Ця гра є найпоширенішим захопленням корейських чоловіків. Українські тренери кажуть, що з правила "го" наближені до популярних в Україні ігор. Тож оволодіти нею може кожен.
Го - японською, бадука - корейською та вей-чі - китайською. Назва цієї гри звучить по-різному, та популярність її в азійських країнах однаково велика. Сун Чьол - посол республіки Корея в Україні каже, що Го є в оселі кожного його співвітчизника. Деякі працівники корейської амбасади навіть привезли її з собою в Київ. В Го грають майже три тисячі років. Сун Чьол особливо радить навчитися цьому політикам. Адже вона розвиває розумові здібності, допомагає зберігати психологічну рівновагу та заспокоює нерви.
На відміну від шахів, у го перший хід - завжди за чорними. Кожен гравець має по 180 камінців. Переможе той, хто своїми фігурами заповнить більшу частину дошки. Позмагатися у вправності до південнокорейського посольства з"їхалися українські шанувальники та представники азійських країн, які живуть у Києві. Тренер з го Володимир Корсак зазначає, що з принципами гри в го знайомий кожен український студент.
В Кореї, Японії та Китаї вважають, що в го краще грають чоловіки. Юля Кротович вирішила зламати цей стереотип. На її думку, гру в го можуть опанувати не лише бізнес-леді, але й домогосподарки. Сама Юля неодноразово була переможницею багатьох турнірів.
Одна партія в го триває від 30 хвилин до трьох годин. Чим вона довша тим майстерніші гравці, кажуть на Сході. А японці переконують, що грати треба без поспіху. Адже го впливає на омолодження організму.
|