Канівчанин Ігор Магда відкрив новий для жителів нашого міста вид туризму. На відміну від традиційних закордонних екскурсій він дозволяє спокійно і без суєти оглянути найдальші куточки Європи на власний вибір, а не за командою суворого екскурсовода. Протягом 10 днів Ігор із товаришами подорожував Європою на власному автомобілі. Про переваги автотуризму та про свої враження від мандрівки Ігор розповів "Дніпровій Зірці". - Про можливість пізнавати Європу на колесах я дізнався випадково - гортаючи журнал "Авто-Центр". Зацікавився, почитав інформацію про тури на їхньому сайті і вирішив спробувати, - пояснює І.Магда.
Автопробіг тривав з 29 квітня по 9 травня ц.р. Подорожуючі відвідали Австрію, Швейцарію, Німеччину та Угорщину. Організатори попередньо проїхали визначеним маршрутом і оформили для всіх бажаючих запрошення від кемпінгів, яке допомогло в посольстві оформити шенгенську візу.
Участь в автопробігу взяли бли-зько 250 осіб із різних куточків України (Дніпропетровськ, Харків, Київ, Луганськ, Львів, Тернопіль, Донецьк, Крим), а також Білорусі. Всього - близько 80 машин. Черкаську область представляло троє чоловіків - всі із Канева: це Ігор Магда із братом Олександром та товаришем Дмитром Скориною. Сміливці зібрали пожитки (список найнеобхіднішого розміщений на сайті організаторів), поклали до Ігоревого автомобіля "хюндай матрікс" і рушили в дорогу.
- Члени "збірної" були різного віку, - розповідає І.Магда. - Найменшому - 7, найстаршому - близько 55 років. Коли маршрут лягає до моря, то беруть із собою навіть восьмимісячних дітей. Щільною колоною, як байкери, машини не їхали. Ми були з'єднані по 3-5 машин і так рухалися. Кожній машині присвоювався свій номер. Окрім того, зв'язок забезпечувала рація, яка була у кожному авто, - розповідає І.Магда.
Їхали автомобілі зі швидкістю 130-140 км за годину. За кермом перебували з 11-ї до 18-ї години.
- Я вже був у Європі і бачив їхні дороги, але цього разу вперше випала нагода самому проїхати по автобану. Враження неймовірні. У них дороги однаково гарні скрізь - як у селі, так і високо в горах. Повернувшись, досі не можу звикнути до наших українських доріг, - каже Ігор Магда.
Ночували туристи у власних наметах, які ставили у спеціально визначених для цього місцях - кемпінгах. Вони мають не тільки територію, де кожен зможе поставити своє авто і намет, але й приміщення, оснащені душовими, сучасними електроплитами, ігровими кім-натами, а подеколи - кімнатами відпочинку і навіть душовими для чотирилапих друзів.
Харчувалися туристи самостійно: із собою продуктів брали небагато - консервацію, продукти швидкого приготування. Більшість харчів закуповували вже на місці - у супермаркетах.
- Ціни в Європі практично такі ж, як і в Україні. Лише в Швейцарії дорожче, тому перед перетином кордону закупили все необхідне в Австрії, - зізнається І.Магда.
Під час мандрівки Ігор звернув увагу, що в Європі дуже багато велосипедистів.
- Молоді мами приєднують до велосипедів спеціальні візки і таким чином перевозять немовлят. Стає популярним в Європі і вело-таксі, - розповідає Ігор.
Звернув увагу канівець на мости, що проходять над дорогою.
- Якщо дорога в Угорщині та Німеччині проходить через ліс, то над дорогою обладнується спеціальний міст, на якому ростуть кущі, дерева - щоб тварини могли перебігати над дорогою, - пояснює учасник автопробігу.
Гостюючи в Австрії, туристи із Канева відвідали колишню канівчанку, а наразі жительку Відня - Ірину Петропавловську.
- Ірина вже 7 років живе в Австрії. Працює у ветеринарній клініці. Нам було дуже цікаво зустрітися та поспілкуватися. Окрім того, часто, прогулюючись вулицями, ми чули серед натовпу російську чи українську мову. Там багато наших співвітчизників. Вони нам радили, куди краще поїхати, на що подивитися. А одного разу в Швейцарії побачили машину із київськими номерами - виявилося, то циркова трупа приїхала на гастролі, - каже Ігор.
Швейцарія, як зізнався Ігор, трохи схожа на наше Закарпаття: будинки розкидані поміж гір, багато зелені.
Туристи відвідали міста Люцерн та Цюріх, помилувалися їх архітектурою, однак найбільше враження у Швейцарії справили на канівців Альпи.
- Гори дуже високі. По дорозі Грослокнер, яка входить у "десятку" найкрасивіших доріг світу (плата за проїзд становить 32 євро з машини) - ми піднялися вище хмар (висота 2600 м над рівнем моря). У багатьох місцях досі лежить сніг. Краєвиди відкриваються неповторні. Найбільше вразили льодовики. Такого не побачиш на автобусі, адже туристичні агентства туди не возять, - розповідає І.Магда.
Запам'ятався туристам і Рейнський водоспад, який вважається найбільшим у Європі (його висота становить 20 м, ширина - 153 м).
- Ще цікаво, що метро у Європі не має турнікетів чи якихось інших пропускних пунктів. Туди можна зайти безкоштовно. Однак, розраховано, що люди чесні і самі придбають квиток. Привертає увагу, що вихідний у Європі - це вихідний для всіх. У суботу магазини працюють тільки до обіду, а в неділю взагалі все зачинено. Усі відпочивають, - згадує Ігор.
Загалом, мандруючи Європою, Ігор Магда з товаришами здолав близько 6 000 км. На пам'ять привіз справжній швейцарський ніж, понад 3500 фотографій та багато цікавих історій. Однак, вважає, краще один раз побачити, аніж сто разів почути.
- Подібні подорожі не зовсім дешеві - лише на пальне довелося витратити близько 6 500 грн. Але мене приваблює цей вид туризму. Якщо будуть цікаві маршрути - обов'язково поїду ще раз, - каже Ігор Магда.
Записала Катерина ПРУДКА
Джерело: "Дніпрова зірка" |