Як з'ясувалося, годинник на церкві колись уже був...
- Годинник на нашій церкві і справді був, про це свідчить світлина 1861 року, коли ховали Тараса Шевченка, адже відспівували його саме у цій церкві, - розповів настоятель Успенського собору отець Георгій Почтовий. - Я звертався до Президента України Віктора Януковича, прем'єр-міністра Миколи Азарова та голови Черкаської облдержадміністрації Сергія Тулуба, аби вони допомогли оновити храм. Відтак було прийнято рішення - до 870-річчя собору, яке ми будемо відзначати у 2014 році, пам'ятку архітектури XII століття відновити та максимально надати їй того вигляду, який вона мала раніше. Робота із встановлення на церкві годинника-курантів розпочалася близько півроку тому. Тоді за сприяння голови Черкаської обласної державної адміністрації С.Тулуба та народного депутата В.Коржа було замовлено виготовлення часоміра на Київському годинниковому заводі.
Самі куранти мають два циферблати: один розташований на фасадній частині будівлі, інший - із лівого боку, його буде видно з дороги. Важить кожен близько 50 кг та має круглу форму діаметром 1,6 м.
- Особливого обслуговування годинник не потребує. Керування та коригування відбувається за допомогою системи GPS. Із настанням сутінок автоматично вмикатиметься підсвічування, тож його буде видно й уночі - пояснив директор департаменту фасадних та вуличних годинників Київського годинникового заводу Ігор Сухомлінов.
Отець Георгій зазначив, що кожні 15 хвилин із годинника буде лунати мелодія передзвонів та молитва "За Україну".
10 травня ц.р. до Канева приїхали майстри із Київського годинникового заводу і встановили годинник на вежі Успенського собору. Допомагали киянам робітники Канівської ГЕС: станція надала в користування свій автопідіймач. Машиніст Микола Пісковий підняв годинникарів майже до верхівки собору. Однак швидко справитися із завданням майстрам не вдалося - новий годинник у діаметрі вийшов трохи більшим, аніж старе місце під нього, тому довелося "підганяти" стіну. Всього монтаж тривав близько п'яти годин.
Під час такої історичної події були присутні отець Георгій та отець Юрій із родинами і службовцями церкви, голова Канівської райдержадміністрації О.Гика, головний інженер КП "Управління ВКГ" М.Кулєшов, директор Канівської ГЕС В.Гринь та інші. Усі стежили за встановленням і з нетерпінням чекали, коли стрілки на годиннику нарешті "підуть". Монтаж пройшов успішно. Тож віднині дізнатися, котра година, кожен зможе, поглянувши на годинник Успенського собору.
Підготувала Катерина ПРУДКА
Джерело: Дніпрова зірка
ДИВИТИСЯ ДОДАТКОВІ СВІТЛИНИ |