У понеділок, 9 липня, в Канівському міськвиконкомі зібрались підприємці міста, представники санітарної, пожежної, податкової служб, правоохоронних органів. Говорили про міський ринок, про його проблеми.
Розпочав зібрання голова Спілки підприємців Володимир Коржов, який зокрема сказав: “Ми зібрались, щоб обговорити ситуацію, яка склалась на нашому ринку, зокрема й на ринку, що розташований на так званому трикутнику, взагалі поговорити про долю ринку, який на сьогоднішній день, за різною інформацією, то закритий, то відкритий — є певні вимоги від пожежників, є певні вимоги від санітарних служб. У зв’язку з цим Спілка підприємців звернулась до міського голови з пропозицією провести спільну нараду за участю відповідних служб міста. Перше питання, яке сьогодні нас турбує, — це питання по “трикутнику” на ринку, який сьогодні забудовується. Зараз, у зв’язку з цим, там ситуація напружена, оскільки в Канів приїздила Державна будівельна інспекція і не змогла поспілкуватися з керівництвом ринку, але сьогодні її представник є в цьому залі. Оскільки тут присутні представники всіх контролюючих органів, є пропозиція обговорити всі проблемні питання щодо ситуації на ринку. Чому це питання виникло? Було звернення одного з мешканців міста до Державної будівельної інспекції про те, що порушуються правила забудови ринку”. Першим взяв слово представник будівельної держінспекції: “Сьогодні я ще не можу сказати, чи були порушення при забудові ринку (при забудові так званого “трикутника” на ринку, - авт.), оскільки ми тільки завтра зможемо побачити всю документацію. Але вже сьогодні з того, що я там побачив, я стверджую, що там зведені споруди, які під тимчасові не підпадають, а якщо визначити категорію складності об’єкта, звідси випливатимуть і відповідні штрафні санкції”.
Потім було надане слово представнику пожежної служби з проханням прокоментувати, чи відповідають протипожежним вимогам будови на ринку. Висловлюючи точку зору пожежної служби, представник цього відомства зокрема сказав: “Сьогодні існує серйозна проблема для всього ринку і про це знають всі — існує постанова про його закриття”. Представник пожежної служби ще раз нагадав присутнім, що на ринок не підведена вода і не облаштовані пожежні крани, розташування торгових рядів і контейнерів не дають змоги вільного проїзду пожежних машин на випадок виникнення пожежі і, у зв’язку з цим, акцентував увагу присутніх на тому, що ці фактори можуть призвести до трагічних наслідків на ринку, де велике скупчення людей. Те ж саме стосується і нових будівель на так званому трикутнику.
Представник санстанції теж жорстко розкритикував ситуацію на ринку, де немає ні спецодягу, ні всього необхідного, що вимагають санітарні норми для ринків. Він зокрема сказав: “Сьогодні ринок закритий і ветеринарною службою області, але він продовжує працювати з цими порушеннями: там, де продають труси — там же торгують і молоком...”
Висловлювали своє обурення і підприємці, які зазвичай торгують на ринку овочами й фруктами, говорили про своє невдоволення тим, що їх витіснили з трикутника у зв’язку з новобудовою...
Дискусія тривала дві години. Чим вона закінчилась? Директор ринку вважає, що на ринку все “в рамках”, контроюючі органи залишились на своїх позиціях.
Залишається чекати, не доведи Господи, пожежі з трагічними наслідками на ринку чи масового отруєння людей від куплених на “несанітарному ринку” продуктів харчування? Це по-нашому — поки смажений півень не клюне...
Валерій РЕВА, газета ВІКА №28, липень 2012 |