Керівники вишів Черкащини задоволені з кількості абітурієнтів, проте скаржаться на роботу системи електронного вступу. Про початок вступної кампанії-2012 на Черкащині фахівці розповіли під час прес-конференції у Черкаському прес-клубі.
- На сьогодні Черкащина займає одне із провідних місць в Україні за кількістю документів, поданих до вишів, - зазначив заступник начальника Головного управління освіти і науки Черкаської облдержадміністрації Валерій Данилевський. – Станом на 4 липня, Черкащина була на 6 місці у рейтингу поданих абітурієнтами заяв, пропустивши уперед лише Київ, Дніпропетровську, Донецьку, Львівську та Вінницьку області. Ми обійшли навіть такі потужні центри вищої освіти як Харківська, Київська, Одеська області. За оперативними даними, станом на 5 липня, до вишів області подали документи біля 5600 абітурієнтів. Остаточну інформацію дасть статистика системи електронного вступу – і, оскільки у роботі системи є певні збої, незначна різниця буде. Через збої у роботі системи електронного вступу деякі прийомні комісії розпочинають роботу о 6-7.00 - у той час, коли навантаження на систему менше, щоб внести до неї інформацію за минулий день.
- У перші дні вступної кампанії були проблеми із користуванням Єдиною державною електронною базою даних абітурієнтів. Наша приймальна комісія мусила сидіти до 23.00, але у ці кілька останніх днів, здається, все уже нормалізувалося, - повідомив директор Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу, заступник голови ради ректорів (директорів) ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Черкаської області Микола Зажирко. - У заявах про вступ абітурієнти дописують «я дуже хочу вступити до вашого закладу» (хоча такого робити звісно не можна) – абітурієнтів цьогоріч удвічі більше, і за 4 дні ми вже набрали ліцензований обсяг прийому на усі спеціальності. Стосовно спеціальностей, що користуються попитом цьогоріч, то це фінанси, ресторанне обслуговування, товарознавство у митній та у комерційній справі, але найбільше – і досі - це право. Якщо говорити про перспективи працевлаштування нинішніх абітурієнтів, то усі ці спеціальності ринком праці затребувані і можуть бути непогано оплачувані. Головне, скажу вам – це бути хорошим спеціалістом, такі знайдуть роботу завжди. Знаю випадки, і вони не поодинокі - коли випускники свідомо не поспішають працевлаштовуватись: ідуть на облік до центрів зайнятості, отримують там допомогу, і неофіційно десь підробляють. Загалом же, стосовно наших випускників, то працевлаштовуються 80-85% спеціалістів.
- Протягом 2 липня ми не могли внести до Єдиної державної електронної бази жодного документа, 3 липня вдалося внести 36 документів, причому лише 1 – удень. Оскільки документи абітурієнта остаточно вважаються прийнятими лише після введення його даних до Єдиної державної електронної бази, ми вирішили подовжити ранкові і вечірні зміни та ввести нічні: удень працювати з інформаційним ресурсом практично неможливо, - констатувала ректор Східноєвропейського університету економіки і менеджменту Наталія Казарінова. - На сьогодні до університету подано понад 600 заяв, а вдалося ввести дані лише 190 абітурієнтів, а ми відповідальні перед абітурієнтами і батьками, тож мусимо швидко все надолужити…Цьогоріч найбільшим попитом користуються також традиційні спеціальності – право, туризм та готельне господарство, ландшафтний дизайн, який зарекомендував себе завдяки розробкам ландшафтних проектів для міста та області. Стосовно перспектив працевлаштування абітурієнтів за популярними нині спеціальностями, зазначу, що відсоток високий. До нас сотнями надходять листи-запити від державних установ, які просять підтвердити факт отримання претендентами на посади вищої освіти у нашому університеті. Протягом лише чотирьох місяців нам довелось давати відповідь на 487 таких запитів, далі просто перестали рахувати. Оскільки таких листів надходить по 11-12 щодня, довелося виділяти окремого працівника, що займається цим питанням.
Зазвичай, найбільш гостро для будь-якого випускника стоїть проблема відсутності практичного досвіду роботи – ми намагаємось вирішувати її по-своєму, організувавши на базі університету ряд тренувальних компаній: це банк, туристична агенція, медична клініка, брокерська компанія, страхова компанія та авто майстерня, у яких наші студенти проходять поглиблену практику. |