Керівники Канівського району, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації зустрілися з представниками Берлінського технічного університету та Інституту географії НАН України в рамках реалізації українсько-німецького проекту щодо ландшафтного планування.
Берлінський технічний університет представляли професори Хейленд та Хоппенштедт, науковий співробітник Ані Мей, а Інститут географії НАН України був представлений академіком Леонідом Руденком та фахівцями закладу. Черкаська область була обрана модельним регіоном, а Канівщина – першим з регіонів області, де буде проведена робота на рівні району та сільської громади.
Головним завданням ландшафтного планування є якомога краще поєднання умов проживання людей з природними умовами. Ландшафтне планування передбачає інвентаризацію того, що відбувається в природі, оцінку природних компонентів та явищ, виявлення конфліктів, пошук шляхів усунення конфліктів, пошук шляхів припинення деградації природи. При ландшафтному плануванні обов’язково враховуються соціологічні, економічні та екологічні проблеми. Перш за все, канівській громаді це дасть розуміння того, як ліпше використовувати природне середовище з максимальною віддачею для людини і яким чином зберегти довкілля для майбутніх поколінь.
На завершення зустрічі представники Інституту географії НАН України представили ландшафтний рамочний план Канівського району "Сучасне землекористування", на прикладі якого показали, які зміни відбулися в районі за останні 20 років, які виникли проблеми і з якими проблемами може зіткнутися регіон найближчим часом. Делегація ознайомилася з Степанецькою та Пекарівською громадами, оглянула населені пункти, домовилась про подальшу співпрацю та зустрічі.
Підготував: Лариса ЗЕЛЕНЕНКО Джерело: Прес-Центр |