Про це повідомив нашому кореспонденту (зауваживши, що це лише попередні підрахунки) першй заступник Канівського міського голови, начальник міського штабу з ліквідації наслідків стихійного лиха Ігор Ренькас.
15 липня 2012 року, близько 14 год. 50 хв., коли все небо над Каневом затягнуло хмарами і посеред білого дня стало темно, більшість канівчан займалася тим, що швидко замикали вікна, двері та балкони і з жахом дивилася на розбурхане небо. З півночі на місто насувалася буря.
Всього за 15 хвилин, упродовж яких лютував буревій, вітер зі швидкістю 23-30 м/с встиг завдати місту значної шкоди. Було повалено десятки дерев, вибито шибки в бага-тьох вікнах, пошкоджені дахи будинків, порвано лінії електропередач, частково був від-сутній мобільний зв'язок. Як повідомив начальник районного відділу управління МНС Андрій Хижняк, за попередньою інформацією (на 16.07.2012 р.) на Канівщині було пошкоджено 62 приватні житлові будинки, із них 57 - у Канівському районі та 5 - у місті. В основному були пошкоджені або зруйновані дахи та розбиті вікна.
Також постраждало кілька державних установ. Пошкоджено дах будівлі і розбиті шибки вікон Канівської центральної районної лікарні, зруйновано близько 70 квадратних метрів покрівлі ДНЗ «Канівське вище професійне училище». Також постраждав дитсадок «Дзвіночок» - там пошкоджено дах. Не менш значною проблемою були завали із викорчуваних дерев та зламаних гілок, що обмежували рух по вул. Шевченка, Дорошенка, Леніна, Київська в Каневі, а також на трасах Р9 «Миронівка-Канів-Софіївка» та Р19 «Фастів-Ржищів-Канів» загальною протяжністю близько 40 км, а також у селах Потапці, Грищенці, Степанецьке та Степанці. Завдяки швидкому реагуванню, злагодженим діям районного штабу з ліквідації стихійного лиха, районного відділу Управління МНС, Канівської філії «Райавтодор» та КП «Райтеплокомуненергія» до 1-ї год. 30 хв. ночі 16 липня рух транспорту було відновлено.
Відповідно до класифікатора надзвичайних ситуацій в Україні, подія, що трапилася на території Канева, має ознаки надзвичайної ситуації місцевого масштабу (НС-20331).
Майже відразу після закінчення бурі в місті було проведено екстрену нараду, сформовано оперативний штаб та розроблено план дій із ліквідації наслідків стихії. Щоб запобігти ураженням людей електрострумом від обірваних ліній електропередач, насамперед було прийнято рішення про відключення силових електромереж напругою 110 кВт. Це спричинило тимчасове припинення подачі в місто електроенергії і води. Одночасно почали працювати аварійні бригади з розчистки завалів та ремонту електричних мереж у найкритичніших місцях.
- Однією з головних умов нормальної життєдіяльності людей і організацій є наявність електроенергії та води, тому на першій оперативній нараді було вирішено вжити термінових заходів щодо відновлення постачання електроенергії до районної лікарні, відділень зв'язку, очисних та насосних станцій, - пояснює Тетяна Деренська, виконуюча обов'язки директора Канівського РЕМу.
- Злагодженість дій місцевої влади та комунальних служб практично відразу дали результати: електропостачання в багатьох будинках Канева було відновлено в той же день близько 21-ї год., а до 2-ї години ночі було відновлено роботу міськводоканалу, - говорить Ігор Ренькас.
До районного штабу з ліквідації наслідків стихії також оперативно надходить інформація від МНС, РЕМу, сільських рад, підприємств, від простих жителів. На ліквідації наслідків стихії в селах району задіяні всі можливі ресурси - комунальні служби і підприємства, РЕМ, місцевий підрозділ МНС.
17 липня до Канева прибуло п'ять додаткових бригад із "Черкасиобленерго", які будуть допомагати в розбиранні завалів повітряних ліній електропередач та відновленні їх роботи. Наразі продовжується відновлення електропостачання в Каневі та Канівському районі. Одночасно працює сім аварійних бригад Канівського РЕМу: 64 особи та 16 одиниць техніки.
- Проблемним залишається відновлення постачання електроенергії в селах Степанці, Степанецьке, Черниші, Потапці, Лазірці, Григорівка, Пшеничники, оскільки там найбільш ускладнений доступ до обірваних дротів, що лежать під завалами важких дерев. До ліквідації завалів дерев залучене обласне управління лісового господарства та його районні підрозділи, - повідомила 17 липня начальник районного штабу з ліквідації наслідків стихійного лиха, перший заступник голови Канівської РДА Галина Москаленко.
- Не полагодивши лінію електропередач повністю на всій протяжності, ми не можемо увімкнути електропідстанцію, оскільки це може призвести до нещасних випадків, - говорить Тетяна Деренська. - Ні на хвилину не стихає телефон чергового диспетчера. Але наші РЕМівці працюють, не покладаючи рук, від світанку до пізнього вечора, щоб якомога швидше люди повернулися до нормального життя.
Як повідомив головний лікар Канівської центральної районної лікарні Сергій Задорожний, унаслідок буревію за медичною допомогою до лікарні звернулися близько 15 осіб. Із них 5 осіб - із ушкодженнями середньої тяжкості. Декому з них було накладено шви на рани, що їх було завдано відламаними гілками з дерев, осколками від розбитих вікон. Близько десяти осіб мали легкі ушкодження (синці, садна, подряпини). Одну людину - чоловіка 28-ми років зі складною черепно-мозковою травмою врятувати не вдалося. Нещастя застало чоловіка під час від-починку біля Дніпра. Він отримав травму внаслідок падіння дерева, вирваного буревієм. Постраждалого у вкрай тяжкому стані було доставлено у реанімацію, де йому надали невідкладну медичну допомогу. Попри всі зусилля лікарів, ушкодження виявилися несумісними з життям, і чоловік помер.
Щодо сільськогосподарських підприємств Канівського району, то за попередніми підрахунками Управління АПК Канівської РДА, значних збитків буря завдала в основному господарським будівлям: у СТОВ "Трівія" (с.Литвинець), Дніпровська філія ПрАТ НВФ "Урожай" (с.Ліпляве), СТОВ "Піщальники" (с.Піщальники), АФ "Заповіт Шевченка" ПрАТ НВФ "Урожай" (с.Степанці) та іншим.
Найбільших збитків стихія завдала ЗАТ "Агроекопродукт", СТОВ АК "Степанецьке", ПрАТ "Миронівська птахофабрика".
Загальна сума збитків по сільгосппідприємствах Канівського району (за попередніми підрахунками) сягає понад 8 млн. грн. На щастя, лише незначною мі-рою постраждали посіви сільськогосподар-ських культур.
Багато людей посраждало від впливу руйнівної стихії, деякі сім'ї залишилися практично без даху над головою, місто та район підраховують збитки. Але швидка реакція влади, мобілізація і згуртування всіх підприємств і служб, а також допомога простих жителів показали, що лихо зближує людей.
Дасть Бог, у Каневі та районі вже найближчими днями все буде відновлено, й життя потече у звичайному, мирному руслі.
Підготували Денис БРУСЛИНОВСЬКИЙ, Катерина ЛИЗОГУБ
БАГАТО фото - ТУТ
Джерело: Дніпрова зірка
|