Давайте, попробуем поговорить о новом украинском молодом кино. По телевизору кино молодых режиссеров не показывают: главный принцип сегодняшнего телевидения - это отсутствие мысли.
Поэтому, молодым кинорежиссерам, которые в своих работах пытаются высказаться, донести мысль до зрителя, приходится самостоятельно пробиваться на международные кинофестивали, где их фильмы могут показать на широком экране.
Но если не будет широкого экрана у себя в стране, то вряд ли появятся новые Тарковские, Михалковы, Довженко.
Уникальность студенческого кино - оно незаангажировано политикой, любой другой предвзятостью и если сделано талантливо, то всегда вызывает чувства.
Что сегодня показывают на экране нашего местного каневского кинотеатра?
Может потому в нашей стране не дают протолкнуться вперед молодым кинематографистам, потому что режиссер, если он, действительно настоящий режиссер, а не дешевый тусовщик - это в первую очередь человек, который на 15-20 лет опережает в своем развитии общество в котором живет.
Сегодня предлагаю посмотреть выложенные совсем недавно в интернет работы трех режиссеров, которые учатся в университете театра, кино и телевидения имени Карпенко-Карого.
Высказывайтесь, обсуждайте, если будет интересно. В любом случае - это намного интереснее любого "мыла" и дешевого телесериала, которыми сегодня перегружен телеэфир.
Первый фильм Максима Буйницкого "Перешкода"
(мастерская Михаила Ильенко).
Фильм уже отмечен премией на международном кинофестивале.
"Український фільм Перешкода режисера Максима Буйницького увійшов до числа півфіналістів міжнародного конкурсу Твоє кіно (Your Film Festival).
З більш, ніж 15 000 коротких фільмів з усього світу команда Scott Free відібрала 50 півфіналістів. У їхнє число потрапив і фільм з України Перешкода режисера Максима Буйницького, повідомляє офіційний блог Google-Україна."
Второй фильм Алексея Крылова "Степка" (мастерская Бориса Савченко) по мотивам рассказа Василия Шукшина.
Третий фильм Алины Поляковой "Победа Мышина" (мастерская Бориса Савченко) по мотивам рассказа Д. Хармса.
А я запрошую всіх бажаючих на кінофестиваль короткометражного українського кіно "Відкрита ніч" до Канівського міського будинку культури в ніч з 6-го на 7-е липня.
"Кінофестиваль «Відкрита ніч» у Каневі!
Нам сказали, що українського кіно немає.
Ми не повірили і зробили кінофестиваль "Відкрита ніч"
Михайло Іллєнко
У ніч з 6-го на 7-ме липня у кінозалі Канівського міського будинку культури з 21.00 вперше у Каневі відбудеться кінофестиваль «Відкрита ніч».
Мета фестивалю – ознайомлення поціновувачів українського кіно із найцікавішими зразками професійних, дебютних та альтернативних кіно-відеоробіт вітчизняних кінематографістів за останній рік. Тобто, фестиваль “Відкрита ніч” є не міжнародним, а виключно національним.
Де, коли, як?
Фестиваль “Відкрита ніч” – хіба не найменший в світі: він триває лише одну коротку літню ніч у Києві. Протягом ночі глядачі дивляться приблизно 30-35 короткометражних (а також фрагментів повнометражних) фільмів. Оголошення переможців – з першими променями сонця. З 2011 року фестивальні перегляди відбуваються у цілій низці інших міст України.
Відколи?
Придумав та створив фестиваль кінорежисер Михайло Іллєнко, нині його незмінний президент та арт-директор. Вперше “Відкрита ніч” відбулася на початку червня 1997 року, глядачів було трохи більше 50. Першим головою першого Журі був брат Михайла, відомий режисер та оператор Юрій Іллєнко.
Формат
«ВН» - фестиваль короткометражного кіно, на конкурс приймаються роботи тривалістю до 30 хв. Жанрових обмежень не існує, не приймається і не розглядається лише суто телевізійний продукт. Вимоги до конкурсантів описані у Регламенті фестивалю.
Програма
До 6-годинної програми фестивалю входить основна, конкурсна програма та менша за розміром, позаконкурсна програма (цікаві роботи, що не відповідають регламенту). Конкурсна частина складається з номінацій: ігровий фільм, неігровий фільм, анімаційний фільм, краща операторська, краща режисерська робота, краща акторська робота.
Крім того основну програму розділено на студентський і професійний конкурси, що додатково дублює номінації.
Існують також конкурс глядацьких симпатій, конкурс короткометражних сценаріїв і конкурс аналітичних матеріалів. Головною нагородою є Гран-Прі фестивалю, але журі має право не присуджувати цю нагороду, тому в історії фестивалю є роки, коли головного переможця на фестивалі не було.
Загалом фестивальна програма за ці роки складає понад 500 фільмів.
Приходь на кінофестиваль! Доторкнись до свого кіно, візьми участь у конкурсі глядацьких симпатій!
Кінофестиваль проходить за підтримки виконавчого комітету Канівської міської ради."
www.kaniv.net не несе відповідальності за зміст опублікованих на сайті користувальницьких рецензій, оскільки вони висловлюють думку користувачів і не є редакційним матеріалом
Анті-гоблін Я трохи підкину на вентилятор: - «Я буду сидіти на яхті та їсти омарів, а що буде з вами?
Реформи – це реформа ВЛАДИ, а не громадян. І аж ніяк не навпаки.
Анекдот. Зах.. [весь] Влада людей з особливими потребами [1]
WayBe tzs, це ж треба. 13 років тому :)
Вітаю! вірші. [8]
tzs В мене ще його є багато, на ФБ, запрошую у друзі, кому подобається
Мужик впіймав чарівну рибку…
«Пусти мене й бажання швидко
Тобі я виконаю в дар».
«Багатим хочу буть, я.. [весь] вірші. [8]
tzs Знайшов свою творчість на сторінках Вашого сайту, дякую за підтримку вірші. [8]