та нашу культуру.
Позаяк нам вдалося відбити цей перший удар, маємо подякувати Господові за те, що він нам дав сили. Подивившись у нашу історію, ми можемо абсолютно бути певні, що з цього починається новий виток українського повстання", – додала свободівка.
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]